fbpx

Latin Tipi Göğüs Büyütme Estetiği

Latin Tipi Göğüs Büyütme Estetiği

Latin güzelliği dolgun ve yuvarlak hatlar demektir. Yuvarlak ve dolgun göğüsler, ince bel ve yine yuvarlak kalçalar Latin güzelliğinin en büyük göstergesidir.

Yuvarlak hatlar ise kadın vücudunun yapısal özelliğini oluşturur. Doğal vücut yapısı yuvarlak hatlardan oluşur. Estetik cerrahinin ana hedefi de kişilerin doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır.

Yetersiz meme dokusu ve küçük göğüs kadınlar için en önemli estetik sorunlar arasında yer alabiliyor. Estetik cerrahiye başvuran kadınlar küçük göğüslerinden dolayı kendilerini yeterince kadınsı hissedemediklerini, istedikleri kıyafetleri giyemediklerini ve kendilerini yeterince özgüvenli hissedemediklerini söylüyorlar.

Latin Tipi Göğüs Dolgunlaştırma Estetiğinin Özellikleri

Latin tipi göğüs estetiğinde göğüslerin dikkat çekici bir büyüklüğe sahip olması önemlidir. İdeal meme boyutu hesaplamalarında mümkün olan en büyük dolgunluk esas alınır.

Dolgun göğüsler genellikle yuvarlak şekilli ve dik olmalıdır. Özellikle dekolte bölgesinin dikkat çekici bir dolgunluğa sahip olması beklenir.

Latin Tipi Göğüs Dolgunlaştırma Estetiği Yöntemleri

Latin tipi göğüs dolgunlaştırma estetiği iki yöntem ile gerçekleştirilebilir. Cerrahi ya da cerrahi olmayan tekniklerden kişi için en uygun olanı seçilebilir.

Cerrahi teknik, meme implantı yerleştirme yöntemi ile gerçekleştirilebilir. Kişinin var olan meme dokusu ve genel vücut yapısı değerlendirilerek kişiye en uygun meme implantı şekli ve boyutu seçenekleri sunulur. Hastanın tercihleri doğrultusunda ameliyata başlanır.

Ameliyat genel anestezi uygulaması ile başlatılır. Uygulanacak anestezi türüne de yine hastanın tercihi ve genel sağlık durumuna göre karar verilir.

Ardından ortalama 2 ile 2,5 saat süren bir operasyon ile seçilen implant yerleştirilir. İmplantı yerleştirmenin çeşitli yöntemleri vardır. Cerrah hastanın meme dokusu, seçilen implantın şekline göre en uygun seçeneği hastaya tavsiye edecektir. Dikişleri memenin doğal kıvrım yerlerine belli olmayacak şekilde gizlenir. İzlerin çok az görünmesi, gizlenmesi estetik cerrahinin ana hedeflerinden birisidir. Plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde ameliyat ve ameliyat sonrası iyileşme süreçleri oldukça kısalmıştır.

Cerrahi olmayan teknikler ise göğüs yapısına bağlı olarak dolgu enjeksiyonları ile gerçekleştirilmektedir. İnsan vücuduna uyumu ve güvenli olması nedeni ile çoğunlukla hyaluronik asit dolgu malzemeleri tercih edilmektedir. 15 dakikalık estetikler olarak bilinen dolgu enjeksiyonu yöntemi ile göğüsler ameliyata gerek olmaksızın büyütülebiliyor. Hasta öğle yemeği arasında yaptırdıysa dolgun göğüsleri ile mesaisine yetişebiliyor. Ameliyat korkusu olan ya da iyileşme süreci yeterli vakti olmayan kadınlar arasında giderek fazla talep görüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Zehra
Zehra
3 yıl önce

Merhaba, dolgu enjekte edilmesi nekadar zaman o şekilde kullanılıyo, tekrardan gögüsler eski haline dönüyomu?

Özlem
Özlem
4 yıl önce

Merhabalar ameliyat sonrası iyileşme süresi ne kadardır

Esen
Esen
6 yıl önce

Gögüs estetiği için 15-16 yaş uygunmu?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Esen

Merhabalar Esen Hanım. 15-16 yaş göğüs estetiği için erken bir yaştır.

Semra
Semra
6 yıl önce

Benimde çok ihtiyacım var dönermisiniz

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Semra

Merhabalar Semra Hanım. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.