fbpx

Burun estetiği gerek kadınlarda gerekse erkeklerde en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Bunun nedeni ise burnun, yüzün tam ortasında bulunması ve dolayısıyla yüzün odak noktası olmasıdır. Bu nedenle aşırı büyük, eğri ya da kemerli burunlar kişide bir özgüven problemine neden olabiliyor.

Elinizde burnunu çok beğendiğiniz bir ünlünün fotoğrafıyla doktorunuzun kapısını çalmaktansa işi doktorunuza bırakmanız gereken burun estetiği operasyonlarının ‘iyi’ olarak nitelendirilebilmeleri için 4 önemli nokta bulunmaktadır:

burun estetigi

1.Psikolojik Durum

Doktorunuza şikayetlerinizi, ne istediğinizi tam olarak anlatmalısınız. Bu operasyon aynı zamanda tüm bilmeniz gerekenleri tartışıldığı ve sizin psikolojik açıdan hazırlanmanız gereken bir operasyon öncesi süreci de içerir.

2.Size Yakışan Bir Burun

Bir kişinin burnunu çok beğeniyor olabilirsiniz. Ama burnun size yakışacağından emin misiniz? Burun estetiğinde doktorunuzun amacı size en yakışan ve en doğru şekilde nefes alabileceğiniz burun şeklini tasarlamaktır. Doktorunuzun 3D tasarım cihazları aracılığıyla sizin için tasarladığı burnu bilgisayar ortamından görmeniz tavsiye edilir.

3.İyi Bir Nefes

Burnunuzun eğriliğinin sonuçlarından biri de düzgün nefes alışverişi yapamamanız olabilir. Siz farkında olmasanız da nefes alışverişinizde sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Doktorunuz, burnunuzun şeklini düzeltirken aynı zamanda daha rahat nefes alabilmeniz için de gerekli işlemleri yapacaktır. Başarılı geçen burun ameliyatınız sonrasında kokuları daha net alırken aynı zamanda çok daha sağlıklı nefes alabilirsiniz.

4.Fark Edilmek

İyi bir burun ameliyatının özelliklerinden biri de sizi ilk defa gören birinin burnunuzda estetik olduğunun farkına varamayacak olmasıdır. İlk defa gördüğünüz kişiler burnunuzun herhangi bir operasyondan geçtiğini anlamıyorsa doktorunuz harika bir iş çıkarmış demektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
Merve PİRBUDAK
Merve PİRBUDAK
8 yıl önce

Ben burun estetiği yaptırmak istiyorum. burnum kemerli , biraz büyük ve ön taraftan biraz yamuk duruyor. kesin karalıyım estetik için. ama doğal ve yüzüme yakışması önemli herkes burun ameliyatı yapıyor. ama doğal durmuyor. yani ikinci defa göze batan bir sorun yaşamak istemiyorum. aynı zamanda ameliyat sonrası tekrar kemerleşme düşme gibi sorular oluyor. bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. bu yüzden araştıryorum. sizi daha önce aradım fiyat olarak 8 bin demişti sekreteriniz. benim için çok fazla bana fiyat konusunda yardımcı olabilir misiniz ya da birazını sigortama yansıtabilir miyiz? iyi bir doktor çok önemli çünkü burun yüzün en önemli kısmı bü yüzden iyi bir doktorun yapmasını istiyotum fakat yüksek fiyatlar yüzünden bu kadar zamandır bekliyorum durumum olsa biraz bile düşünmem .ve eğer fiyat konusunda anlaşırsak ekimde yaptırmak istiyorum. görüşmenin hemen ardından ne kadar süre sonra ameliyat olurum . yani ben çok fazla uzatmak istemiyorum . biran önce yaptırmak istiyorum . bu mümkün müdür?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x