fbpx
Kimseye çaktırmayın ama…
Erkeklerde botoks yaptırıyor.

erkeklerde-botoks-1Sokağa çıktığınızda etrafınızdakilere şöyle bir bakın. Gördüğünüz insanlardan kaç tanesinin botoks yaptırdığını
tahmin edebilir misiniz? En son yapılan araştırmalar gösteriyor ki botoks yaptıran erkeklerin çoğunluğu tedavi gördüğünü reddediyor. Genç ve canlı görünüşleri için övgüyü gerçek sahibindense iyi genler, sağlıklı beslenme ve iyi uyku gibi faktörlere veriyolar.

Botoks tedavisi görmüş erkeklerin yüzde 20’ye varan kısmı bu gerçeği eşlerinden bile gizli tutmak istiyor. Yani en yakın arkadaşınız, sevgiliniz ya da kocanız sizden habersiz botoks yaptırmış ve sizin tarafınızdan son günlerde dinç ya da mutlu görüntü olarak yorumlanmış olabilir.

Son 5 yılda botoksun yavaşlamak bilmeyen patlaması yılda milyonlarca prosedürün gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Bu yayılmanın içinde de erkek popülasyonu, yerini büyük bir oranda edinmektedir. Estetik cerrahi her ne kadar kadınlar ile özdeşleştirilen bir tıp dalı olsa da, her 8 kozmetik prosedürden 1’i erkeklere yapılıyor. Gençliğine düşkün olmak ve onu korumak için elinden geleni yapmayı istemek doğal olarak yalnızca kadınlara özgü bir özellik değildir.

Botoksun erkekler arasında yaygınlaşmasının en önemli nedenlerinden biri günümüzün zor ekonomi koşullarında üzerilerine binen iş bulma ve işi koruma yükü. Daha çekici ve genç bir görüntü iş pazarında gün geçtikçe önem kazanıyor. Botoks sadece bir gösteriş aracı değil, daha da önemlisi etkili bir özgüven artırıcıdır. Bu nedenle de botoks deneyen erkek hastalar ise daha iyi görünüp, hissedip, özgüven kazanarak rakipleri üzerinde rekabet avantajı elde ediyorlar.erkeklerde-botoks-2

Profesyonel eğilimlerin yanında kişisel durumlar da erkekleri botoksa yönlendirebiliyor. Boşanma veya uzun süreli bir ilişkinin bitmesi ile pek çok erkek yıllar sonra ilişki sahnesine botoks yardımıyla kaldıkları yerden geri dönmeyi hedefliyorlar. Hem fiziksel hem de özgüvendeki gelişimin her iki taraf için de çekici olması bu amaçta faydalı bir yöntem olabileceğini gösteriyor.

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de kendini birçok erkekte gösteren bu durum çok uzun sürecek gibi görünmüyor. Kozmetik prosedürlerin toplumumuzdaki yerinin artması sır değerlerinin giderek düşmesine neden oluyor. Ancak sır olarak tutulsa da tutulmasa da erkekler için botoks uygulamasının kadınlardan farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Erkekler üzerinde tecrübesi olan bir cerrahın kas kütlesi, kas fiberi ve kıl dağılımındaki farkları dikkate alarak prosedürü gerçekleştirmesi gerekiyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x