Burun Estetiği Sonrası Morarma ve Şişlik Nadiren Oluşur

 In Burun Estetigi, Makaleler

Pek çok insan burun estetiği operasyonlarını kulaktan duyma bilgilerle öğreniyor. Bu noktada kendi web sitem ve milliyet.com.tr’de operasyon ve uygulamalarla ilgili yazılarımı mümkün olduğunca hastalarımdan aldığım talep ve şikâyetlere göre belirleyerek yazıyorum. En çok soru ve görüş ise tahmin edeceğiniz gibi burun estetiği operasyonları hakkında oluyor. Sosyal medyada takip edenler bazen hastalarımla fotoğraf paylaştığımı biliyor. Bu da bir bakıma burun estetiği sonrası sanıldığı gibi yüzde şişme ve morlukların oluşmadığını gösteriyor.
burun estetigi sonrasi

Sanıldığının aksine burun estetiği yüzde nadiren morarmalara yol açar

Burun estetiği operasyonları günümüzde farklı teknikler kullanılarak cerrahın el becerisine göre şekil alıyor.  Cerrahınız tarafından uygulanan teknik kişiye özel en doğru şekilde uygulandığında hastanın yüzünde eskiden olduğu gibi morluklar nadiren oluşur. Üç boyutlu videoendoskopi burun estetiği sayesinde özel uçlar kullanılarak burun kemik ve kıkırdak dokusunda şekillendirmeler yapılıyor. Milimetrik hesaplamalarla  küçük kan damarların, kas gruplarının ve kemik dokusunun hasarlanması en aza indirilerek operasyonda hem kolaylık sağlanmış olunuyor hem de hastanın iyileşme sürecinde morarmaları engellemede önemli rol oynuyor.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah

1979 yılında  sanatçı bir babanın oğlu olarak istanbul’da dünyaya geldi.  Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Devamı
Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...