fbpx

Nano Fat Greft

Nano Fat Greft

Nano yağ transferi, vücudun bir kısmından alınan yağ greftinin yine vücudun başka bir kısmına aktarılması işlemidir. Zamanla azalan ve kaybolan konturu geri kazandırma ya da bölgeyi şekillendirmek amacıyla uygulanan Nano fat greft işlemi hacim değişikliği sağlar. Yüz, göğüsler ve özellikle kalçalarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Yağ grefti cildin yenilenmesine de yardımcı olan bir özelliğe sahiptir. Bunun nedeni aşılanan yağın mezenkimal kök gücreler açısından zengin olmasıdır. Adipoz kaynaklı mezenkimal kök hücreler (AdMSC) doku rejenerasyonu ve onarımında kritik bir öneme sahiptir. Greft ve bileşenlerin boyutu bunun bir aşı, bir mikro ya da nano yağ olup olmadığını belirler. Hazırlama yöntemi ve greftin etkisi değişkendir. Nano yağ transferi olarak, ince püskürtme kanüller daha iyi bir etki için kullanılmaktadır. Bu tedavi için kullanılan “Nano Yağ” denilen yağ greftinin içine daha rafine yağ grefti işlenir. Klinik ortamda gözyaşı olukları denilen ince çizgileri, ağız çevresi ve yüzdeki ince çizgilerin tedavisinde ve genel olarak cilt gençleştirmede kullanılır.

Nano yağ grefti nasıl elde edilir?

Yağ aspirasyonunu gerçekleştirmek en az 30 dakika sürer ve çok basit bir ağrısız bir işlemdir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve elde edilen rafine yağ hemen aşılama işlemi için kullanılır.

Nano yağ grefti vücudun hangi bölgesinden elde edilir?

Bu durum hastanın vücut yapısına göre değişir ancak yüz bölgesinde kullanılacak yağlar yaygın olarak basen, kalça bölgesinden aspire edilir.

Nano yağ grefti nasıl hazır hale getirilir?

Vücudun uygun bölgesinden alınan yağ, steril koşullar altında santrifüj işlemine tabi tutularak emülsiyon işleminden geçirilerek Nano Fat Greft işlemi için uygun hale getirilir.

Nano fat greft işleminin sağladığı faydalar nelerdir?

Yüz şekillendirme işlemlerinde çok olumlu sonuçlar elde edilmesinin yanı sıra hızlı sonuç alınır, hatta neredeyse sonuçlar hemen görünür hale gelir. Aşılı alanda birkaç gün hafif bir hassasiyet oluşsa da Nano fat greft işleminde kullanılan künt kanüller sayesinde morarma oluşması önlenir. Uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinde ayrıca cilt gençleştirme de sağlar. Ayrıca Nano fat greft işleminin dayanıklılığı diğer dermal dolgulara kıyasla daha uzun sürer.

Nano fat greft işleminin dayanıklılığı ne kadar sürer?

Kişide kişiye değişiklik gösterse de işlem etkisini ortalama 3 yıl boyunca sürdürür.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x