fbpx

Hastalarımızın en sık sorduğu soruların başında geliyor bu soru. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi?

Kombine estetik operasyonlarında ameliyatlı ve ameliyatsız tekniklerin ikisi birden kullanılabilir. Bu operasyondan önce hastamızın genel sağlık durumu ayrıntılı olarak incelenir. Ameliyatın süresi hastanın genel sağlığını etkilemeyecek şekilde operasyon planlanır. Kombine operasyonlar kişiye özel olarak planlanır. Ve bu operasyonlar hastanın ihtiyacına göre belirlenir.

birden-fazla-estetik

Kombine estetik operasyon türleri

Hastamızın ihtiyacı ve talepleri de göz önüne alınarak meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme ameliyatları ile birlikte karın germe ya da yağ alma operasyonları kombine bir şekilde bir arada yapılabilir. Kol germe ile meme estetiği ameliyatları kombine edilebilir. Genel yüz estetiği operasyonlarında yüz germe, göz kapağı sarkması, kaş kaldırma ve alın gençleştirme operasyonları bir arada gerçekleştirilebilir. Burun estetiği ameliyatları ile birlikte çene estetiği ameliyatları da yapılabilir. Burun estetiği ameliyatlarının yanı sıra dudak dolgunlaştırma da gerçekleştirilebilir. Karın germe ile genital bölge estetikleri birleştirilebilir. Vücut şekillendirme ve germe operasyonları bir arada yapılabilir.

Kombine estetik operasyonlarının avantajları

Kombine estetik operasyonları kişinin zamandan kazanmasını sağlar. Farklı farklı iyileşme süreci geçirmek durumunda kalmaz. Yapılan estetik operasyonların sonuçlarının daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Örneğin burun şeklini özellikle profilden çenenin görünümü de etkiler. Bu nedenle hem burundaki estetik sorun ortadan kaldırılır hem de çenenin şekli düzeltilerse iki operasyonun da sonuçları daha fazla ortaya çıkar. Birden fazla anestezi alınması önlenir. Operasyonun maliyeti daha düşük olur.

3D simülasyon cihazı ile estetik tasarım imkanı

3D simülasyon cihazı aracılığıyla hazırlanan görüntüleri üzerinden hasta ile yapılan görüşmeler sırasında hasta yüzündeki ya da vücudundaki sorunları daha iyi görebiliyor. Örneğin burun estetiği için gelen hasta burnundaki estetik sorun giderildikten sonra çenesinin ya da alnının burnunun görüntüsünü ne kadar etkilediğini fark edebiliyor. Veya göğüs büyütme estetiği yaptıran hastamız karın bölgesindeki sarkmaların göğüs estetiğini gölgeleyebileceğini görebiliyor. Hayal ettiği estetik görünüme kavuşabilmek için birden fazla estetik operasyonu bir arada talep edebiliyor.

Kombine estetik operasyonları bütünsel bir güzellik sağlayabilmek için gerekli olabilen operasyonlardır. Sizin durumunuza özel bilgi almak için estetik cerrahlardan bilgi alabilirsiniz.

 

16 Yorum. Yeni Yorum

 • Yurtsevenyener zeynep
  Şubat 21, 2017 9:19 pm

  Iyi aksamlar karin ve meme gerdirme bir arada oluyormu ve fiyatlariniz ney.

  Cevapla
 • Hatice kaya
  Nisan 8, 2017 1:19 pm

  Mrb alt bölgemin üç tarafı liposakşın + memedikleştirme ve yüze yağ enjeksiyonu üçü bi arada yapılabilirmi ve ortalama kaç saat sürer….Süre uzun olursa hasta için bi problem teşkil eder mi şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  • Merhabalar Hatice Hanım. 3 operasyonda aynı gün yapılabilmektedir. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Merhaba.Iyı günler.Benim çift çene ameliyatı olmam gerekiyor.Burnumda fazla bi sorun yok ama estetik açısından burun ameliyatı da olmak istiyorum.Bazı hastalar çift çene ameliyatı ile beraber burun ameliyatı oluyormuş.Ama çene ameliyatı sonucunda burunu da etkiliyormuş.Çene ameliyatı ve burun ameliyatını beraber olursam burnumun şeklini degistirmesi konusunda endişelerim var.Sizce burun ve çene ameliyatını beraber mi olmalıyım yoksa çene ameliyatından bir süre geçtikten sonra mı olmalıyım?Bir de iki ameliyat aynı anda olursa burnumu çene mi yapan çene cerrahı mı yapacak yoksa burun estetisyeni mı?şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
  • Merhabalar Beyza Hanım. İki operasyonu da aynı anda olmanızda herhangi bir sorun yoktur. Operasyonları ben yapıyorum. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • merhaba ben kepçe kulka ameliyatı butn estetiğini ikisini bir arada olmak istiyorum sizce olurmu öyle

  Cevapla
 • Merhaba hocam
  Meme küçültme ve burun estetiği (burunda kemer var, küçültme yapılması için) birarada yapılabilir mi?

  Cevapla
 • Mrb benim burnum kirik ve ici paramparca estetik olcam ve gögüs küçültme ikisi birden ameliyat olabilirmjyim

  Cevapla
  • Merhabalar. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, evet olabilirsiniz.

   Cevapla
   • Merhaba hocam badem göz ile burun aynı anda olur mu

    Cevapla
    • guncelozturk
     Ocak 3, 2020 5:39 am

     Merhabalar Ayşe hanım, fotoğraflarınızı görmem gerekiyor. +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

     Cevapla
 • Şükriye Kılıç
  Ocak 18, 2020 10:05 am

  Kanser nedeniyle sol göğsüm alınacak,
  Vucud dengesi ve kanser riskini azaltmak amacıyla diğer göğsümde aynı ameliyatla alınsın istiyorum, bu mümkün mü , sağlık açısından sakıncası olurmu, ameliyat zor olurmu. Teşekkürler

  Cevapla
  • guncelozturk
   Ocak 20, 2020 12:22 pm

   Merhabalar Şükriye hanım, Meme cerrahi hekimiyle iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim, yardımcı olacaktır.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü