fbpx

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

VASER lipo geleneksel liposuction tedavilerindeki gibi rahatsızlık ve uzun iyileşme sürelerine gerek olmadan göz alıcı sonuçlar üreten hassas ve minimal invaziv bir liposuction teknolojisi sunar. Prosedür, diğer dokuları koruyan yani doku seçici özelliği olan ve sadece yağ dokularını hedefleyebilen bir özelliğe sahiptir.

Bu özelliği ile boyun ve kol gibi hassas bölgelerdeki fazla yağları zarar vermeden ortadan kaldırarak tedavi etmek için yeterli güce sahiptir. VASER lipo hakkında klinik ortamlarda yapılan araştırmalar doğrultusunda vücudunuzun ve cildinizin pürüzsüz bir güzelliğe sahip olmasını sağladığını kanıtlayan birçok sonuç elde edilmiştir. Fazla yağlarınızdan egzersiz ve diyet ile kurtulamadıysanız VASER lipo tekniğinden destek alabilirsiniz.

VASER lipo nedir?

VASER lipo geleneksel liposuction tedavilerindeki gibi rahatsızlık ve uzun iyileşme sürelerine gerek olmadan göz alıcı sonuçlar üreten hassas ve minimal invaziv bir liposuction teknolojisi sunar. Prosedür, diğer dokuları koruyan yani doku seçici özelliği olan ve sadece yağ dokularını hedefleyebilen bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği ile boyun ve kol gibi hassas bölgelerdeki fazla yağları zarar vermeden ortadan kaldırarak tedavi etmek için yeterli güce sahiptir. VASER lipo hakkında klinik ortamlarda yapılan araştırmalar doğrultusunda vücudunuzun ve cildinizin pürüzsüz bir güzelliğe sahip olmasını sağladığını kanıtlayan birçok sonuç elde edilmiştir.

VASER lipo tekniği hangi bölgelere uygulanabilir?

VASER teknolojisi etkisi yağ transferi işlemdir. Bu liposuction işlemi daha çok hastanın dudak ve yanaklarına hacim kazandırmak ya da nazolabial kıvrımların doldurulması ve çene hattını düzeltmek için kendi hücrelerinin kullanılmasında tercih ediliyor. Otolog yağ transferi ile başarının anahtarlarından biri kullanılan yağın kalitesi ve canlılığıdır. VASER yönetiminin hassas yapısı her zaman transplantasyonu için daha kaliteli yağ elde edilmesini sağlar, hatta gelişen teknolojisi sayesinde süreci daha etkili hale gelmiş durumdadır. Yeni sistem sayesinde hastanın hem kendi yağı alınır hem de transfer edilebilmektedir. Aynı zamanda işlem süresinin kısalmasını ve sonuçların optimize olmasını sağlar.

VASER Lipo teknolojisi kimler için uygundur?

Eğer vücudunuzun kalça, karın, uyluk gibi bazı bölgelerinde ya da yüzünüz ile üst vücudunuzda diyet ve egzersiz ile erimeyen dirençli yağlarınız varsa VASER lipo teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Yağ dağılımı vücudun bazı bölgelerinde orantısız bir görünüme neden olacak şekilde düzensiz olabilir. Diyet ve egzersiz ile bölgesel incelme sağlamak çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. VASER lipo inatçı vücut yağı olan her yaştan yetişkinin birçok bölgesine etkili bir şekilde uygulanabilir.

VASER Lipo teknolojisinin avantajları nelerdir?

VASER liposuction son derece başarılı bir bölgesel yağ azaltma tedavi yöntemidir. Vücuttaki yağ dokusunun dağılımını dengeleyerek profilin estetik açıdan düzelmesini sağlar. Liposuction genellikle çok önemli gelişmeler sağlamasına rağmen, bir kilo verdirme tekniği ya da obezite için çözüm değildir. Aynı zamanda selülit için de etkili bir tedavi değildir. Bu tedavi tekniğine ek olarak düzenli egzersiz, iyi bir diyet, sağlıklı bir yaşam tarzı daha başarılı bir sonuç alınmasına yardımcı olur. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü tedavisinde de etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

VASER liposuction işlemi sırasında acı hissedilir mi?

Liposuction işlemi sırasında hiçbir acı hissedilmez. Eğer herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilirse lokal anestezi uygulanabilir.

Prosedürün süresi ne kadardır?

Operasyonun süresi tedavi edilecek alanların sayısı ve büyüklüğüne bağlı olarak farklılık gösterse de genel olarak VASER lipo yöntemi 1 ya da 2 saat arasında sürer.

VASER liponun sonuçları kalıcı mıdır?

Sonuçları kalıcıdır ancak tedavi ile yağ alımı yapıldıktan sonra sağlıklı bir diyet ve egzersiz planı ile verilen yağların geri alınmaması sağlanabilir.

VASER Liposuction sonrası ne kadar kilo kaybedilir?

Tedaviden sonra hasta ortalama 3 – 4 kilo verebilir. VASER lipo ile yüzeysel yağ ve yağ hücreleri alınır, sonuçlar kalıcıdır, işlem yapılan bölge yeniden yağ hücresi üretmez. Fazla yağın vücudun etrafında dağılmasını ve fazlalıkların ortadan kalkmasını sağlar.

VASER Liposuction işleminin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

VASER liposuction vücut şekillendirme için kullanılan en güvenli ve en etkili yöntemdir. Alanında uzman kişiler ve yeterli hijyene sahip bir sağlık merkezinde yapıldığı sürece operasyonun genellikle herhangi bir yan etkisi olmaz.

Liposuctionun sonuçları ne kadar zaman sonra görülür hale gelir?

Birçok hastada sonuçlar hemen görünür hale gelir. Ancak tedavi alanlarının görünümü prosedürden yaklaşık 5 – 6 hafta sonra tam olarak sonuçlarını gösterir.

Operasyonun ardından dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

VASER lipo uygulamasından 3 – 4 saatlik bir dinlenmenin ardından klinikten çıkabilir. Hasta işlemden birkaç gün sonra normal yaşantısına devam edebilir. Hastanın belli bir süre özel bir korse giymesi tavsiye edilir. Operasyondan sonra genellikle 1 ya da 2 gün sonra yıkanabilir.

VASER liponun maliyeti nedir?

VASER liponun fiyatları uygulama yapılan alana ve kişiye göre farklılık göstermektedir. Yapılan muayene esnasında hasta hem prosedür hem de fiyat hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirilmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Gülşah
Gülşah
3 yıl önce

Bacakta liposuction fiyatı nedir

lale
lale
5 yıl önce

fiyati ne kadardi?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  lale

Merhabalar Lale Hanım.
Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim.