Video-endoskopi  yani; İki boyutlu yüksek çözünürlüklü kamera teknolojisi  yıllardır farklı operasyonlarda kullanılan bir yöntem. Burun estetiği ameliyatlarında da bu yöntem kullanılabilmekte.

İki boyutlu yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde milimetrik hesaplar yapılabiliyor. kamera teknolojisinin en büyük getirisi, dokular en ince ayrıntısına kadar görüntülenebiliyor olması. Bu yöntemin yardımı ile burun içinde zarar verilmemesi gereken yapılar daha iyi korunuyor ve diğer cerrahi işlemlere göre iyileşme sürecini hızlandırabiliyor.

Video Endoskopik Burun Estetiği Ameliyatı Yöntemi

Burun estetiği ameliyatlarında iki yöntem kullanılır; kapalı burun estetiği ameliyatı ve açık burun estetiği ameliyatı. Endoskopik burun estetiği, kapalı burun estetiği ile kullanılabilir bir yöntem. Bu teknik ile burun içi en ince ayrıntısına kadar görüntülenebiliyor. Kanama ve doku hasarının oluşmaması için etkili olan bu yöntem sayesinde, doku hasarı minimuma indiriliyor. Minimum doku hasarı ile morluk ve şişlik daha az oluyor. Bu sayede hastanın iyileşme süreci hızlanıyor.

Her burun yapısı için iki boyutlu kamera teknolojisi uygun olmayabiliyor. Burun estetiğinde hangi yöntemin sizin için uygun olacağına doktorunuz karar verecektir.

instagrambar
5 yorum
 • Devrim ARAÇ
  Cevapla

  Burun estetiği ameliyatı maliyetleri ne kadardır.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar,
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • ÖZGE AĞDERE
  Cevapla

  BURUN UCU KALDIRMAK İSTİYORUM SADECE İPLE YAPIYOLARMIŞ BUNUNLA İLGİLİ BİLGİ ALABİLİRMİYİM

 • hakan
  Cevapla

  butun burun estetiklerinde bu yontemımı kullanıyorsunuz??

 • Eda
  Cevapla

  Burun kemerinin alinmasindaki kapali teknikte daha sonrasinda acik teknik kadar sorun yasaniyormu?

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...