fbpx

Nem Dolgusu ve Nem Aşısı

Nem Dolgusu ve Nem Aşısı

Mevsim değişikliklerinde çoğu kişi cilt kuruluğundan ve nem kaybından şikayet eder. Doğal nem oranını kaybeden ciltlerde zamanla hacim kaybı ile kırışıklık sorunları baş göstermeye başlar. Cilt sağlığını ve güzelliğini korumak için mücadele edilmeye başlanır. Bu durumda cilt nem takviyesine ihtiyaç duyar. İşte bu durumda, en yeni teknolojilerden birisi olan nem aşısı kişilerin yardımına koşuyor.

Nem aşısı ile cildin nem ihtiyacı sağlanıyor

Cilt aşısı hem anlık hem de uzun vadeli etkileri ile cildin sağlığını ve canlılığını garantiliyor. Derinin su kaybına karşı bariyerini taklit eden malzemelerle, nem aşısı, cildin kendi “doğal nemlendirme faktörü” üretimini desteklerken kaybettiği neme tekrar kavuşmasını sağlıyor.

Nem aşısını içeriği nedir?

N-asetil glukozamin doğal deride bulunur ve hiyalüronik asit yapmak için kullanılır. Hiyalüronik asit ise nemi tutmaya yardımcı olur, çünkü dokuların hidrofil bir yapıda olması, yani suyu sevmesi sayesinde cilt ihtiyacı olan neme sahip olabilir. Nem aşısının içeriği, hiyalüronik asit seviyesini yükseltmeye yardımcı olur, bu sayede cilt hayati hidrasyona karşı koyabilir, doğal nem faktörü bariyerleri kurulmasına yardımcı olur ve kırışıklıklar daha az görünür hale gelir. Tüm bu özellikleri ile cilt sağlığı için gerekli olan tedavi desteğini başarılı bir şekilde sağlayabiliyor.

Nem aşısının formülündeki kompleksler, cildi su tutmak için nemlendirici (su seven moleküller) ile birleşiyor. Bu, amino asitlerin, seramidlerin, hiyalüronik asitin, kolesterolün ve yağ asitlerinin bir arada olduğu doğal nemlendirme faktörünün özelliklerini sergiler.

Nem aşısının sağladığı faydalar nelerdir?

Nem kaybına uğrayan cilt kuruyarak ciltte rahatsız edici bir gerginlik hissi oluşturmasının yanı sıra cilt mat, renksiz, kırışık ve pul pul durur. Nem aşısı cildin nem kaybını önleyerek cildi yumuşatır, kaşıntılı gerginlik hissini azaltır, cilt canlılık kazanarak doğal rengine kavuşur.

Hyalüronik asit ve trigliseritler içeren özel içeriği ile cildin nem kaybını önlemek için gerekli olan bariyer sistemini onararak ve belirgin bir şekilde nemlendirerek ipeksi bir pürüzsüzlük ve nemli bir görünüme kavuşulmasını sağlar.

Nem aşısı nasıl uygulanır?

Nem dolgusu ya da nem aşısı ameliyatsız bir estetik cerrahi tekniğidir. Yaklaşık 15 – 20 dakika süren bir operasyon ile nem aşısı cilde uygulanır. Operasyondan hemen sonra sonuçları ortaya çıkmaya başlar ve yaklaşık 1 ay boyunca iyileşme devam eder. Cilt yapısına göre değişiklik göstermekle beraber ortalama 1 yıl boyunca etkisini devam ettirir. Nem aşısının etkisi geçtikçe cilt kuru, cansız ve kırışık görünümüne geri dönmeye başlar. Kişinin tercihine göre bu sürenin sonunda nem aşısının tekrarlanması gerekir.

Nem aşısı ya da nem dolgusu hakkında size özel daha ayrıntılı bilgi almak için kliniğimizden randevu almanızı tavsiye ederiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4
0
Would love your thoughts, please comment.x