Badem Göz Estetiği ile Bakışlarınıza Anlam Katın

 In Burun Estetigi, Makaleler

Güzellik kişiden kişiye değişen öznel bir tanım olsa da bazı güzellik ölçütleri, bilimsel ölçülerle belirlenmiştir. Kalbimizi yansıtan gözler de bilimin güzellik tanımından nasibini almıştır. Bilimsel ölçütlere göre göz estetiği; dış köşesi, iç köşesine göre 4 derece daha yukarıda olur. Yani sizin anlayacağınız hafif yukarıya kalkık, çekik gözler daha güzel kabul edilmektedir.

Bilim tarafından açıklanmış güzel gözler halk arasında ‘badem göz’ olarak anılmaktadır. Hafif yukarıya çekik, iri gözler daha anlamlı bakışlar sunar.

Herkesin güzellik anlayışı farklı olsa da badem göz estetiği de talep gören estetikler arasındadır. Daha etkileyici gözler için estetikten çekinmeyen kadınlar bakışlarına, ifadelerine de söz geçirebiliyorlar.

Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz hassas bir organ olduğu için birçok kadın şüpheyle yaklaşıyor bu operasyona. Halbuki badem göz estetiği oldukça minik bir cerrahi uygulamadır. Lokal anestezi altında, yalnızca yarım saatte gerçekleştirilir.  Hasta uyanıktır ve gereken yerlerde müdahale eder, gereken yerlerde gidişata yardımcı olur. Yani sizin anlayacağınız oldukça rahat geçen bir operasyondur.

Gözün dış köşesine minik bir kesi açılır ve bu kesi sayesinde göz biraz daha yukarıya çekilir ve özel olarak geliştirilmiş incecik iplerle 3-4 dikiş atılarak dikilir. Bandaj değil, sadece ufak bir streç kullanılır. Operasyondan 3-4 gün sonra dikişler alınır. Kullanılan özel teknik sayesinde iz de kalmaz.

Yapılan bu yukarıya doğru çekme işlemi kişinin yüz hatlarına göre yapılır. Her estetik gibi göz estetiği de kişiye özeldir.

Badem göz estetiği 25-45 yaş arasındaki kadınlara yapılmaktadır ve yapıldığı kişiye daha derin bakışlar kazandırırken aynı zamanda daha dinç bir görüntü de sağlamaktadır. Özellikle daha genç görünmek isteyen orta yaşlı kadınlar için bir taşla iki kuş vurmanın en iyi yoludur.

goz-estetigi

Ama tabi ki bir estetiğin tam olarak başarılı sayılabilmesi için operasyon sonrası sürecin de en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Estetikler öncesi ve sonrasını da kapsayan önemli operasyonlardır. Ameliyat sonrası süreçte doktorun da rolü vardır elbet ama hastadan asıl mesul olan kişi bu dönemde yine hastanın kendisidir ve operasyon sonrası sürecin iyiliği onun ellerindedir. Göz estetiğinde de bıçak altına yatan kişi bu sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

Daha çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların başvurduğu yöntemlerden biri olan badem göz estetiği kolay gerçekleştirilen bir operasyon olmasına rağmen sonrasında biraz ilgiyi hak ediyor. Siz de bu estetiği düşünenlerdenseniz sonrasında sağlayacağınız operasyon sonrası süreçleri göz ardı etmemelisiniz.

Göz Estetiğinden Sonra Yapılması Gerekenler

*Hastanın operasyondan sonra hastanede yatması gerekmez. Ama önlem için operasyondan sonra birkaç saat gözetim altında bulunması gerekmektedir. Eğer bir problem çıkmazsa, hasta bu kısa gözetim sürecinin ardından evine yollanır.

*Operasyon sonrasında herhangi bir kazaya mahal vermemek, hastanın gözlerini zorlamamak için hastanın araba kullanmaması gerekmektedir. Bu kural yalnızca ilk gün için geçerlidir. Sonrasında badem göz estetiği sürüş esnasında bir problem yaratmaz.

*Operasyondan sonra ilk 2 gün hastanın yüzünü yıkaması ve makyaj yapması yasaktır. 2 günden sonra yüz yıkanabilir ve göz çevresine hafif şekilde makyaj yapılabilir. Ancak ağır makyajlar, ağır kapatıcılar için göz çevresini zorlamamak, operasyonu göze alarak biraz daha zaman tanımak gerekmektedir.

*Sigara içen kişilerde iyileşme her operasyonda olduğu gibi daha geç sağlanmaktadır. Sigara içen  ameliyat sonrası süreçte göz çevresinde kızarma görülebilmektedir. Bu nedenle kişinin estetik operasyondan önce ve sonra en azından bir süreliğine sigara içmemeyi, sigarayı bırakmayı göze alması gerekmektedir. Bu operasyonun kalitesi ve kişinin rahatı için gerekli bir adımdır.

 

 

1979 yılında  sanatçı bir babanın oğlu olarak istanbul’da dünyaya geldi.  Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Devamı
Recommended Posts
3 yorum
 • eda dogan
  Cevapla

  Badem göz amelyat ucretini ogrenmek istiyorum.tesekkurler..

 • ömür can
  Cevapla

  mrb.amelyat fiyatını ögrenebılırmıyım ?

  • Cevapla

   Merhabalar. Ücret bilgilerini 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile görüşerek alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...