fbpx

Saç Ekimi – Op. Dr. Güncel Öztürk Hairneva Profesyonel Saç Ekimi

Güncel Öztürk, M.D. FEBOPRAS

EUROPEAN BOARD PLASTIC SURGEON 🇪🇺, ASPS🇺🇸

Tıp Eğitimi

İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi – İstanbul

Uzmanlık Eğitimi

İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü, İstanbul

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS) Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010 Step II, Marseille – FRANSA, 2011

1- Yurtdışı Eğitimi

1- Yale University, New Haven Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Connecticut – Amerika Birleşik Devletleri, 2006

2- Yurtdışı Eğitimi

2- University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Florida – Amerika Birleşik Devletleri, 2007

Kadrolu Özel Hastane Tecrübesi (2012-2014)

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi Acıbadem Levent Tıp Merkezi Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Bölümü, İstanbul

Medical Education

Istanbul University Cerrahpaşa Medical Faculty – Istanbul

Specialty in Medicine

Istanbul University Cerrahpaşa Medical Faculty
Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery Department, Istanbul

European Plastic Surgery Accreditation

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brussels – BELGIUM,2010
Step II, Marseille – FRANCE,2011

1-Education Abroad

1- Yale University, New Haven Hospital Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery Department Connecticut – United States of America, 2006

2- Education Abrod

2- University of Miami, Jackson Memorial Hospital Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery Department, Florida – United States of America, 2007

Private Clinic ( – till 2014)

Hairneva

Hairneva Kurucusu
Dr. Güncel Öztürk’ ün
Saç Ekimi Yolculuğu

Hair Neva kurucumuz Op. Dr. Güncel Öztürk‘ün 5 ay önce DHI tekniğiyle gerçekleştirilen saç ekim yolculuğu başarılı bir şekilde devam ediyor. Operasyon sonrası güçlenerek çıkmaya devam eden yeni saçlar 9. aydan itibaren son görünümüne ulaşacak.

Geliştirdiği Cerrahi Teknikler Uluslararası En Prestijli Dergilerde Yayınlandı

VIP Jet Hizmetiyle Dünya’nın Saçını Ekiyoruz

Toplam Tedavi Süresi

3 Gün

Operasyon Tarihi

6-10 Saat

Anestezi

Sedasyon Method, Local anestezi uygulanır.

Belirli Bir Sonuç için Süre

1 yıl sonra

Kullanulan Teknikler

Choi/DHI, Perkutan, FUE, Safir

Kimler Yaptırabilir

Hastalığı olmayan ve 18 yaşından büyük herkes yaptırabilir.

Operasyonun Riskleri Nelerdir?

Hiçbir risk yok.

Tamamen İyileşme süresi?

7-10 gün

Saç Ekimi Aşamaları

ÖN GÖRÜŞME & SAÇ ANALİZİ

Sağlıklı bir saç ekimi operasyonu için öncelikle detaylı analiz ve muayene gereklidir. Hastanın aklındaki tüm sorulara cevap bulması ve her açıdan tatmin edici cevaplar alması önemlidir. Bu nedenle saç ekimi işleminin en önemli aşaması bu evredir. Kliniğimizde hastalarımıza randevu verirken, hastamızın ihtiyacı olan zamanı gözeterek, hastamıza tüm sorularını sorması ve cevap alması için yeterli zamanı ayırıyoruz.
Muayene esnasında bilgisayar destekli saç analizi ile hastamızın saç sağlığını, saç teli kalınlığını ve saç teli yapısını inceliyoruz. Saç dökülme oranını ölçüyor ve hastamıza saç ekimi operasyonu için ne kadar grefte ihtiyacı olduğunu matematiksel olarak hesaplayarak söylüyoruz.
Bilgisayar destekli saç analizi ile hastamızın donör bölgesindeki saç yoğunluğunu hesaplıyoruz ve mevcut görselliği bozmadan ne kadar greft alınabileceğini belirliyoruz. Tüm bu bilgiler verildikten ve hastamızın istekleri alındıktan sonra eğer karşılıklı olarak operasyona karar verilirse, uygun bir tarihte operasyon randevusu oluşturuyoruz.

HASTA TETKİKLERİNİN ÇALIŞILMASI

Operasyon tarihinde Acıbadem Fulya Hastanesi’nde hastamız için gerekli olan tüm tetkikleri çalışıyoruz. Tetkiklerden olumsuz bir sonuç çıkmaması durumunda, saç ekimi işlemine başlıyoruz.

LOKAL ANESTEZİ UYGULAMASI & GREFT ALIMI

Saç ekimi operasyonun ilk adımı, donör bölgesinin lokal olarak uyuşturulmasıdır. Bu işlemden sonra hastamız hiçbir acı ya da ağrı hissetmemektedir.
Lokal anestezi sonrasında Greft Alımı işlemi başlar. 24 ayar altın kaplı uçlar sayesinde, alerjiye neden olmadan greftler tek tek alınır. Alınan greftler mikroskop altında incelenerek, sağlıklı ve kırık greftlere ayrıştırılır. Böylece saç ekimi işleminde sadece sağlıklı greftler kullanılmaktadır. Sağlıklı greftlerin sayımı ve dizimi yapılır. Böylece ekim bölgesindeki yapılan planlamaya yönelik greftler paylaştırılır.

ÖN SAÇ ÇİZGİSİNİN BELİRLENMESİ

Hastamızın isteklerini göz önünde bulundurarak, doğal bir ön saç çizgisi oluşturmak için medikal kalem ile ön saç çizgisi çizilir. Ön saç çizgisi belirlenirken, dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli detay vardır. Bu gibi tüm detay bilgiler hastamıza açıklama yapılarak bilgilendirme yapılır ve hastamızı memnun edecek optimum tasarıma hastamız ile birlikte karar veriyoruz.

KANAL AÇILMASI

Saç ekimi yönteminde slit tekniği ile kanallar açılırken, Dhi saç ekiminde kanal açımı olmaz. Greftler özel bir kalem ile (choi kalemi) direk olarak ekilir. Perkütan saç ekiminde ise kanal açımı özel bir iğne ile yapılmaktadır. Saç ekimi tekniklerini birbirinden ayıran en önemli aşamalardan biri budur.

Açılan kanallara ekilecek olan greftler tek tek yerleştirilir. Perkütan saç ekiminde bu aşama uygulanırken, Dhi saç ekiminde choi kalemi sayesinde greftler direk olarak saç derisine yerleştirildiğinden bu aşama uygulanması değişiklik gösterir.

PANSUMAN, SAÇ BANDI VE ŞAPKA UYGULAMASI

Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra donör alanına ilk pansuman yapılır, antibakteriyel bezler kullanarak temizlenir ve saç bandı ödemin yüze inmesini engellemek adına takılır. Eğer hastamız dış ortamda bulunacaksa, kendisine verilen özel şapkayı takması rica olunur. Bu hastamızı havadaki tozdan, yağmur damlasından ve diğer etkenlerden korumak için önemlidir.

İLK SAÇ YIKAMASININ YAPILMASI

Saç ekimi işleminden sonraki gün hastamızdan istirahat etmesini rica ediyoruz. İkinci gün ise ilk saç yıkamasını yapmak üzere hastamızı hastaneye tekrar çağırıyoruz. Detaylı bir şekilde saç yıkamasını nasıl yapacağını ve nelere dikkat etmesi gerektiğini açıklayarak, hastamızı periyodik olarak kontrollere gelmesini rica ediyoruz.

PERİYODİK KONTROLLERİN YAPILMASI

Saç ekimi operasyonu sonrasında, 15-30-90-180 ve 365. günlerde hastamızı kliniğimize davet edip, iyileşme sürecini yakından takip etmekteyiz. Yurtdışından gelen hastalarımızdan ise WhatsApp ya da mail üzerinden fotoğraflarını göndermelerini istiyoruz.

SAÇ EKİMİ SONRASI VE İYİLEŞME SÜRECİ

Saç ekiminden birkaç gün sonra iyileşme süreci başlar. Eğer yurt dışından geliniyor ise 3 gün sonra uçağa binilebilir. Bir hafta / 10 gün sonra rahatlıkla duş alınabilir. İki ay sonra havuz, solaryum ya da denize girilebilir. 1 ay içinde ekilen saçlar bir defaya mahsus dökülür. İkinci aydan itibaren kalıcı saçlarınız çıkmaya başlar. Ortalama 8 ile 10 ay içinde saç ekimi işleminin sonuçları çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar.

DHI SAÇ EKİMİ

Dünyanın en gelişmiş saç ekimi tekniğidir…

TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Dhi ya da Perkütan tekniği kullanılarak, traşsız…

LONG HAIR FUE SAÇ EKİMİ

Long Hair Fue ile saçın kesilmesine artık gerek yok..

PERKÜTAN SAÇ EKİMİ

Özel uçlu iğneler kullanarak, slit yöntemi ile…

ALTIN UÇLU SAÇ EKİMİ

Altın metaller arasında alerjiye neden olmayan…
+90 532 521 93 64

info@hairneva.com