fbpx

Burun Dolgusu (Liquid Rhinoplasty)

Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen burun şekli değişikliklerini ifade eder. Bu prosedür genellikle cilt dolgu malzemelerinin enjeksiyonunu içerir. Cilt dolgu malzemeleri, hyalüronik asit dolgu malzemesi gibi hacim kazandırmak için farklı yüz bölgelerine enjekte edilen ürünlerdir. En çok enjekte edilen yüz bölgeleri arasında dudaklar, nazolabial kıvrımlar (burun kenarları ile ağzın köşeleri arasındaki kırışıklıklar) ve yanaklar bulunur. Son yıllarda, cerrahi olmayan rinoplasti tekniği gelişti, bu prosedürde de burundaki dolgu enjeksiyonu ile burundaki boşluklar, girintiler, kontur eksiklikleri ve asimetriler tedavi edilmeye başlandı.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Prosedür, burun dokusunu doldurulması, genellikle 20-30 dakika boyunca uygulanan bir anestetik krem ile daha sonra cerrahın ve hastanın belirlediği kilit alanlara enjekte edilmesinden oluşur ve böylece estetik açıdan düzelme sağlanır. Enjeksiyon genellikle 5-10 dakika sürer ve klinik ortamda gerçekleştirilir.

Burun dolgusunun avantajları nelerdir?

Burun dolgusu estetiği hastalara birçok avantaj sunmaktadır. Birincisi, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok hasta için iyi bir seçenektir. İkincisi, rötuşların gerçekleştirilmesi çok kolaydır, çünkü belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek için basit bir enjeksiyon yapılması yeterlidir. Bu özellikleriyle, burun, enjeksiyonlarla arzu edilen sonuç elde edilinceye kadar “şekillendirilebilir”. Ve üçüncü olarak, burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir.

Burun dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Burun dolgusunda kullanılan dolgu malzemeleri kalıcı olmadığı için, teknik, hastaya kalıcı bir şekilde taahhütte bulunmadan sonuç hakkında fikir sahibi olmasını sağlar. Hastanın sonuçtan tamamen memnun olmadığı durumlarda, işlem geri dönüşümlü olduğu için güven vericidir. Dolgu birkaç ay içinde kaybolur ve burun orijinal şeklini alır.

Burun dolgusunun dezavantajları nelerdir?

İki temel dezavantaj vardır. İlk olarak, sonuç kalıcı değildir. Dolgu malzemelerinin türüne göre etki süreleri farklıdır. Sonuç malzeme ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak bir ila iki yıla kadar sürebilir. İkincisi, tekniğin esas sınırlaması, sadece hacim eklenebilmesidir. Burun küçültme, ileri boyutta bir tümsek ve aşırı eğiklik varsa tek başında dolgu enjeksiyonu yeterli olmaz. Bu nedenle burun dolgusu her durum için uygun olmayabilir, çünkü burnun bazı kusurları bu yöntemle düzeltilemez.

Yine de burun dolgusu, ameliyatla yapabilecek birçok sorunu düzeltebilir. Çok yönlü bir tekniktir ve burun anatomilerinin ve cilt tiplerinin farklı türlerine uygulanabilir. Ameliyat olmak istemeyen, cerrahinin tıbbi veya diğer nedenlerle aşırı riskli olabileceği veya ameliyatın gerektirdiği iyileşme süresi için yeterli vakti olmayan hastalar için iyi bir alternatiftir.

Revizyon burun estetiği için de kullanılabilir

Burun dolgusunun yaygın kullanımı, rinoplasti uygulanmış ama ufak düzeltmeler için revizyon burun estetiğine ihtiyaç duyan hastalar için de uygulanmaktadır. Bu tür hastalar için burun dolgusu enjeksiyonu iyi bir seçenek olabilir. Kusurları kamufle etmek veya doku kaybı olan alanlara hacim eklemek için uygulanabilir. Burun dolgusu genel sağlık durumu yerinde olan ve burnunda aşırı boyutta bir şekil bozukluğu olmayan her yetişkin için uygun bir seçenektir.

Burun dolgusunda iyileşme süreci nasıldır?

Burun dolgusu enjeksiyonundan sonra, normal hayata ara vermeden devam edilebilir. Şişlik, morluk ve iyileşmek için evde kalma zorunluluğu yoktur. Hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik prosedürlerden birisidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...

159 Yorum. Yeni Yorum

Merhabalar doktor bey ben burun dolgusu yaptırdım ve gözlerim alerji olduğu için lens takmam yasaklandı gözlüğün burna etkisini azaltmak için ne yapabilirim

Cevapla

Merhaba ben burnumun ucuna biraz dolgu yaptirsam incelirmi??

Cevapla

  Merhabalar Elnure hanım. Burun ucuna yapılacak dolgu ile incelme olmaz. Burun dolgusu, hacim kazandırma amacıyla yapılır. Burun dolgusuyla burnunuz dikleştirilebilir.

  Cevapla

Merhaba Ben, 1-ay önce burun ameliyatı oldum , bunumun sol tarafı biraz çöküntü var . Bu durumda dolgu yapılabilir mi ? En az ne kadar zaman geçmesi gerekiyor bilgi verebilirseniz çok sevinirim…

Cevapla

Kaç kere yaptıgımızda kalıcı hale gelir burun dolgusu

Cevapla

Peki bir kaç kere yapılsa kalıcı olurmu

Cevapla

Peki bir kaç kere yapılsa kalıcı olurmu

Cevapla

Peki bir kaç kere yapılsa kalıcı olurmu

Cevapla

merhaba yaş sınırı ve genel itibariyle fiyat aralığı bilgisi nedir

Cevapla

  Merhabalar Yaren hanım. 18 yaşından büyük olmak gerekir. Fiyat için +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

  Cevapla

Merhabalar burun kanatlarında genişlik var sadece bu işlem bu sorun içinde geçerlimi

Cevapla

MERHABA DOKTOR BEY BENİM BURNUM FAZLASIYLA EĞRİ YANİ DÜŞÜK BURUN DOLGUSU KESİN DÜZELTİRMİ VE STANDART FİYATI NE KADAR?

Cevapla

  Merhabalar Kaan bey. Fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz. Fiyat bilgisi için de asistanım yardımcı olacaktır.

  Cevapla
Zehra Naz Yılmaz
Ekim 3, 2019 5:28 pm

Ameliyatta en erken 16 olduğunu biliyorum, anestezi olmayan bir operasyon için neden 18 yaşında olmak gerekiyor? Sevgiler iyi günler

Cevapla

  Zehra hanım, aile onayı ve doktor onayı alındıktan sonra burun dolgusu işlemi uygulanabilir.

  Cevapla

   burun dolgusu ile burun kemeri,burun ucu düşüklüğü,burun deliği asimetriliği,burun sırtı eğriliği bunların hangilerini düzeltilebilie

   Cevapla

    Merhabalar Begüm hanım, fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

    Cevapla

Merhabalar ben on altı yaşındayım burnumun ucunda bir düşüklük var aileden gelme. Dolgu için on sekiz yaşımı doldurmam mı gerekir

Cevapla

  Merhabalar Elif hanım. Aile onayı ve doktor onayı alındıktan sonra burun dolgusu işlemi uygulanabilir.

  Cevapla

Merhabalar bende burun dolgusu yaptırmak istiyorum amma kalıcı olarak

Cevapla

Merhaba.Ben ekim ayinda burun dolgusu yaptirdim.1 ay sonra hamile kalirsam bi sorun olur mu?

Cevapla

Merhaba
Burun dolgusu yapmış biri sonrasından burun ameliyatı yapabiliyor mu? Veya ameliyat için herhangi bir zararı var mı? Fiyat değişimide oluyor mu?

Cevapla

  Merhabalar Samira hanım. Burun Dolgusu yaptırmak Burun Ameliyatına etki etmez. Fiyat bilgisi için +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, arayarak veya whatsapp üzerinden görüşebilirsiniz.

  Cevapla

Hocam iki sene önce estetik operasyon geçirdim. Çok doğal ve güzel oldu. Fakat sonradan kemik büyüdü. Tekrar doktoruma gidip konuştum. Ameliyat olman gerek dendi. Kemikten kurtuldun ama bu seferde önden bakınca eğri büğrü duruyor burnum. Yeniden ameliyat olmaya cesaretim yok.kapali ameliyat olma gibi Bir şansım olabilir mi?

Cevapla

  Merhabalar Nur hanım. Fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

  Cevapla

Fiyat bilgisi için +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, arayarak veya whatsapp üzerinden görüşebilirsiniz.

Cevapla

Merhaba fiyat nedir

Cevapla

  Merhabalar Zehra hanım. Fiyat bilgisi için +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, arayarak veya whatsapp üzerinden görüşebilirsiniz.

  Cevapla

merhaba neştersiz bir işlem istiyorum. burun dolgusu için, güvene bilir miyim

Cevapla

Demek istediğim açılan dolgu ne kadar süre sonra tekrar kulanılabilir?

Cevapla

Merhaba, 1 yıl önce Burun ameliyatı oldum. Burnum güzel ama ucu biraz kalkık geliyor. Dolgu işlemi kalkık burnu indirebilir mi?

Cevapla

  Merhabalar Pınar hanım. Dolgu ile Burun Ucu indirilemez. Fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden atabilirsiniz.

  Cevapla

Mrb kanatlar hicbir şekilde kucultulemez mı dolguyla veya daha iyi biraz daha kucuk görünemez mi bu islemle

Cevapla

merhaba ben 6 ay önce burun ameliyatı oldum burun sırtı düz olmasını isterken çok hafif kavisli oldu dolgu ile bi miktar düz hale getirilebilir mi? yaptırırsam daha sonradan çökme oluşabilir mi dolgu ağırlığı nedeniyle?

Cevapla

  Emre bey, fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden atabilirsiniz.

  Cevapla

Ben 16 yaşındayım burnum çok uzun ve eğri kapalı burun amrliyatı olmak istiyorum dolgu istiyordum ama kalıcı değilmiş ne öneriyorsunuz ?

Cevapla

merhabalar benm burnum küçük fakat biraz geniş ameliyat olmaktan korkuyorum dolguyla inceltmek mümkün müdür

Cevapla

Merhaba..ben sadece burun ucundan rahatsizim zaman zaman..ve fotoğraflarda simetrisi eşit degil .dolgumu olur acaba

Cevapla

  Merhabalar Sare hanım, fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü