Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

 In Estetik

Hastalarımızın en sık sorduğu soruların başında geliyor bu soru. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi?

Kombine estetik operasyonlarında ameliyatlı ve ameliyatsız tekniklerin ikisi birden kullanılabilir. Bu operasyondan önce hastamızın genel sağlık durumu ayrıntılı olarak incelenir. Ameliyatın süresi hastanın genel sağlığını etkilemeyecek şekilde operasyon planlanır. Kombine operasyonlar kişiye özel olarak planlanır. Ve bu operasyonlar hastanın ihtiyacına göre belirlenir.

birden-fazla-estetik

Kombine estetik operasyon türleri

Hastamızın ihtiyacı ve talepleri de göz önüne alınarak meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme ameliyatları ile birlikte karın germe ya da yağ alma operasyonları kombine bir şekilde bir arada yapılabilir. Kol germe ile meme estetiği ameliyatları kombine edilebilir. Genel yüz estetiği operasyonlarında yüz germe, göz kapağı sarkması, kaş kaldırma ve alın gençleştirme operasyonları bir arada gerçekleştirilebilir. Burun estetiği ameliyatları ile birlikte çene estetiği ameliyatları da yapılabilir. Burun estetiği ameliyatlarının yanı sıra dudak dolgunlaştırma da gerçekleştirilebilir. Karın germe ile genital bölge estetikleri birleştirilebilir. Vücut şekillendirme ve germe operasyonları bir arada yapılabilir.

Kombine estetik operasyonlarının avantajları

Kombine estetik operasyonları kişinin zamandan kazanmasını sağlar. Farklı farklı iyileşme süreci geçirmek durumunda kalmaz. Yapılan estetik operasyonların sonuçlarının daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Örneğin burun şeklini özellikle profilden çenenin görünümü de etkiler. Bu nedenle hem burundaki estetik sorun ortadan kaldırılır hem de çenenin şekli düzeltilerse iki operasyonun da sonuçları daha fazla ortaya çıkar. Birden fazla anestezi alınması önlenir. Operasyonun maliyeti daha düşük olur.

3D simülasyon cihazı ile estetik tasarım imkanı

3D simülasyon cihazı aracılığıyla hazırlanan görüntüleri üzerinden hasta ile yapılan görüşmeler sırasında hasta yüzündeki ya da vücudundaki sorunları daha iyi görebiliyor. Örneğin burun estetiği için gelen hasta burnundaki estetik sorun giderildikten sonra çenesinin ya da alnının burnunun görüntüsünü ne kadar etkilediğini fark edebiliyor. Veya göğüs büyütme estetiği yaptıran hastamız karın bölgesindeki sarkmaların göğüs estetiğini gölgeleyebileceğini görebiliyor. Hayal ettiği estetik görünüme kavuşabilmek için birden fazla estetik operasyonu bir arada talep edebiliyor.

Kombine estetik operasyonları bütünsel bir güzellik sağlayabilmek için gerekli olabilen operasyonlardır. Sizin durumunuza özel bilgi almak için estetik cerrahlardan bilgi alabilirsiniz.

 

1979 yılında  sanatçı bir babanın oğlu olarak istanbul’da dünyaya geldi.  Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Devamı
Benzer Yazılar
6 yorum
 • Yurtsevenyener zeynep
  Cevapla

  Iyi aksamlar karin ve meme gerdirme bir arada oluyormu ve fiyatlariniz ney.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar. Evet 2 operasyon birlikte yapılabilmektedir. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Hatice kaya
  Cevapla

  Mrb alt bölgemin üç tarafı liposakşın + memedikleştirme ve yüze yağ enjeksiyonu üçü bi arada yapılabilirmi ve ortalama kaç saat sürer….Süre uzun olursa hasta için bi problem teşkil eder mi şimdiden teşekkürler

  • Cevapla

   Merhabalar Hatice Hanım. 3 operasyonda aynı gün yapılabilmektedir. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Beyza
  Cevapla

  Merhaba.Iyı günler.Benim çift çene ameliyatı olmam gerekiyor.Burnumda fazla bi sorun yok ama estetik açısından burun ameliyatı da olmak istiyorum.Bazı hastalar çift çene ameliyatı ile beraber burun ameliyatı oluyormuş.Ama çene ameliyatı sonucunda burunu da etkiliyormuş.Çene ameliyatı ve burun ameliyatını beraber olursam burnumun şeklini degistirmesi konusunda endişelerim var.Sizce burun ve çene ameliyatını beraber mi olmalıyım yoksa çene ameliyatından bir süre geçtikten sonra mı olmalıyım?Bir de iki ameliyat aynı anda olursa burnumu çene mi yapan çene cerrahı mı yapacak yoksa burun estetisyeni mı?şimdiden teşekkürler…

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar Beyza Hanım. İki operasyonu da aynı anda olmanızda herhangi bir sorun yoktur. Operasyonları ben yapıyorum. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...