fbpx

Endoskopik Pentalift Kaldırma Operasyonu

Endoskopik Pentalift Kaldırma Operasyonu Nedir?

Endoskopik pentalift kaldırma operasyonu; alın, kaş, şakak, dış göz ve orta yüz gibi bölgelere yeni uygulanan estetik cerrahi yöntemlerinden biridir.
Videoyu oynat

Yaşlanma, genetik aktarım, güneş hasarı ve yerçekimi alın derisinin elastikiyetini kaybetmesine, kaşların düşmesine, üst göz kapağı ve orta yüzün aşağı sarkmasına neden olur. Bu tarz sorunların tedavisinde kullanılan çeşitli operasyon yöntemleri vardır.

Geleneksel cerrahi yöntemler ile kalıcı çözümler, cerrahi olmayan yöntemler ile sınırlı ömrü olan çözümler ve endoskopik pentalift yöntemi gibi hızlı iyileşme ile kalıcı sonuçlar sağlayan modern yöntemler kullanılabilir.

Endoskopik pentalift kaldırma operasyonuna nasıl hazırlanılır?
Dr. Güncel Öztürk ile yapılan muayene sırasında yüzünüzün fotoğrafı çekilir, yüzünüz için en ideal tasarım yapılır, 3 boyutlu görüntüler hazırlanır. Ameliyat sonrası kaş, göz dış kenarı ve yanak bölgesinin ameliyat sonrası muhtemel görüntüsü hazırlanan 3 boyutlu simülasyon ile sizlere gösterilir.

Endoskopik pentalift kaldırma operasyonu nasıl uygulanır?

Endoskopik kaldırma tekniği ile saçlı deri içerisinde 4 küçük alandan kesi ile girilir ve video endoskop yardımıyla kas deri flebi, elevator ile disseke edilip kaldırılır.


Birinci aşama: Endoskopik alın germe.
Alındaki sarkıklık, katlantı ve kırışıklıklar hastanın ihtiyacına göre kısmen düzeltilir.

İkinci aşama: Endoskopik kaş kaldırma.
Kaşın dış tarafının 1/3’lük kısmının yukarı doğru rotasyonu veya 2/3’lük kısmı orta kaş ile birlikte yukarı çekilir hatta gerektiği durumlarda tüm kaş yukarı kaldırma yapılabilir. Üst göz kapağındaki deri sarkıklığı bu manevra ile kısmen düzeltilir.

Üçüncü aşama: Endoskopik şakak germe.
Göz dış kenarındaki sarkıklık ve katlantı hastanın ihtiyacına göre kısmi olarak düzeltilir.

Dördüncü aşama: Endoskopik badem göz.
Çekik ve etkileyici bakışlar elde etmek için göz dış kantusu yukarı asılır, göz altı oluğu derin veya belirginse ek olarak düzeltme sağlanır, gerekirse alt göz kapağındaki yağ torbaları kısmen alınır.
Beşinci aşama: Endoskopik orta yüz germe.

Sarkık orta yüzdeki yumuşak doku, aşağıdan yukarı doğru elmacık kemiğine taşınır. Yanakta fazla hacim varsa yanak yağ dokusu bişektomi işlemi yapılarak alınabilir. Çene hattındaki sarkıklıklar kısmen düzeltilir.

Endoskopik pentalift kaldırma operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Endoskopik pentalifte iyileşme süresi oldukça hızlıdır ve morluk neredeyse hiç oluşmaz. Bu işlemler tek, kombine veya pentalift olarak da yapılabilir. Yüzünüzde görünen herhangi bir kesi iziniz oluşmaz.

Bişektomi

Nefertiti Yanağı

Estetik cerrahide yanaklardaki aşırı yağ fazlalığı bişektomi tekniği ile alınarak azaltılabilir… Devamı

Göz Kapağı

Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür… Devamı

Let Down

Rinoplasti

Rinoplasti, genellikle kozmetik kaygılar ile gerçekleştirilen tüm dünyada en yaygın uygulanan ameliyatlardan biridir… Devamı

3D

Göğüs Büyütme

Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik gelişmesi 3D simülasyon cihazıdır…  Devamı