fbpx

Masseter Botoks

Masseter Botoks

Masseter botoksu, masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik prosedürüdür.
Massetter botoksu, yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavisi hedef alınır. Yüzde erkeksi ve sert bir görünüme neden olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz şekli elde edilir. Masseter kasının fazla büyük olması sadece estetik açıdan değil, fiziksel olarak da kişiye rahatsızlık verebilir. Bu nedenle bu prosedür bazı durumlarda hem şekil hem de işlevsel olarak tedavi sunmak amacıyla da uygulanır.

Botoksla çene küçültme: Yüzü yeniden şekillendirmeye yönelik enjeksiyon tekniği

İdeal çene şekli kadınlar ile erkekler arasında büyük oranda farklılık gösterir. Erkeklerde kare yüz şekli güçlü bir ifade sağlarken, kadınlarda ince yüz şekli daha yumuşak ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle yuvarlak ya da kare tipi yüze sahip olan kadınlar, daha yumuşak ve çekici bir görünüme sahip olmak için masseter botoksuna başvuruyorlar.

Cerrahi teknikler ile çene küçültme ameliyatı yerine ameliyatsız botoks tedavisinin tercih edilmesinin çeşitli sebepleri vardır. Bunlar arasında ameliyat ve anestezi endişesi, iyileşme süreci için yeterli vaktin olmaması vs. sayılabilir. Botoks, yüzü incelterek yeniden şekillendirme de ameliyatsız teknik olarak yeni bir seçenek sağlıyor. Masseter botoksu neştersiz, ağrısız, sıfır şişlik ve dikiş izi ile çeneyi incelterek yüz şeklini değiştirme imkanı sunuyor.

Masseter reduction / V-line botoksu ile çene inceltilip küçültülebiliyor. Yuvarlak ve kare yüz şekilleri üçgen, oval ya da kalp şekline dönüştürmek için kullanılıyor. Çene şekli aşırı ince belirsiz olan hastalarda ise tersine bir etki yaratılarak masseter kası büyütülerek çenenin daha belirgin bir şekil alması sağlanabilir.

Masseter botoksunda ağrı, sızı ya da morluk riski oluşmaz. Birçok hasta bu işlemin yapılması için öğle molasında gelir ve sonra hemen işine devam edebilir. Hastalar genel olarak 1 hafta içinde masseter kasının yumuşadığını ve 6 hafta sonra yeni çene şeklini tam olarak görebilir. Araştırmalar 2-3 tedaviden sonra çene şeridinde “uzun süreli değişiklikler” olduğunu ortaya koymaktadır. Masseter botoksu ile zamanla çok daha uzun ömürlü, estetik ve simetrik sonuçlar elde edilir.

Masseter kası hakkında bilinmesi gerekenler

Bazı kişisel alışkanlıklar, çene kaslarınıza (masseter) genişlemesine doğrudan etki edebilir. Aşırı sakız çiğneme, buz gibi sert maddeleri çiğneme veya sert et çiğneme, hepsi masseter kasının büyümesine yol açabilir. Stres nedeniyle gece diş sıkma yani bruksizm de çene kaslarınızın genişlemesine yol açabilir.

Masseter reduction / V-line botoksuyla ilgili sık sorulanlar

Botoksla çene küçültme nedir?

Botoks çene küçültme, boyutunu azaltmak için botulinum toksini (diğer bir deyişle botoks) çene kaslarına (masseter kası adı verilir) enjekte edilir. Bazı etnik gruplarda hastalar aşırı kare yüz özelliklerini geliştirme eğilimi gösterirler. Botoks non-invaziv bir şekilde yüz oranlarında iyileşme sağlamak için masseter kasının genel boyutunu azaltabilir.

Botoks enjeksiyonu ile çene küçültme ameliyatı arasındaki farklılıklar nelerdir?

Botoks ile çene küçültme, klinik ortamda yapılabilen nispeten acısız ameliyatsız bir prosedürüdür. Çene küçültme ameliyatı, yeniden şekillendirme için çene kemiğinde kesi veya tıraşlama yapılmasını içeren invaziv yani cerrahi bir prosedürdür.

Birinin diğerine göre avantajları / dezavantajları nelerdir?

Masseter botoksu ile çene küçültme, herhangi bir kesinti veya potansiyel komplikasyon olmadan bölgede doğal, ince bir gelişme sağlayabilir. Çene küçültme ameliyatı, TME bölgesi boyunca sansasyon sorunlarına, diş hekimliği sorunlarına ve ağrı potansiyeline neden olabilir. Botoks ile çene küçültme aslında TMJ rahatsızlığının tedavilerinden biridir.

Tedaviden sonra başlangıçta ya da sonraki günlerde herhangi bir ağrı yaşanır mı?

Botoks ile tedavi edilen hastalarda enjeksiyondan sonra ağrı olmaz.

Yemek yenildiğinde ağrı hissedilir mi? Tedaviden hemen sonra diyet kısıtlaması gerekir mi?

Yemek yenildiğinde ağrı olmaz. Sakız çiğneme, çerezli şekerlemeler ve sert et ürünleri çene kaslarının kalınlaşmasına ve çenenin büyümesine neden olabilir.

Başlangıç safhası 2-3 tedaviden oluşur, ne kadar sürer?

İlk tedaviden 2 ile 4 ay sonra hastalara ikinci bir tedavi uygulanmasını önerilir. Çoğu hastanın üçüncü bir tedaviye ihtiyacı yoktur, ancak, daha fazla düzeltme isteyen hastalar için bu yeniden yapılabilir.

Ne sıklıkla tekrarlanması gerekir?

Hastalara ilk tedavi uygulandıktan sonra çoğu hasta botoksla ilave tedaviye ihtiyaç duymaz. Daha fazla kontur isteyen hastaların, tipik olarak her 6 ayda bir tekrar enjeksiyon için gelmesi tavsiye edilir. Botoks kanın fiziksel kütlesini değiştirecek ve daha az belirgin hale gelecektir. Aktif diş ve deri enfeksiyonu olan hastalar masseter alanında da botokstan kaçınmalıdırlar.

Alanında uzman bir hekimin botoksu doğru şekilde enjekte etmesi çok önemlidir. Operasyonun kişiye özel olarak planlanması gerekir.

Baby

Botoks

Baby botoks denilen teknik ile hepsi mümkün. Baby botoks… Devamı

Minimal

Botoks

Saflaştırılmış bir bakteri olan botoks, estetik cerrahide çok… Devamı

Önleyici

Botoks

Preventative botoks yani önleyici botoks yaşlanmaya karşı cildi… Devamı

Masseter

Botoks

Masseter botoksu, masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik prosedürüdür… Devamı

Nefertiti

Botoks

Uzun boyunlu belirgin çene hattı, Mısır döneminden beri… Devamı

Erkekler İçin

Brotoks

Brotox erkeklere özel botoks tedavisi uygulamasıdır. Ve son… Devamı

Diş Gıcırdatma

Botoks

Diş gıcırdatma yani bruksizm, uyanık ya da uykudayken… Devamı

32 Yorum. Yeni Yorum

 • Beyza yenigun
  Nisan 29, 2018 10:03 pm

  Merhaba, ben masseter botoksu hakkinda fiyat bilgisi almak istiyorum.

  Cevapla
 • Nurşen cizmecioglu
  Mayıs 8, 2018 8:51 pm

  Merhaba. Masseter botox icin ortalama bir fiyat araligi alabilir miyim?

  Cevapla
 • Merhaba Hocam.
  4 gun once burnuma dolgu yaptirdim. Bir gun sonra burnumda ici sari irinimsi seyler olan irili ufakli kabarciklar olustu. Bu kabarciklar kendi kendine patladi kanadi. Bu esnada teramyccin kullandim. Burnum dolgu uygulandigi aksam kizardi ve hala kipkirmizi. O kabarciklar gecti. Cunku dermatolga gittim ve yuzeysel deri enfeksiyonu dedi. 1000lik antibiyotik ve fucidin krem verdi. Ama gecmeyen kizarikliga anlam veremedi. Dolgunun eritilmesi mi gerekir sizce? Dolguyu yapan doktorum aslinda alaninda gayet iyi bir estetik cerrah. Kendisi tatilde, fotograflarimi yolladim
  3-5 gune gecer antibiyotigi kullaninca diyor. Ben ne yapacagim? Disari cikamiyorum. Kizariklik sanki hafifledi gibi hala var. ibis gibiyim. Lutfen bir akil verin.

  Cevapla
 • Merhaba 18 yas altina yapiyor musunuz ve islem kalici midir degilse suresi ne kadar dir

  Cevapla
 • sezin ayyıldız
  Ekim 4, 2018 8:32 am

  Masseter botoksu fiyat bilgisi alabilir miyim

  Cevapla
  • guncelozturk
   Ocak 8, 2019 9:30 am

   Merhabalar. 0532 1778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba
  Diş sıkma alışkanlığımdan dolayı çenemi açıp kapatırken oldukça yüksek ses çıkıyor. Masseter botoksu yaptırırsam bu ses geçer mi?

  Cevapla
 • Merhaba Güncel bey, masseter botoksu yaptırmak istiyorum. Gece dişlerimi çok sıktığım için çenede genişleme oldu ve gün boyu ağrılarım var. Benim yaptırmadan önce sormak istediğim bir soru var; T.M.E rahatsızlığım var, klik sesi ve nadiren oynama oluyor. Bu tedavinin kasları zayıflatacağı için çene için bir sorun oluşturur mu? Bu benim için çok önemli bir bilgi. Bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevapla
 • Burun ameliyatindan yakin bir sure sonra yapilabilir mi ? Birbirlerini etkiler mi?masster botoks ile cene dolgusu ihtiyaci da karsilanmis olur mu yoksa cene dolgusu yine yaptirilabilir mi? Tesekkurler:)

  Cevapla
  • guncelozturk
   Ocak 8, 2019 7:43 am

   Merhabalar. Birbirlerini etkilemezler. 0532 1778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhabalar acaba merkezinizde masseter botox seans veya paket ücretleri nelerdir ögrenebilir miyim. Tesekkur ederim.

  Cevapla
  • guncelozturk
   Ocak 8, 2019 7:41 am

   Merhabalar. 0532 1778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Ebru Dalgıç
  Kasım 11, 2018 9:38 pm

  Merhaba, dudaklarıma dolgu yaptırmak istiyorum ama 26 yaşıma kadar çok ciddi sürekli ve birçok uçuk problemi yaşadım. Sonrasında 6 aylık bir tedavi sonrasında artık nadir ve küçük uçuklar geçiriyorum. Geçmişinde böyle bir tablo olan birisi için dolgu tetikleyici olabilir mi?

  Cevapla
 • Durdane Akman
  Nisan 17, 2019 9:46 am

  Merhaba geceleri dişlerimi sıkıyorum gün boyu çene ağrısı çekiyorum masserter botoxun faydası olur mu

  Cevapla
 • Hicran altunbaş
  Mayıs 15, 2019 11:18 pm

  Doktorum diş sıkma problemi için önerdi. Ortalama fiyat alabilir miyim.

  Cevapla
  • Merhabalar Hicran Hanım. 0532 1778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba daha küçük bir yüz için masseter botoxu ve bişektomi ameliyatı aynı sonuçları mı verir. Veya iyi bir sonuç için ikiside şart mıdır?

  Cevapla
  • Merhabalar Nur hanım,

   Bişektomi şişkin yüzlere daha ince bir görünüm vermek için yağ alımı işlemi, masseter botoksu ise çene kısmına yakın olan masseter kasına yapılan işlem. Kişinin yüz yapısına göre uygulama yapılır, bazı hastalarda ikisi de gerekli olabiliyor.

   Cevapla
 • Merhaba,
  Masseter botoks ücretiniz nedir?

  Cevapla
  • guncelozturk
   Ocak 27, 2020 7:26 am

   Merhabalar Esra hanım, fiyat bilgisi için +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba çenede ucunda ki köşeli kemiksel yapının gitmesi için hangi işlemi öneriyorsunuz ?

  Cevapla
  • guncelozturk
   Mart 10, 2020 5:28 am

   Merhabalar Azra hanım, fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba çenemde tek taraflı çiğnemeye bağlı ciddi derecede asimetri oluştu. Bununla ilgili tavsiye edeceğiniz işlem bu mudur?

  Cevapla
  • guncelozturk
   Mart 17, 2020 8:33 am

   Merhabalar Selin hanım, Fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü