fbpx

3D Lazer Liposuction

3D Vücut Estetiği Tasarımı

3D sunduğu yüksek çözünürlüklü görüntüleme tekniklerinden, vücut estetiğinin her aşamasında tasarım amacıyla faydalanılmaktadır. Gerçeğe en yakın görüntüler üzerinden estetik ameliyatlar tasarlanabilmektedir. Hastanın görüntüleri üzerinden elde edilen simülasyon görüntüsü üzerinde olası sonuçlar araştırılarak sınırlar üzerinde değerlendirme yapılır. Bu sayede estetik cerrahın yapacağı tasarım ile hastanın beklentileri arasında köprü kurarak, ortak hedefleri belirler ve hasta memnuniyetinin artırması sağlanır.

3D simülasyon cihazının avantajları

3D simülasyon cihazı, vücut estetiği tedavilerinde tek bir prosedürün muhtemel sonuçları arasındaki veya birden fazla prosedürleri birleştirerek aralarındaki farkı gösterebilir. Ayrıca tamamlayıcı prosedürler de denenerek sonuçları gözlemlenebilir. Tüm bunların estetik operasyonlardan elde edilen sonuçların güvenirliğini sağlar. Hasta ve hekim memnuniyetinin artmasını sağlar.

Vücut şekillendirme alanları

Vücut şekillendirme operasyonları boyun, üst kol, göğüs, kalça, göbek, karın, çene, diz ve ayak bileği gibi birçok bölgeye uygulanabilir. Bölgesel incelme yöntemleri etkilerine ve uygulama zorluklarına göre değişiklik gösterir. Cerrahi işlemler kadar kısa sürede ya da etkili olmasa da diyet ve egzersiz de belirli bölgelerin incelmesinde etkili bir yöntemdir. 3D simülasyon cihazının kullanıldığı teknikler şu şekilde sıralanabilir:

Liposuction, ultrasound destekli liposuction, güç destekli liposuction, lazer destekli liposuction gibi yöntemlerde vücudun önceki ve sonraki halini görüntüleyebilmek için kullanılır.

Bölgesel incelmelerin yanı sıra meme büyütme ve popo estetiği gibi prosedürlerin tasarımında da 3D simülasyon cihazlarından faydalanılır. Vücut üzerinde yapılabilecek her türlü estetik operasyonun öncesi ve sonrası gerçeğe en yakın görüntüler üzerinden izlenebilir. Böylece estetik operasyonun ardından herhangi bir sürprizle karşılaşılmaz, hasta nasıl bir görünüme sahip olacağını bilerek ameliyata girer.

0
Would love your thoughts, please comment.x