fbpx

cene-estetigiBurun estetiğinin, dudak dolgusunun yanında genelde kenara atılan estetiklerden biri olsa da aslında yüzümüzün sınırlarını belirleyen çenemizi konu alan çene estetiği, estetik cerrahide son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Yüzümüzün karakteristik duruşunu belirleyen en önemli kısımlardan biridir çenemiz. Yüzümüzün uzantısı olan bu uzuv, yüzümüzün uzunluğunu, genişliğini hata burnumuzun duruşunu bile etkiler. Evet, yanlış duymadınız: Burun ve çene estetiği birbirine sımsıkı bağlı iki alandır.

Çene estetikleri de diğer tüm estetikler gibi tamamen kişiye özeldir. Çene büyük mü, uzun mu, çok mu köşeli… Bu esnada hastada çene profilinin tam olarak çıkarılması çok önemlidir. Çenenin sorunun ne olduğu belirlendikten sonra yapılacak olan işlem de belirlenir.

Yapılabilecek işlemler çok çeşitlidir. Çene törpüleme işlemi özellikle uzun çeneler için sıklıkla kullanılan bir yöntemken, geride kalan ve insanın daimi bir gıdısı varmış görüntüsüne yol açan, geride kalan çene tiplerinde implant kullanılması ya da kişinin kendi yağlarından bir enjeksiyon gerçekleştirilmesi gerekir. Doktorlar duruma göre implant yerine kişinin kendi kemik ve kıkırdak dokusunu kullanmayı tercih edebilirler.

Çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleşen bu estetik, ağız içinden ya da çenenin tam altından açılan küçük bir kesi yardımıyla gerçekleştirilir. Operasyon genel olarak 1 saatten az sürer ve doktor tavsiyeleriyle iyileşme sürecini acısız ve rahat geçirmek mümkündür. Sadece bir gün bandajla kalmanız yeterli olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
8 yıl önce

asistanımdan detaylı bilgi alabilirsiniz, iyi dileklerimle

Neslihan Cagliyan
Neslihan Cagliyan
8 yıl önce

Çene estetiği yaptırmak istiyorum bununla ilgili bilgi almak istiyorum özellikle ücreti konusunda şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x