fbpx

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu, cilt dokularının derinliğindeki hidrasyon seviyesini arttırarak, cilt rengini güzelleştirerek ve esnekliğini, sertliğini ve pürüzsüzlüğünü arttırarak ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayan bir tedavi tekniğidir.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu ile göz altı ile yanaklar arasındaki kod farkı giderilebilir. Göz altında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilebilir. Bu sayede göz altı çevresinde gerekli oranda bir yükseltme sağlanabilir.

Işık dolgusunda kullanılan malzemenin özelliği nedir?

Göz altı ışık dolgusunda kullanılan malzeme özel bir içeriğe sahiptir. Formülasyon, cildi güzelleştirmek ve parlaklaştırmak için cildin beslenmesini ve nemlenmesini arttıran, hiyalüronik asit ve gerekli besin maddelerinin (antioksidanlar, amino asitler, vitamin B6) bir karışımından oluşur.

Işık dolgusu nasıl etki eder?

Işık dolgusu ile göz altındaki çukurluklar yükseltilerek ışığı daha iyi yansıtması sağlanır. Bunun dışında özel içeriği sayesinde ciltte nemlendirme, doku yenilenmesi ve esneklik sağlar. Uygulama sırasında göz altına hiçbir ağrı ya da sızıya neden olmayacak incelikte bir enjeksiyon yardımı ile bu özel karışım eşit bir şekilde enjekte edilir. Enjeksiyonun hemen ardından ciltte yükselme oluşarak mor görünüm ortadan kalkar.

Göz altı ışık dolgusu işlemi ile göz altı bölgesi iki aşamalı bir süreçle gençleşir. Önce hyalüronik asitin etkisiyle  subkutanöz destekleyici tabaka güçlendirilir ve çukurlukların doldurulması sağlanır. Bu sayede koyu halkalar ve göz altı torbaları kamufle edilir. İkinci aşamada ise polivitamin ve aminoasit içerikleri sayesinde deride uzun süreli bir hücresel yenilenme sağlanır.

Işık dolgusu uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık ortalama 3 – 4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. 4 saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner. İsterseniz makyaj bile yapabilirsiniz.

Işık dolgusunda olası komplikasyonlar nelerdir?

Tedavinin ardından cildin yüzeyinde, cildin hassasiyetine bağlı olarak 4 ile 72 saat sürebilecek kızartılar oluşabilir. Kızartılar, kuru ciltli hastalarda çok daha uzun sürebilir. Diğer muhtemel yan etkiler enjeksiyon bölgelerinde ödem, şişme ve morarma olabilir.

Göz altı ve çevresindeki bölgeye kompleks bir tedavi uygulanabilir?

Eğer göz altındaki estetik sorunlara göz çevresindeki kazayağı kırışıkları da eşlik ediyorsa ya da göz kapağı sarkması, kaş arasında dikey çizgiler… Bu durumda hastanın isteği doğrultusunda ameliyatsız teknikler ile bu sorunlar da aynı seansta tedavi edilebilir. Göz çevresindeki sorunları gidermek için dolgu ile botoks enjeksiyonu bir arada uygulanarak çok daha bütüncül bir sonuç elde edilebilir.

Göz altı ışık dolgusu hakkında size özel daha ayrıntılı bilgi almak için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Güncel Öztürk’ten randevu alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (70 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...