fbpx

Dudak deyince aklımıza ilk gelen ünlülerden biri olan Angelina Jolie’nin dudakları Allah vergisi ve bazılarımıza ne yazık ki o dudaklara iç geçirerek bakmak kalıyor. Halbuki daha dolgun dudakların sırrı da estetik operasyonlarda saklı!

Dudak dolgunlaştırma işlemleri de artık eskisi gibi abartılı değil, doğallık çerçevesi içerisinde yapılıyor. Bu yöntemler aynı zamanda dudak üstündeki kırışıklıklar da sizi terk ediyor.

Diğer estetik operasyonlara göre biraz daha hafife alınan dudak estetiği aslında bu muameleyi hak etmiyor. Bu nedenle bu operasyon öncesinde doktorunuzla ayrıntılı bir şekilde sağlık durumunuzu, kronik hastalıklarınızı ve kullandığınız ilaçları konuşmalısınız. Operasyondan önceki ve sonraki tavsiyeleri dikkatle dinlemenizi öneririz.

Diyabet hastalığınız, dudaklarınızda herhangi bir yara izi, kan pıhtılaşması sorununuz ya da uçuğunuz varsa dudak estetiği için uygun adaylardan biri değilsiniz.

Dudak estetiği enjeksiyon ve cerrahi yöntemler olmak üzere iki şekilde yapılıyor. Enjeksiyon yönteminde kolajen, hayluronik asit maddeleri dudağa enjekte edilerek geçici bir dolgunluk sağlanabiliyor. Bu maddelerden hangisinin kullanılacağına doktorunuzla ne kadar kalıcılık istediğiniz hakkında konuşarak karar verebilirsiniz.

Aynı zamanda enjeksiyon yönteminde yabancı bir madde kullanmak istemediğinizde vücudunuzdan alınan yağ da dudaklarınıza enjekte edilebiliyor, böylece dudaklarınız dolgunlaşıyor.

Cerrahi yöntemlerde ise vücudunuzdan alınan ya da vücut dokusuyla uyumlu diğer dolgu malzemeleri doğrudan dudağınızın içine yerleştiriliyor. Lokal anestezi yöntemi sayesinde uyuşturulan dudak bölgenize uygulanan bu yöntem enjeksiyon yöntemine göre çok daha kalıcı sonuçlar vaat edebiliyor.

Diğer estetik operasyonlara göre biraz daha hafife alınan dudak estetiği aslında bu muameleyi hak etmiyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x