Göğüs Büyütme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 In Göğüs Estetiği, Makaleler

Göğüs büyütme ameliyatı göğsün hacmini büyütme ameliyatıdır. Göğüs büyütme ameliyatı genel olarak az gelişmiş göğüslerde ve doğum sonrası hacmi küçülen göğüsler için uygulanır. Bu ameliyatla ilgili bir  çok hastanın merak ettiği  sorulardan biri hatta en önemlilerinden bir tanesi de göğüs büyütme ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerektiğidir. Sizlerle bu yazımda göğüs ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken hususları paylaşacağım.

gogus buyutmeÖncelikle olarak ameliyat sonrası hastanede yapılması gerekenlerden bahsedeceğim, bir refakatçinizin olması iyi olacaktır. Ameliyat sonrası size sporcu sutyeni takılacaktır, bu sutyeni bir süre kullanmanız gerekecek. Normal sutyeni ne zaman kullanacağınızı sorabilirsiniz. Hasta odanıza geldiğinizde direnleriniz olacaktır. Sıvı birikimini önlemek amacıyla takılan direnleri kontrole geldiğinizde çıkarılır. İlk gün biraz ağrınız olabilir, ağrı kesici verilerek ağrılarınızın geçmesi sağlanacaktır. İlk dönemler şişlikler ve hissizlik olabilir, bu normal bir durumdur.  Ameliyat sonrası yatış pozisyonu hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Ameliyattan bir gün sonrası anestezi doktorunun onayı ile hastaneden taburcu edilirsiniz.

Ameliyat Sonrası İlk Bir Hafta

Ameliyat sonrası istirahat süreniz 3-4 gündür. Bu süreçten sonra banyo yapabilirsiniz. Bir hafta dinlenerek işe başlamanız tavsiye edilir. İlk bir hafta, ütü yapmamanız, bir yere uzanmanız ve  yorucu işlerden kaçınmanız gerekmektedir.

İlk Bir Haftadan Sonrası

İlk iki hafta göğüsleriniz normalden büyük olacaktır, bu normal bir durumdur. 2 haftadan sonra uzun yürüyüşlere devam edebilirsiniz. 6-8 haftadan sonra yorucu spor aktivitelerine devam edebilirsiniz.

Kontrollerinizi aksatmamanız önemlidir.

1979 yılında  sanatçı bir babanın oğlu olarak istanbul’da dünyaya geldi.  Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Devamı
Recommended Posts
2 yorum
 • Şarafad
  Cevapla

  Merhaba.
  Ben fuatları nasıl ögrenebılırım meme büytme sılıkonle ve meme dikleştirmeyle,ama amerıka Anatomik şekli ıstıyorum.
  Ve uçak amelıtan sonra ne zaman kullanabilir ?
  Hata yazdığım ıçın üzür dılıyorum,çünkü yabancıyım…
  Önceden teşekkür edıyorum cevap ıçın…
  Iyı günler sıze dılıyorum.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...