fbpx

İngiliz Tipi Göğüs Büyütme

İngiliz Tipi
Göğüs Büyütme

The Sun gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre Avrupa’daki en büyük göğüslerin İngiliz kadınlarında olduğu ortaya çıktı. Danimarkalı kadınlar ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada ise Hollandalı kadınlar yer alıyor. Avrupa’nın en küçük göğüslü kadınları ise sanılanın aksine İtalyan kadınları çıkmış durumda…

Yine aynı araştırmaya göre İngiliz kadınları dünyanın en güzel vücut hatlarına sahip. İnce bel, büyük göğüs kombinasyonu İngiliz kadınlarında çok daha yaygın durumda. İngiliz kadınlarının göğüs tipi ise yaygın olarak damla şeklinde.

İngiliz tipi göğüslerin özellikleri

İngiliz tipi göğüsler damla şeklinde olup maksimimum sınır gruplarında yer alıyor. İngiliz tipi göğüs büyütmek isteyen kadınlar için damla tipi meme implantlarından vücut ile orantı sağlayacak maksimum büyüklük hedef alınır.

Damla tipi meme implantları cerrahi teknikler ile kas altı ya da kas üstüne yerleştirilebilir. Damla tipi meme implantlarının kas altı yerleşimleri çok daha yaygındır. Çünkü yuvarlak meme implantları kas altına yerleştirildiğinde damla tipi şekil alabiliyor.

Kas altı ve kas üstü seçeneği kişinin özelliklerine göre de karar verilir. Eğer meme dokusu çok az ve kişi çok zayıf ise kas üstü yerleştirmelerde silikonun şekli çok daha belirgin bir hal alabiliyor. Bu gibi durumlarda kas altına yerleştirmek implantın daha az belli olmasını sağlar. Eğer kişi profesyonel bir sporcu ise kas altı yerleştirme pek tercih edilmez. Kişinin yeterli meme dokusu var ise yine kas altı tercih edilmez.

Meme implantı ameliyatlarında kesi izleri belli olmayacak şekilde gizlenir. Belirli bir süre sonra izler iyice belirsiz hal alır. Ayrıca meme implantı ile göğüs büyütmede süt bezleri herhangi bir şekilde zarar görmez. Estetik operasyon sonrasında bebek sahibi olunduğunda rahatlıkla bebeğe süt verilebilir.

Dolgu tekniği ile İngiliz tipi meme büyütme

Enjeksiyon tekniği ile göğüslere hyaluronik asit dolgu malzemeleri ya da yağ enjekte edilerek de göğüs büyütme yapılabilir. Yağ enjekte etmede kişiden ayrıca yağ işlemi de yapılması gerekir. Alınan yağ saflaştırılma işleminden geçirilerek memeye enjekte edilir. Ancak hyaluronik asit dolgu malzemelerinde böyle bir işleme gerek yoktur.

8 Yorum. Yeni Yorum

Gülçin Özçelik
Mart 28, 2018 7:35 pm

Profesyonel sporcularda kas altına uygulanmışsa yuvarlak protez(meme dokusu çok az) ne gibi olumsuzluklar yaşanabilir?

Cevapla

Göğüs protezleri dokununca hissediliyor mu

Cevapla

Protezsiz diklestirme yapılamaz mi ve kesi yeri sadece meme ucundan olucak şekilde???
Zaten sezeryan kesiğim var bide göğüs altın iz istemiyorum😖😓

Cevapla

    Merhabalar Ayşe Hanım. Göğüs yapınızı görmemiz gerekir öncesinde, neler gerektiğini tespit etmemiz için.

    Cevapla

Dolgu enjeksiyonu ile göğüs büyütme işleminin herhangi olumsuz sonuçları olabilir mi ?

Cevapla

    Merhabalar Demet hanım. Yağ enjeksiyonuna uygun olup olmadığınızı anlamak için göğüs yapınızı görmeliyim. +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü