Göğüs Estetiği

Göğüs büyütme bir kadının göğsünün boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Tüm dünyada en sık yapılan estetik operasyonların başında göğüs büyütme ameliyatı gelir. En başarılı sonuçların alındığı plastik cerrahi operasyonlarından birisidir.

gogus

Göğüs Büyütme ( Meme Büyütme ) Ameliyatı ve
Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme operasyonu dünyada ve ülkemizde en popüler estetik operasyonlardan biridir. ASAP (American Society of Plastic Surgery) verilerine göre her yıl ABD’ de yaklaşık 380 bin kişi silikon ile meme büyütme operasyonu olmaktadır. Meme büyüklüğünüzden memnun değilseniz, meme büyütme estetiği alınması gerekebilen bir seçimdir.

Göğüs büyütme estetiği ile;

 • Göğüslerinizin dolgunluğunu ve projeksiyonu artırılır,
 • Göğüslerinizin denge ve simetrisi sağlanır,
 • Dış görüntünüze ve özgüveninize pozitif yönde etki eder. Meme büyütme operasyonunda kalıcı, kesin ve en geçerli yöntem silikon meme protezlerin uygulanmasıdır.

Göğüs büyütme operasyonu şu durumlarda uygulanır;

 • Estetik amaçlı meme boyutunu ve hacmini küçük bulan kadınlara
 • Hamilelik veya kilo verme sonrası küçülen meme boyutunu düzeltmek için,
 • Doğumsal meme defektleri ve deformiteleri düzeltmek için, (memeler asimetrik veya hiç olmayabilir)

Video Galeri

Göğüs Büyütme Hakkında
Sık Sorulanlar

n1Göğüs büyütme İşlemi Nedir?

Göğüs büyütme bir kadının göğsünün boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Tüm dünyada en sık yapılan estetik operasyonların başında göğüs büyütme ameliyatı gelir. En başarılı sonuçların alındığı plastik cerrahi operasyonlarından birisidir.

Göğüs büyütme işlemi:

Doğal küçük göğüsleri büyütmek. Hamilelik, kilo kaybı ya da emzirme nedeniyle şeklini ve büyüklüğünü kaybeden göğüsleri eski haline getirmek. Göğüsler arasındaki asimetriyi düzeltmek. İlk ameliyatında, kanser tedavisinde ya da buna benzer diğer sebeplerden dolayı oluşan durumları tedavi etmek için yapılır.

gogus-buyutme-1
gogus-buyutme-2

n2Göğüs Büyütme Ameliyatı
hangi durumlarda yapılır?

Meme büyütme (mamoplasti) ameliyatı, kadınların göğüslerinin büyütülmesi, şekillerinin düzeltilmesi ya da doluluklarının artırılması gibi nedenlerle yapılan bir cerrahi bir prosedürdür. Bu işlem göğüs kaslarına ya da meme dokusunun içine silikon, saline protez ya da başka alternatif implantlar koyularak gerçekleştirilir. Göğüs büyütme için yaygın nedenler şunlardır:

n3Doğal boyu küçük olan
göğüsleri büyütmek

Kilo kaybı, gebelik ve emzirme sonrası sekli ve boyutu değişen göğüsleri tekrar eski haline getirmek Asimetrik göğüsleri simetrik hale getirmek Meme kanseri tedavisi gibi göğüslerin boyutunu ve şeklini olumsuz etkileyebilecek durumlardan sonra onarım yapmak Göğüs estetik ameliyatı göğüslerinizin görünüşünü güzelleştirip daha hoş bir hale getirebilir. Fakat bu ameliyata hayat standartlarınızı arttırmak ya da kötü giden bir ilişkinizi düzeltmek için bel bağlamak doğru değildir. Göğüs estetik ameliyatı olmaya kendi isteğinizle karar vermeli, başkalarının ısrarlarına göre hareket etmemelisiniz.

4İdeal göğüs büyüklüğü
oranı nasıl belirlenir?

Göğüs büyültme ameliyatları, günümüzde hem genç hem de orta yaş grubu arasında biz estetik cerrahlardan en sık talep edilen estetik ameliyatlarından birisidir. Muayene sırasında bize en sık sorulan soru ise yapılacak memenin büyüklüğünün ne kadar olacağıdır.

gugus-buyutme-3
gogus-buyutme-4

5Estetik ameliyat öncesi memenin
büyüklüğünü nasıl belirliyoruz?

Estetik ameliyatların hepsi hem maddi hem de manevi sebeplerden sadece bir kez yapılması gereken operasyonlardır. İlk operasyondan memnun kalınmadığı durumlarda revizyon ameliyatları hem bütçe açısından hem de kişinin psikolojik dayanıklılığı açısından hasta için oldukça zorlayıcı olabilir. Bu yüzden meme boyutunda biz plastik cerrahların önerilerini dikkate alarak karar verilmenizde büyük fayda var. Çünkü biz plastik cerrahlar, yaptığımız operasyonlarda her zaman mümkün olan en estetik ve en doğal sonuca oluşmayı hedefliyoruz. Ameliyatta mükemmel sonuçlara ulaşmak sizin kadar bizim için de önemlidir.

6Peki, göğüs büyüklüğünü belirlerken
nelere dikkate ediyoruz?

Hastanın boyu ve kilosuna yani genel vücut yapısına dikkat ediyoruz. Uzun boylu ve fazla kilolu kişilerde daha büyük protezler kullanıyoruz. Örneğin kısa boylu bir hastada D cup göğüsler çok rahatsız edici bir görünüm oluştururken, uzun boylu bir hastada ise B cup göğüsler çok küçük görünebilir.

Hastanın göğüs kafesi şekline dikkat ediyoruz. Bazı kişiler uzun boylu olsalar da göğüs kafesleri dar olabiliyor. Yine kısa boylu hastaların geniş bir göğüs kafesi bulunabilir. Ayrıca bazen göğüs kafesi ön-arka çapta içeri doğru dönük (pectus excavatus) ya da dışarı doğru çıkık (pectus carinatum) olabiliyor. Bu durumların hepsi seçilecek protezin büyüklüğünü fazlasıyla etkiliyor.

Hastanın var olan göğüslerinin büyüklüğüne ve meme dokusuna dikkat ediyoruz. Hastada ameliyat öncesi yeterli büyüklükte ve miktarda meme dokusu varsa protezi kaplayabileceği için rahatlıkla daha büyük bir protez kullanılabilir. Fakat meme dokusu az ise protezin büyüklüğü dışarıdan belli olmamasını sağlayacak büyüklükte yani daha küçük olabilir. Kısacası var olan meme dokusunun boyutuna uyacak şekilde protezin büyüklüğü belirlenir.

gogus-buyutme-5

Hastanın göğüslerindeki sarkıklık oranına dikkat ederiz. Bilindiği gibi göğüs büyültme ameliyatı aynı zamanda hastanın göğüslerinin dikleşmesini de sağlar. Özellikle dikleştirme ihtiyacı bulunan hastalarda dual plane yerleşim şekliyle mastopeksi ameliyatının kötü görünümlü skarları olmadan göğüste yeterince dikleştirme sağlanabilir. Memenin sarkıklığı arttıkça koyulacak protezin büyüklüğü de artmak durumundadır. Diğer taraftan özellikle doku gevşekliği bulunan hastalarda aşırı büyük protez kullanılırsa belli bir süreden sonra protezin göğüslerinde oluşturacağı ağırlık nedeniyle sarkma yaşanması kaçınılmazdır. İşte bu durumlar nedeniyle ameliyat sırasında optimal büyüklük mutlaka doktorunuz tarafından belirlenmelidir. Doktorunuz ameliyat olduğunuza değecek büyüklükte ve vücudunuzun genel hatlarıyla da uyum sağlayacak en uygun protezi seçmenizi sağlayacaktır.

Göğüslerde büyüklük açısından simetriye de çok dikkat ederiz. Pek çok kadının göğüslerinde asimetri vardır ve bu son derece doğaldır. Bu fark karşıdan bakıldığında çok belirgin değilse göğüslerin asimetrik duruşunu düzeltmeye gerek yoktur. Ancak asimetrinin çok belirgin olduğu hastalarda küçük tarafa daha büyük protez konulması gerekebilir.

gogus-buyutme-6

7Göğüs büyütme ameliyatına
nasıl hazırlanmalısınız?

Göğüs büyütme ameliyatı için hazır hale gelmek heyecan verici olduğu kadar stresli bir süreçtir. Önceden yapılan planlama sayesinde hem daha rahat bir ameliyat geçirebilir hem de daha kolay bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz.

Kişisel Tedbirler Almak
Ameliyattan sonra ilk 24 saat yanınızda duracak ve sizin için araba kullanabilecek bir yakınınızı ya da arkadaşınızı ayarlamanız gerekebilir.

İş ve evdeki sorumluluklarınızı minimuma indirmeniz gerekebilir. Önceden yemek hazırlayabilir, ağır temizlik işlerinizi birkaç gün öncesinden tamamlayabilir ya da kısa bir süreliğine bir yakınınızdan yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Ameliyat gününde lazım olabilecek şeylerin önceden küçük bir listesini yapın. Hepsini temin ederek ameliyata girin.

n8Önemli İpuçları

Eğer sigara içiyorsanız doktorunuza danışarak ameliyattan bir süre önce içmeyi bırakmanız ya da azaltmanız gerekmektedir.

Doktorunuzun son zamanlarda kullandığınız ilaçları, bitkileri ve destekleyicileri bildiğinden emin olun. Örneğin bazı ilaçlar (aspirin gibi) ameliyat sonrası kanamalara sebep olabilir. Bu yüzden doktorunuzun tavsiyelerine kesinlikle uymanız gerekmektedir.

Ameliyattan önceki son hafta sağlıklı besinler tüketin ve alkol tüketmeyin.

Egzersiz yapmak her zaman sağlığımız için iyidir; fakat uygulanacak büyütme işleminden bir gün önce ağır egzersizler yapmamak gerekir.

Ameliyattan önceki gece su dâhil hiçbir şey tüketmeyin.

Ameliyattan önceki gece antibakteriyel sabunla ameliyat olacak bölgelerinizi temizleyiniz. Banyodan sonra kesinlikle krem, yağ,  hatta deodorant gibi makyaj ürünleri kullanmayınız.

Anestezi için en azından tırnaklarınızın ojesiz olması gerekmektedir.

Ameliyat günü dişlerinizi mümkünse hiç su yutmadan fırçalayanız. Eğer doktorunuzun önerdiği bir ilacı içmeniz gerekliyse bunu da minimum su tüketerek yapınız.

Göğüs büyütme işleminin yapılacağı gün geniş ve rahat giysi ve ayakkabı giymeniz ameliyat sonrası süreç için önemlidir.

gogus-buyutme-7
gogus-buyutme-8

n9Göğüs büyütmede kullanılan implant türleri nelerdir?

Eğer göğüs implantı yaptırmayı düşünüyorsanız, içi salin sıvıyla (vücut sıvısına benzeyen bir tuz-su çözeltisi) doldurulan implant ile silikon jelle doldurulan implanttan hangisini tercih edeceğiniz konusunda ikileme düşmüş olabilirsiniz. İşte size bu seçenekleri değerlendirmeniz konusunda yardımcı olabilecek birkaç bilgi.

Salin ve silikon göğüs implantlarının farkı nedir?

Salin implantta da silikon implantta da kullanılan silikon bir dış kabuk vardır. Bunun nedeni silikonun yumuşak ve dayanıklı yapısının göğüsün yapısına benzer olmasıdır. Bu silikon balonun özellikleri farklı implant türlerinde aynı kalsa da, fiziksel ve kıvamsal farklılıklara sahip olmasına neden olan içlerine doldurulan materyallerin maddesel özellikleridir.

Salin göğüs implantları: Salin implantlarda silikon balon içerisine doldurulan madde steril bir tuz çözeltisidir. İmplant balonu göğse boş bir şekilde önceden yerleştirilir ve madde, yerleştirildikten sonra doldurulur. Ameliyattan sonra 6 ay içinde doktorunuzla konuşarak bu implantın boyutunu yeni salin çözelti eklettirip aldırarak ayarlayabilirsiniz.

Salin implantları meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kadınlarda 18 yaş üstünde, yeniden oluşturma ya da yapılandırma ameliyatı isteyenlerde herhangi bir yaşta kullanılabilir.

Silikon göğüs implantları: Silikon implatlarda implant balonunun içi yapışkan, dayanıklı ve daha güvenilir silikon jelle doldurulur. Bu implantların dolumu yerleştirilmeden önce yapılır. Silikon jel daha yoğun bir akışkan olması sayesinde insan yağ dokusunun özelliklerini daha yakın bir şekilde taklit edebilir. Çoğu kadın silikon implantlarının görünümü ve hissettirdikleri açısından doğal göğüs dokusuna daha çok benzediğini söyler.

Silikon implantlarda meme büyütme ameliyatına uygun olan minimum yaş 22 olsa da yeniden oluşturma ya da yapılandırma ameliyatının yaş sınırı yoktur.

Doğal görünmeyen implantlardan kaçının: Eğer doğal görünümlü bir implant istiyorsanız, cerrahınızın kullandığı implantlar hakkında bilgi alın ve mümkünse bir örneğini görün. Göğüslerin arasında geniş bir boşluk bırakacak implantlardan uzak durun. Eğer çok büyük implant kullanırsanız sırt üstü yattığınızda doğal tarafa düşmez. Birisi sağa diğeri aşağıya doğru düşen implantlara sahip olmak istemezsiniz. En doğal görünüme kavuşmak için cerrahınızın tavsiyelerine kulak verin.

n10Göğüs büyütme ameliyatı
ne kadar sürer?

Ortalama 40-45 dakika içinde ameliyat tamamlayarak hastayı hayal ettiği muhteşem göğüslere kavuştururuz. Hızlı gerçekleştirilen ve hızlı iyileşen bir ameliyattır. Güzel göğüslere sahip olmak her kadının en doğal hakkıdır. Ve hayal edilen güzel göğüslere sahip olmak tıptaki gelişmeler sayesinde artık çok kolay.

n11Göğüs büyütme ameliyatında
yara izi kalır mı?

Meme implantını göğüste kesik izi kalmadan gerçekleştirmek mümkün değildir. Kesikler gizli bir şekilde olsa da yine de bulunurlar. Meme implantları farklı şekillerdeki kesiklerle yerleştirilebilir.

Bu kesikler şu bölgelerde olabilir:
1. Memenin altındaki kıvrımda
2. Meme ucunun üstünde
3. Meme ucunun çevresinde
4. Kol altında
5. Göbek deliğinde

Meme altına atılan kesik oradaki doğal kıvrımla uyumlu olur ve vücudun diğer bölgelerinin aksine buradaki kesik izi genişlemez ya da kaymaz. Meme ucuna giden bütün yapılar (süt yolu, sinirler, damarlar vb.) değişmeden kalır. Memenin emzirme gibi işlevlerine zarar vermez. Kesik izi sadece çıplakken ve aşağıdan bakıldığında görülebilir. Ayrıca, implant yerleştirildikten sonra tekrar ameliyat gerektiren bir durum (implantın değiştirilmesi ya da alınması gibi) ortaya çıkabilir. Diğer meme implant ameliyatlarındaki kesikler bir kez iyileştiği zaman tekrar açılamazlar. Ancak meme altı kıvrımına (IMF) açılan kesik gelecekte tekrar kullanılabilir.

Meme ucu çevresine (periareolar) atılan kesikler genellikle hilal şeklinde ve renkli bölge ile ten arasındaki geçiş çizgisinde olurlar. Bu bölgede süt kanalları, sinir uçları ve bazı yararlı bakteriler bulunur. Buradan atılan bir kesik, bu birimlerin oluşturduğu iç yapıyı keser ve komplikasyon (enfeksiyon, uyuşukluk, emzirememe vb.) oluşma riskini arttırır. Ayrıca, bu bölgedeki kesik izlerinin dar bir kıyafetten ya da mayo üzerinden görünme ihtimali vardır.

Meme ucunun boydan boya ortasından geçen cerrahi kesimler de göğüs dokusunu, kanalları, kan damarlarını ve sinir uçlarını keser. Ayrıca bu ameliyat sonucunda doğal olarak oluşan yara izi meme ucunun içeri çekilmesine neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı çoğu kadın için bu yol önerilmez.

İmplantların kol altından yerleştirilmesi (trans-axillary) durumunda operasyon tek seferde ve hatasız yapılmalıdır. Çünkü gelecekte başka bir göğüs ameliyatı gerekirse, cerrahi kesik tekrar bu bölgeye atılamaz. Kol altında üreyen bakteriler ve bu bakterilerin oluşturduğu kokuları bastırmak için kullanılan parfüm ve deodorantlar ameliyat sonrası enfeksiyon riskini arttırır. Ayrıca istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemleri de bu bölgedeki kesik yarasına zarar verebilir. Yara izi, kollar yukarı kaldırıldığında ne kadar silik olsa da dikkatli gözler tarafından görülebilir.

Göbek deliğinden göğse doğru yapılan kesim yöntemi rutin ameliyatlarda uygulanan bir yöntemden ziyade bir kurnazlık olarak kabul edilebilir. Özel aletler ve ucunda bir kamera bulunduran uzun bir boru göbek deliğinin üzerindeki derinin altından girerek göğsün alt kısmındaki bölgeye kadar ilerler. Eğer ameliyat sırasında kanama ya da kameradan görüş sıkıntısı gibi bir problem çıkarsa ikinci bir kesim yapılması gerekir. Bu yöntemde silikon kullanılamaz, tuzlu su ile doldurulmuş bulunan meme protezi (saline protezi) kullanılabilir. Bu protez sızma yapacak olursa içindeki serum vücut tarafından emilir ve dışarı atılır. Ayrıca bu da tek seferde yapılması gereken bir kesimdir ve ameliyat sonrasında deri altında uzunca ve kalıcı bir yara izi oluşma ihtimali yüksektir. Bu yöntem birçok komplikasyona neden olabildiği için hastalara önerilmekten kaçınılır.

Bütün meme büyütme ameliyatları farklı olduğu için kişinin anatomisine ve isteklerine göre özel tasarım yapılmalıdır. Değişik bölgelerdeki yaraların sizde nasıl gözükeceğini öğrenmenin tek yolu doktorunuza özel olarak danışmaktır.

Kadınların hangi tip göğüs şeklini tercih ediyor?

Kadınlar büyük ve dik göğüs tipini seviyor. Kadınlar için en cazip estetik ameliyattır. Bazı kadınların göğüs simetrisi sorunlu olabiliyor. Bunu düzelttirmek ve her iki göğsü simetrik hale getirtmek için de bu ameliyat oldukça kullanışlıdır.

Göğüslerinizin görünümünden memnun değil misiniz? Bu sizin moralinizi mi bozuyor? Göğsünüzü büyüttürmek mi istiyorsunuz? Hamilelikten ya da kilo kaybından dolayı göğüslerinizin şekli mi bozuldu? Sarkan göğüslerinizi sıkılaştırmak mı istiyorsunuz? Tüm bu sorunlarınızın çözümü artık çok kolay.

Estetik ameliyatla göğüslerinizi büyüterek şeklini istediğiniz hale getirebilirsiniz. Meme büyütme estetiği birçok kadın için en cazip cerrahi yöntemdir. Sadece büyütmek için değil, bazı kadınlarda göğüs simetrisi bir sorundur, bunun düzeltilmek ve her iki göğsü simetrik hale getirmek için de bu ameliyata başvuruyorlar.

Ayrıca meme kanseri hastaları için de hastalığın tedavi sırasında şekli bozulan göğsü eski formuna döndürmek için de başarılı bir yöntemdir. Yukarıda belirtilen nedenler dışında ayrıca konjenital anomaliler, travma ve kalıtım nedeniyle göğüslerinin şekli bozulan kadınlara da yardımcı olur.

Şimdi bunun nasıl yapıldığına bir bakalım! Meme büyütme her göğsün arkasına bir implant yerleştirilmesini içeren cerrahi bir işlemdir. Bu, kadınların göğüs hatlarını istedikleri boyuta çıkarma imkânı verir.

Evet, size nasıl yardımcı olabileceğini, işlemin nasıl gerçekleştirildiğini, ameliyat sonrası hangi sonuçlarla karşılaşabileceğinizi ve herhangi bir yan etkisi olup olmayacağını doktorunuzla konuşmanız gerekir.

Meme büyütme ameliyatı geçiren kadınların operasyondan sonra nasıl bir göğse sahip olacaklarını tüm detaylarıyla bilmelidir. Artık bu ameliyatlarda çok nadir komplikasyon yaşandığı için güvenirliğinden de şüphe etmemeliler.

Meme büyütme ameliyatı kadınların kendilerine güvenlerini arttırır. Dahası, implantların hamilelik sırasında sağlığınız için ve sonrasında bebeğinizi emzirirken de hiçbir sakıncası yoktur. Bu sizin için olduğu kadar gelecekte bebeğiniz için de güvenlidir, hiç endişe etmeyin! Ancak, ameliyattan önce gelecekte hamile kalma ve bebeğinizi emzirme isteğiniz olduğunu doktorunuzla paylaşmanızda yarar var, çünkü bu ameliyatın yöntemini ve sonuçlarını değiştirebilir.

Kısacası özlemini çektiğiniz o çarpıcı görünüşe ulaşmanız artık çok kolay!

Göğüs stilimizi nasıl seçmelisiniz?

Damla stili meme mi, yoksa yuvarlak meme mi istiyorsunuz? Buna karar verirken belinizin inceliği, omuzlarınızın genişliği ve basen genişliğinizin de çok önemli olduğunu unutmayın. Dar omuzlu kişilerde yuvarlak göğüs, damla tipi göğüs kadar güzel durmaz. Omuzlarınızın çok daha dar görünmesine neden olur. Kemik yapınız ve vücut hatlarınız çok inceyse büyük implantlar doğal durmayacaktır. Ya da kalın bir beliniz varsa damla tipi meme implantları belinizin daha da kalın görünmesine neden olabilir. Cerrahınızın tavsiyesini almalısınız, vücut tipinize en uygun implantı tavsiye edecektir.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra yapılması gerekenler nedir?

Göğüs büyütme ameliyatı iyileşme süresi ameliyatın şekline ve kişiye göre değişiklik gösterir. Hastaların operasyon sonrası iyileşme süreleri cerrahın uyguladığı tekniğe (meme implantlarının kas dokusunun üstüne ya da altına konulması ya da cerrahi kesiğin yapıldığı yer) ve cerrahınızın ne kadar nitelikli olduğuna bağlı olsa da hastaların operasyon sonrası eylemlerinin de bu süreçte etkisi oldukça büyüktür.

Kısa sürede iyileşip günlük hayatlarına devam etmek isteyen hastaların göze önünde bulundurmasında fayda olacak birkaç tavsiye:

1- Doktorunuzun verdiği tavsiyeleri iyi dinleyin. İyileşme süreciniz konusundaki talimatlar doktorunuz tarafından adım adım açıklanır. Yaşınıza, fiziksel özelliklerinize ve sağlık durumunuza göre doktorunuz size ameliyat sonrası birkaç hafta içinde neyi yapmanızın sakıncalı olup olmadığını söyleyecektir.

2- Ağır eşyalar kaldırmak, tenis oynamak, trambolinde zıplamak gibi abartı güç ya da hareket gerektiren herhangi bir şey yapmayın. Bu önemlidir çünkü yeni kapatılmış cerrahi kesiklerinizi ya da yeni implantlarınızı zorlanmaya ya da baskıya maruz bırakmak istemezsiniz.

3- İlaç alın. Size ameliyat sonrasında yaralara direk olarak uygulayabileceğiniz ya da ağız yolu ile alabileceğiniz iyileşmeye yardımcı ve ağrı kesici ilaçlar yazılacaktır. Ayrıca bu ilaçlar göğüslerinizde enfeksiyon oluşma ihtimalini düşürürler.

Doktorunuzun sizin için yazdığı ilacı yaralarınıza ve göğsünüze sürün. Bu ameliyat yaralarının ve göğüs dokusunun iyileşmesine dışarıdan yardımcı olacaktır. Ayrıca bazı ilaçlar ameliyattan kalma acı ve ağrıları uyuşturmayı sağlamak gibi etkilerde bulunabilir.

Doktor reçeteli oral ilacınızı göğüs dokusunu içeriden iyileştirmek ve acıyı rahatlatmak amacı ile kullanmanız önemlidir.

4- Göğüslerinize shea yağı içeren nemlendiriciler sürün. Göğüs implant ameliyatından sonra deri daha yeni gerildiği için göğüsleriniz kızarık ve parlak durabilir. Shea yağı kullanarak deride gerilme izleri kalmasını önleyebilirsiniz.

5- Göğüslerin hareketini azaltacak destekli bir sutyen giyinin. Bunun için en uygun sutyen spor sutyenleridir. Büyütülmüş göğüslerinizi ne kadar hareketsiz tutarsanız o kadar hızlı iyileşirsiniz. Gerekli desteği sağlamayan bir sutyen yeni implantlarınızda çok fazla gerilmeye neden olur.

6- Ameliyat sonrasında 10 güne kadar sırtüstü yatmaktan kaçının. Göğüslerinizin üzerinde yatarak onlara basınç uygulamak ameliyat yaralarının tekrar açılmasına böylece göğüste acıya ve düzeltilmesi için doktor randevularına neden olabilir.

Çoğu plastik cerrah potansiyel hastalara kendilerine merak ettiklerini danışmaları için ücretsiz fırsat tanır. Eğer henüz göğüs büyütme ameliyatı yaptırmadıysanız bu ameliyata hazır olup olmadığınızı önceden bir doktora danışıp sorun. Ameliyatın can yakıcı olabileceğini ve iyileşme sürecinin birkaç hafta sürebileceğini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Eğer ameliyatı olduysanız ve iyileşme sürecinizle ilgili aklınıza takılan, cevabını alamadığınız soru varsa doktorunuza danışın, size yardımcı olacaktır.

Göğüs büyütme ameliyatı için en uygun dönem ne zamandır?

Son dönemde kadınların geçirdikleri estetik operasyonlar arasında en çok yaptırılanların arasına girmeyi başarmış olan meme büyütme ameliyatı,  kadınların aklında birçok soru işareti uyandırmaktadır. En çok sorulan sorulardan biri ise “Meme büyütme ameliyatı en uygun dönem ne zamandır?”

Bu sorunun cevabını belirlemek için hastalarımız ilk olarak bu prosedürü ne için seçtiklerini belirlemelidir. Örneğin; yaz aylarında güzel bir vücuda sahip olmak ya da tören, yemek vs. gibi aktivitelere daha güzel bir vücutla katılma isteği ameliyat zamanını belirlemektedir. Unutmayın ki göğüs ameliyatı dinlenme ve iyileşme süreci gerektiren bir süreçtir. Tabi ki her hastamızın estetik ameliyat geçirdiği ertesi gün plaja ya da işe gidebilmesini isteriz. Fakat dediğimiz gibi göğüs büyütme ameliyatlarında kadının vücuduna yerleştirilen implantı benimsemesi ve doğal bir görünüme kavuşması için belirli bir iyileşme sürecine ihtiyaç vardır.

Bu yüzden bahar ve yaz ayları kadınların göğüs büyütme operasyonu için kadınların en çok tercih ettikleri zamandır. Özellikle hastalarımız nisan ve mayıs aylarında operasyon yaptırarak yaz aylarına hazır bir şekilde girmek istemektedir.

Kış ve sonbahar aylarında ise hastaların dışarda yapacakları etkinlikler azaldığı için kendilerine ve iyileşme sürecine daha çok vakit ayırabilmektedirler. Öte yandan soğuk hava nedeniyle giyinilen kıyafetlerin kalınlığı da süreci biraz zorlaştırmaktadır. Birçok hastanın ve doktorun görüşüne göre ise, yapılan ameliyatın tam olarak iyileşmesi, göğüs hatlarının tam oturması ve yaz ayları için hazır olmak isteyen hastalar için kış-sonbahar aylarının ideal olduğudur.

Göğüs büyütme ameliyatlarında fiyatların bu kadar değişiklik göstermesinin nedeni nedir?

Göğüs büyütme ameliyatlarıyla ilgili en sık sorulan soruların başında ücret bilgisi gelir. Göğüs büyütme ameliyatı için ücret, geniş bir faktör yelpazesine bağlı olarak değişir. Ameliyatı yaptıracağınız yer, ameliyatla ilgili masraflar (anestezi gibi), tıbbi tahliller ve cerrahınızın ücreti göğüs ameliyatı ücretine etki eden faktörler arasındadır.

Göğüs büyütme ameliyatının ücreti uygulanacak tekniğe ve implantın kalitesine göre değişiklik gösterir. Örneğin, hastanın silikon damla protez mi ya da sonradan bir solüsyon yardımıyla içerideyken şişirilen silikonlardan mı istediği ücret aralığını değiştirir.

Ameliyatın bedeli, ameliyatın yapıldığı yere göre de değişir. Yurtdışında ameliyat olmayı tercih edecek hastalar için yapılan ülkeye, yurtiçini tercih edecekler için de yapılan şehre göre ücret değişkenlik gösterir. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane de önemlidir. Seçilen hastanenin kalitesi ve donanımı da ameliyatın ücretine etki eder.

Ameliyat sırasında anestezi kullanılması kaçınılmazdır. İmplantların, uygulanan tekniğin ve verilen hizmetin kalitesi doktordan doktora değişir. Unutmayın ki hiçbir doktor bir diğerine benzemez ve bu sebeple sonuçlar (ve ücretler) hepsinde farklılık gösterecektir.

Genel olarak 2014 – 2015 itibarıyla meme büyütme ameliyatı 10.000 TL civarında değişmektedir. Kesin ücreti doktorunuzla görüştükten sonra ihtiyaçlarınız ve isteklerinize göre belirlenir. Ancak unutmamak gerekir ki kötü yapılmış bir meme implantının düzeltilmeye çalışılması, operasyonun ilk kez yapılmasından çok daha maliyetli olur.

Ameliyatın sonucundan memnun olmanız, ücretin düşüklüğünden duyacağınız memnuniyetten çok daha önemlidir. Bu yüzden karar aşamanızda daha düşük ücretli olanlara öncelik verseniz de en önemli kriterin ameliyatın kalitesi olduğunu unutmamalısınız.

Göğüsleri korumak için ne yapılmalıdır?

Çok fazla güneşe maruz kalma elastin liflerinizi zayıflatarak göğüslerinizin aşağıya doğru sarkmasına neden olur. Lekeler, çatlaklar ve ciltte gevşemeye de neden olur. Bunun yüksek faktörlü güneş koruyucuları ve nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Ayrıca düzenli egzersiz yaparak implantı tutan kaslarınızı da güçlendirmelisiniz.

Plastik cerrahınızı iyi seçerseniz, ne olursa olsun göğüslerinizin büyüklüğünden ve şeklinden memnun kalacağınız bir operasyon geçirebilirsiniz.

Meme estetiğiyle ilgili en sık sorulan sorular?

Hastalarımızın en çok merak ettiği ve en çok sordukları sizin için toparladım.

Ameliyat acı verecek mi?

Genel olarak operasyondan sonraki ağrı, ağrı kesici haplarla kolayca kontrol edilir. Hastalar meme bölgesinde sertleşme ve ağrı hissedebilir. Gerginlik, uyuşukluk, kaşıntı ya da dokunmaya duyarlı hissedebilir. Bazı hastalar kollarını kaldırırken rahatsızlık hissedebilir. Ama ağrının miktarı ve süresi kişiye göre değişir. Bazı hastaların rahatsızlığı azdır. Bazılarının ise daha fazla ve daha uzun sürer.

Ameliyattan sonra yara olacak mı?

Tıp kesi izlerini en aza indirecek kadar çok gelişti. İnce ve çok az fark edilecek şekilde yara izi oluşuyor, tam iyileşmeyi sizin vücudunuzun iyileşme potansiyeli belirler.

Ameliyatın yan etkisi var mı?

Her güzel şeyin bir bedeli var. Sonuçta bu bir ameliyat, her ameliyatta olduğu sonrasında ağrı, kaşıntı ve şişme görülebilir. Doktorunuzun tavsiyesine tam olarak uyarak bu süreyi sorunsuz ve çabuk atlatmak sizin elinizde.

İmplantlarım ne kadar dayanır?

İmplantların da bir kullanım süresi var.  Bu süre hastaya göre değişir. Ama meme implantlarınız size sorun çıkarmıyorsa, implantlarınızın değiştirilme süresiyle ilgili önceden belirlenmiş kesin bir tarih yok.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme estetiği, sarkık meme sorunlarını gidermez. Sarkık göğüslerinizin daha dolgun görünmesini ve sarkıklığın giderilmesini istiyorsanız, meme dikleştirme ile meme büyütme operasyonunu birlikte yaptırmalısınız. Meme büyütme estetiği bireysel bir işlemdir ve başkasının isteklerini yerine getirmek için yapılan bir işlem değildir, kendiniz için yapmalısınız.

Silikon meme protezlerinin, süt vermeyi zorlaştırdığı veya kansere neden olduğu şeklinde söylemler bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir.

Operasyon sonrası erken ve geç muhtemel görüntünüz hakkında size bilgi verilir.

Seçilecek silikon meme protezin tipi ve boyutu; protezin hangi bölgeden konacağı, göğsünüzde istediğiniz boyut artışı gibi ayrıntılar operasyondan önce sizin meme anatomisi, deri esnekliği ve vücut tipine bağlı olarak beraber değerlendirilerek belirlenir.

Meme protezi için gerekli kayıt belgeleri doldurulur.

Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Yaşı

Amerika Birleşik Devletlerinde 18 yaş ve üzeri salin meme protezlerine, 22 yaş ve üzeri silikon meme protezlerine izin verilir. Rekonstrüktif amaçlı daha erken yaşlarda salin protezlere izin verilir.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Protez konulacak hasta 40 yaş üzerinde ise operasyondan önce mamografi veya gerekirse ultrasonografik radyolojik tetkikler yapılır.

Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)

Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.

Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.

Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.

Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.

Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Protez, dört değişik alandan konulur;

1- Meme altı kıvrımı (Submammarian)

2- Meme baş altı kıvrımı (Sirkumareolar)

3- Koltukaltı (Aksiller)

4- Göbekten (Umblikus)

Protez, memede dört değişik alana yerleştirilir;

 • Meme gland altı
 • Dual planda
 • Kas altı
 • Fasya altı

Her bir uygulamanın avantaj ve dezavantajları vardır, Protezin tipi, boyutu ve yerleştirileceği alan; vücudun, memenin ve deri kalitesinin durumuna göre değişecektir.

Anestezi Türü

Genel anestezi yöntemi ile uygulanır.

Operasyon Süresi

1-2 saat kadar sürer.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Göğüs büyütme operasyonu sonuçları hemen görünür. Bir gece hastanede kalınır.

Operasyon sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı kabul edilebilir minmal düzeydedir. Erken dönemde şişlik, ödem, meme başında hissizlik olabilir. Bunlar birkaç günde kendiliğinden geçecektir.

Protez kas altına konmuşsa birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Operasyon sonrası memeye sargı uygulanır. Eriyen dikişler atıldığından dikiş alınmasına gerek yoktur. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir.

3 hafta sonra protez normal yerine yerleşir. Hastaya 2 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir.

Silikon protezleri dış darbelere oldukça dayanıklıdır.

Operasyondan 2 ay sonra yüzü koyun yatılabilir. Silikon meme protezi, daha sonraki yapılacak mamografi ve cerrahi muayenede problem oluşturmaz.

Bağımsız tıp enstitüleri tarafından yürütülen bilimsel araştırmalarda güvenilir silikon meme protezlerinin, kansere yol açtığına dair kanıtlanmış herhangi bir bağ bulunamamıştır.

Meme büyütme operasyonu sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Protezle meme büyütme operasyonu, genellikle iyi sonuç veren, kişinin özgüvenini arttıran ve yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur.

0212 909 38 49
0532 177 87 89
gogus-buton
instagrambar
272 yorum
 • Ceylan Sarıtaş
  Cevapla

  Merhaba Doktor Bey, sizlere birşey danışmak istiyorum.

  Hamileyken göğüs büyütme ameliyatı olabiliyor muyum ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ceylan hanım merhabalar,
   Hamileyken göğüs büyütme ameliyatı yapmamız uygun değil, gebelik sonrası göğüs yapınıza uygun silikon seçimi ve teknik hakkında ön görüşme için beklerim.
   İyi dileklerimle

   • Ceylan Sarıtaş
    Cevapla

    İlginiz için teşekkür ederim Güncel Bey, peki hamilelikten ne kadar sonra ameliyat olabilirim ? Birde ameliyat olduktan sonra gebe kalsam sıkıntı olabilir mi ?

    • Op. Dr. Güncel Öztürk
     Cevapla

     Gebelik sonrası sütten kesilince yaklaşık 18 ay sonrası göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir, göğüs büyütme ameliyatı sonrası hamile kalabilirsiniz, uygulanacak tekniğe bağlı olarak bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz.

 • Sevim Yıldız
  Cevapla

  Güncel Bey, silikon göğüs protezi kanser yapabilme riski var mıdır ?

  Birde İzmir’de muayeniniz var mı ?
  Sevgilerimle

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sevim hanım güvenilir silikon markalarını kanser yaptığına dair kanıtlanmış şuana kadar herhangi bir veri yok. Amerikada her yıl yaklaşık 380 bin kişi silikon ile göğüs büyütme operasyonu olmakta. güvenilir bir yöntem olmasa bu kadar insana silikon ile göğüs büyütme ameliyatı yapılmasına izin verilmezdi.

 • Yeliz
  Cevapla

  Merhaba Doktor Bey,
  17 yaşındayım göğüs büyütme ameliyatı olabiliyor muyum ? Yoksa 18 yaşına mı girmem gerekiyor.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Yeliz hanım merhabalar, 18 yaşına girmeniz gerekir, sonrasında silikon göğüs büyütme ameliyatına ihtiyacınz olup olmadığına karar verebiliriz

 • Emel
  Cevapla

  Merhaba Güncel Bey,
  Benim göğüslerimin biri diğerine göre küçük . Bunun için rahatsız oluyorum . yöntem ne olur, ameliyat mı yoksa başka bir şey mi? önerilerinizi bekliyorum.
  teşekkürler..

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Emel hanım göğüs asimetrisi olduğunda küçük olan tarafa göğüs silikon büyütme veya büyük olan yere küçültme, yada ikisi birlikte uygulanabilir

 • Buket
  Cevapla

  Güncel bey, bende göğüs ameliyatı olmak istiyorum. Ameliyat sonrası ne kadar istirahat edilmesi gerekiyor. morluk yada şişlik oluyor mu? yada bi iz kalıyor mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   yapılacak göğüs estetiği ameliyatına bağlı olarak istirahat süreniz değişir, morluk olmaz hafif ödem oluşur buda 3 haftada tama yakın geçmiş olur

 • Sevgi küplü
  Cevapla

  Merhaba, Doğumdan sonra göğüslerim küçüldü ve boş bir torba gibi oldular. Bunun için ne yapmalıyım? Silikon mu yoksa toparlama mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sevgi hanım, göğüs yapıza bağlı olarak göğüs dikleştirme veya göğüs büyütme operasyonuna karar verilir. buyrun sizi misafir edelim

 • Aysel ŞEN
  Cevapla

  merhaba Doktor Bey, meme büyütme operasyonundan yapıldıktan sonra meme şeklini ne kadar süre korur?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   biyolojik yaşımız ilerledikçe vücut yapımız değişime devam eder, silikon ile büyütmede de göğüs şeklini çok uzun yıllar kendini korur. 10 yıllık kontroller sonrası tekrar değerlendirilebilir

 • Melda tozlu
  Cevapla

  Merhaba Doktor Bey, göğüs büyütmede kullanılan silikon süt bezlerine bir zararı var mı? yani silikon varken bebek emzirebilirmiyim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Silikon göğüs büyütme ameliyatında en sık kullandığımız implant, doğru planda kullanıldığında süt bezlerine zarar vermez, göğüs büyütme sonrasında rahatlıkla bebeğinizi emzirebilirsiniz.

 • asya bakır
  Cevapla

  Güncel Bey Merhaba , doğru göğüs boyutunu nasıl belirliyorsunuz yada biz hastaların istediği boyutta mı yapıyorsunuz? iyi günler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sizin göğüs kafesi ve göğüs boyutuna göre değişik ölçümler alınır sonrasında kişiye özel uygun silikon göğüs implantı belirlenip göğüs büyütme estetiğiniz yapılır

 • Yonca şeçkin
  Cevapla

  Doktor Bey; Merhaba
  Bende meme ameliyat olmak istiyorum, merak ediyorum ameliyattan sonra meme şeklini ne kadar korur?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Yonca hanım merhabalar, silikonla göğüs büyütme ameliyatı yapılacaksa göğüs şekli eskisine göre daha ilerleme yönünde görsel bir görüntü alacaktır. yeni model silikonlar çok uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmekte, iyi dileklerimle

 • Meral Akça
  Cevapla

  Merhaba Öztürk Bey, tam 12 kilo verdim. sizce göğüs büyütme mi yoksa dikleştirme mi ? Bir türlü karar veremiyorum …

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Meral hanım merhabalar, göğüs hacminizden memnunsanız göğüs dikleştirme, değilseniz göğüs dikleştime ve göğüs büyütme ameliyatı ikisi birlikte olabilir

 • Begüm Efe
  Cevapla

  Merhaba, göğüs büyütme ameliyatıyla birlikte meme ucu ameliyatıda yapılabiliniyor mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   meme başı yapınıza bağlı olarak eğer gerekliyse silikonla göğüs büyütme ameliyatı ile birlikte meme başınızda daha görsel bir form ve tasarım yapılabilir

 • Dilek Gümüş
  Cevapla

  Merhaba, Göğüslerim küçük olduğu için, hap ve kremler kullandım. Ama hiç bir işe yaramadı. Estetik ameliyatdan da cok korkuyorum. Merak ediyorum acaba kadınlık hormonu içeren bir ilaç, iğne yöntemiyle göğüs büyütme yöntemi var mı?
  iyi günler …

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Dilek hanım en güvenilir ve en etkili yöntem hala silkonla göğüs büyütme ameliyatıdır. ilaçlar kullanarak göğüs büyütme uygulamalarından vazgeçmenizi tavsiye ederim..

 • Nebahat
  Cevapla

  Güncel bey merhaba
  bir arkadaşım göğüs büyütme operasyonu geçirdi bende büyütmek istiyorum ama eşim izin vermiyo. Çocuğumuz olursa eğer emziremememden korkuyo. Böyle bir risk gerçekten var mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Nebahat hanım merhabalar, silikon göğüs büyütme ameliyatında hangi teknik uygulacağına bağlı olarak emzirmeye kesinlikle engel değil. detaylı bilgi için buyrun misafir edelim

 • Eda Yıldırım
  Cevapla

  Göğüs küçültme işlemi hakkında bilgi verir misiniz?

 • Aylin Coşkun
  Cevapla

  Sorumu mazur görün… Benim göğüslerim çok büyük küçültmek istiyorum ama bir yandan da korkuyorum eğer çok küçük olursa eski halini çok arar mıyım?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   öncelikle göğüs yapınız kaç beden değerlendirilir, sonrasında hangi bedene inmeniz vücut yapınıza göre daha uygun olur birlikte karar verilir

 • Selin Beylik
  Cevapla

  Güncel Bey Merhaba, yaptırılan göğüs büyütme operasyonunun kalıcılığı ne kadardır acaba? sonrasında tekrar müdahale etmek gerektirirmi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   kontrollerde bir değişiklik olmazsa göğüs büyütme ameliyatlarının kalıcı ömür boyu olabilmekte.

 • Nisa Kıraç
  Cevapla

  Öztürk Bey merhaba zayıf birisiyim ve silikon taktırmayı düşünüyorum. İlerde kilo alırsam ve göğüslerim büyürse silikon rahatsızlık yapar mı? Çıkarttırmak içinde operasyon yapmam gerekir mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   kilo alırsanız göğüslerinizde çok fazla fark oluşmaz, yalnız biyolojik yaşınız ilerledikçe yer çekimine bağlı olarak tüm vücutta değişim olabiliyor. 10 yıllık kontrolde silikon göğüs büyütme operasyonunuz tekrar değerlendirilir.

 • Deniz Gunduz
  Cevapla

  Merhaba, meme büyütme operasyonun da gözle görülür bir iz kaliyor mu ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütmede yapılacak tekniğe bağlı olarak belli belirsiz iz olabilir. buyrun misafir edelim

 • Burcu Çetinkaya
  Cevapla

  Doktor bey bu silikonların patlama gibi bi sorunu oluyomu? mesela sert bi darbe alsa top falan çarpsa patlarmı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikonlarınız normal koşullarda patlaması imkansız ancak kesici delici alet yaralanmaları veya trafik kazaları sonucu patlayabilir.

 • Derin Atmaca
  Cevapla

  Silikon taktırıldıktan sonra hiç iz kalıyor mu? Yada başka sorunlar yaşanıyor mu? Benim arkadaşım yaptırmış çok pişman oldu. Yakın zaman da yaptıracağım cevabınızı bekliyorum. Saygılarımla Derin…

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikon göğüs büyütme operasyonunda silikon 4 bölgeden girilerek gerçekleştirilir. meme başı, göğüs altı, koltuk altı ve göbekten. silikonun koyulacağı alana göre iziniz belli belirsiz olabiliyor

 • Nil Özgenç
  Cevapla

  Doktor Bey, göğüslerim çok küçük silikon taktırmak istiyorum lakin kalp kapakçığım da problem var. Kalp ameliyatı olursam, bir sorun teşkil eder mi ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikon göğüs büyütme yapılmadan önce kalp damar cerrahisi ve kardiyoloji ile konsülte edilirsiniz. onay verilirse göğüs büyütme operasyonunuz yapılabilir

 • Fatma
  Cevapla

  İyi günler çok merak ettiğim bir konu hakkında sorum olacak cevaplarsanız memnun kalırım; silikon taktırdıktan sonra geri çıkarttırma imkanı var mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Fatma hanım merhabalar, silikonları taktırdıktan sonra istediğiniz zaman silikonlarınız geri çıkartılabilir herhangi bir sakınca yok. Bu süreç ilk operasyona göre daha kısa sürer

 • Ecem Yıldırım
  Cevapla

  Doktor bey iyi akşamlar, 18 yaşıma yeni girdim ailemden gizli silikon taktırmak istiyorum gelişme çağındasın büyür diye izin vermiyorlar. Bir iki beden büyüttürsem çok farkedilir mi acaba?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ecem hanım merhabalar, göğüs büyütme işleminde implantın boyutuna bağlı olarak silikon takılırsa genellikle farkedilir. i

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ecem hanım merhabalar, göğüs büyütme işleminde implantın boyutuna bağlı olarak silikon takılırsa genellikle farkedilir.

 • Nesrin
  Cevapla

  Güncel Bey iyi akşamlar, göğüs silikonunu göğüs çevresi dışında başka bir yerden koyabilmeniz mümkünmü acaba? Utanıyorum da ben?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Nesrin hanım, göğüs büyütme ameliyatında koltuk altı veya göbekten de yerleştirilebiliyor. yalnız her işlemin kendi içinde avantaj ve dezavantajları da vardır. En doğru karar muayene esnasında göğüs kafesi, omuz genişliğiniz ve vücut yapınıza göre birlikte verilir

 • Buse KURT
  Cevapla

  Merhaba Güncel Bey, acaba meme büyütmede ne tip meme protezi seçmeliyim ? Buna nasıl karar verebilim .
  Iyi günler…

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme ameliyatında yuvarlak veya damla şeklindeki silikon tercihi sizin göğüs yapınıza ve isteğinize göre birlikte karar verilir.

 • Ayşenur Bağcı
  Cevapla

  Ben botoks gıdık bölgem sraktı. onu düzeltmek istiyorum. baana yardımcı olabilir misin? Bursa da yaşıyorum yaşım 52.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   buyrun istanbula geldiğinizde sizi misafir edelim

 • Handan Aygül
  Cevapla

  Ameliyatsız göğüs büyütmek mümkün mü? Yada ameliyatta ne tür anestezi yapıyorsanız?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ameliyatsız göğüs büyütme mümkün, yalnız dünyada hala en güvenli ve etkili yöntem silikonla göğüs büyütme ameliyatıdır.

 • Ezgi Başar
  Cevapla

  Bir tane çocuğum var, meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama ileride 2. Çocukta düşünüyorum acaba bir sakıncası var mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ezgi hanım göğüs büyütme tekniğine bağlı olarak bebeğinizi güvenle emzirebilir, 2. çocuk rahatlıkla düşünebilirsiniz

 • Duygu Balım
  Cevapla

  Merhabalar, meme büyütme ameliyatından sonra dokunulduğunda meme protezi olduğu anlaşılır mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütme ameliyatında silikonun markası jel kıvamı ve kas altı veya üstüne koyulacağına bağlı olarak değişir

 • Nermin
  Cevapla

  Sigara kullananlar göğüs büyütme estetiği olabilir mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sigara kullanmamanızı sağlığınız için öneririz, içiyorsanızda engel bir durum yok göğüs büyütme ameliyatı olabilirsiniz

 • Hülya İnalcı
  Cevapla

  Merhaba Doktor Bey, hem göğüs büyütme hemde karın germe ameliyatı aynı anda olabilir mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   olabilirsiniz genellikle biz ameliyatlarımızı ikili kombine ederiz, göğüs büyütme + karın germe, burun estetiği + göğüs büyütme veya lazer liposuction gibi

 • Ebru Parlak
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatında meme protezi seçerken hangisine nasıl karar vermeliyim. Yuvarlak , anatomik?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütme ameliyatlarında silikon şekline kararı verirken sizin göğüs yapınız, omuz genişliğiniz, göğüs kafesi genişliğiniz ve üst poldeki cilt kalınlığınız gibi birçok etkene bağlı yuvarlak veya damla şeklinde silikonların kullanımı değişkenlik göstermektedir.

 • Pınar Doğan
  Cevapla

  Göğüs büyütme ameliyatı olacağım ama patlarsa diye korkuyorum. Mümkün mü patlaması ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütme ameliyatında kullanılan yeni jenerasyon silikonlar delici kesici alet yaralanmaları veya trafik kazaları gibi durumların dışında patlamaz.

 • Gamze Subaş
  Cevapla

  Merhaba, kafam çok karışık. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum fakat büyüklüğüne karar veremiyorum ya sonra küçük ya da büyük olduğunu düşünürsem diye :/ . Bana bu konuda bir fikir verirseniz çok memnun olurum doktor bey 🙂

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Gamze hanım merhaba,
   Göğüs büyütme ameliyatı öncesi vücut yapınıza göre ölçümler alınarak silikon boyutuna beraber karar veririz, buyrun sizi misafir edelim..

 • Esra çoşkun
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatında meme protezini nereye koyuyorsunuz kas üstüne mi altına mı koyuyorsunuz? Çok belirgin oluyor mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütme ameliyatında silikonu genel olarak kas altı veya kas üstüne göğüs yapınıza bağlı olarak karar veriyoruz, göğüs üst pole de 2 cm altında cilt kalınlığınız varsa genelde kas altı tercih edilir

 • Esra çoşkun
  Cevapla

  Doktor Bey merhaba ,uzun zamandır meme ameliyatı olmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Sonrasında iz kalır diye sizce hangi keside daha az iz kalır.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göbekten veya koltuk altından yerleştirilen silikonla yapılan göğüs büyütme ameliyatında daha az izkalır

 • Melike Zor
  Cevapla

  Meme ameliyatı olduktan sonra kaç günde iyileşiliyor ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme ameliyatından 1 hafta sonrası yaptığınız işe bağlı olarak işinize dönebilirsiniz

 • İltaç Rakip
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonların şekli ya da kendisi bozulursa?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikonların şekli ve boyutu bozulmaz, bozulursa bazı silikon markaları ömür boyu garanti belgesi vermektedir.

 • Rukiye
  Cevapla

  Merhabalar acaba meme dikleştirme ameliyatı kalıcı mıdır?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs dikleştime ile göğüs büyütme ameliyatı farklı operasyonlardır, genelde çok karıştırılır. yapılan tekniğe bağlı olarak kalıcı işlemdir

 • Eylül güneş
  Cevapla

  Meme ameliyatı sonrası hastanede ne kadar kalınıyor ve ilk muayene ne zaman yapılır?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme ameliyatı sonrası 1 gün hastanede kalırsınız, sonrasında pansumanınız yapılıp 3. veya 4. gün kontrole çağrılırsınız

 • Ceren
  Cevapla

  Meme ameliyatından sonra uzun süre kollarımızı kullanamıyormuşuz doğru mu ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Eğer silikon kasaltına yerleştirilmişse 2 hafta kollarınızı yukarı doğru kaldırmanızı istemiyoruz, kasüstünda bu süre daha kısa olabilmekte

 • Sude NARIN
  Cevapla

  Meme büyütmede silikonların giriş yerleri farklı farklı oluyormuş. En az iz hangisinde olur peki?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikonların giriş yeri göğüs büyütmede 1- meme altı oluğu, 2- meme başı, 3- koltukaltı veya 4- göbekten konulabilmektedir

 • Asya Şen
  Cevapla

  Meme ameliyatı olmak için sizce hangi mevsimi seçmeliyiz doktor bey?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   her mevsimde göğüs büyütme ameliyatı yapabilmekteyiz

 • lütfü
  Cevapla

  Iyi günler. Ben yakladik 110 kiloy kilomdan ötürü göğüslerin büyük estetikyaptirmak istiyorum yardimci olur nusunuz?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   buyrun beklerim, göğüs küçültme işlemi veya toparlama yapılabilir

 • Ayşen
  Cevapla

  Göğüs büyütmende olumsuz bir sonuç almak mümkün mü? Yıllar önce bir arkadaşım sürekli ağrı yaşadığından bahsediyordu.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   her işlemin kendi içinde riskleri var yalnız bu doğru doktor seçimi, hastane, kullanılan malzeme gibi durumlarla risk çok minimize edilir

 • Türkan
  Cevapla

  Kanszlık rahatsızlgm bide astım hastalıgım var. Acaba bende göğüs büyütebilrmym?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Anestezi hekimi tarafından konsülte edilirsiniz, kan tahlileri ve diğer tetkiklerin sonucu ile herhangi bir engel olmazsa göğüs büyütme ameliyatı olabilirsiniz

 • meryem
  Cevapla

  göğüslerim çok sarktı. ameliyat olmk istiyorum

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   buyrun beklerim

 • Şükran Özdemir
  Cevapla

  Merhaba Güncel Bey, Göğüslerim çok küçük tüm ilaç, doğal yöntemler ve kremleri denedim fakat hiç bir etkilerini görmedim 🙁 artık ameliyat olmak istiyorum. En kısa sürede görüşmek üzere …

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Şükran hanım, şuanda dünyada en güvenilir ve en etkili yöntem hala silikonla göğüs büyütme yöntemi, buyrun beklerim

 • Ceyda hak
  Cevapla

  Merhaba, benim Göğüslerim asimetrik biri daha büyük ve bu çok belirgin sizce meme büyütme mi yaptırmalıyım?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme ameliyatında farklı boyutta silikonlar kullanılarak asimetrik göğüs yapınıza, simetrik boyutta göğüs büyütme işlemi yapılabilir

 • Azize Arslan
  Cevapla

  Iyi günler Doktor bey,
  Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum fakat ben çok zayıf bir insanım. Bu ameliyat için boy, kilo gibi fiziksel özellikler önemli mi ? Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum…

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Zayıf olmanız kilolu olmanıza göre avantajlı bir durum. silikonla göğüs büyütme ameliyatı sonrası daha görsel göğüs şekli oluşturabiliyor

 • Meryem sandık
  Cevapla

  Benim sorunum, çok büyük Göğüslerim var. Küçültmek istiyorum fakat güzel ve dik dururlar mı acaba? Yani toparlama ve dikleştirme işlemi de yapılabilir mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs küçültmede ameliyatında, sarkık göğüsler hem toparlanır hem de projeksiyonu azalmışsa daha dik form verilebilir

 • Defne
  Cevapla

  Merhaba güncel bey, meme büyütme ameliyatı olduktan sonra kilo alırsak meme şeklimiz bozulur mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme estetiği sonrası kilo alırsanız göğüs şekliniz vücut yapnıza oranla değişime uğrayacaktır. genelde ideal kilonuza artı eksi 10 kilo yakın durmanız öneririm..

 • Tülay Işık
  Cevapla

  Ben göğüs büyütme işlemi uygulatmak istiyorum bir ay önce apandist ameliyatı geçirdim ve geçen gün anastezi oldum bunlar engel olur mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Tülay hanım merhaba, genel durumunuz stabil ise daha önce apandisit ameliyatı olmuş olmanız, göğüs büyütme estetiği olmanıza engel değil

 • Sezen
  Cevapla

  Merhaba ben 30 yaşındayım ve göğüslerim çok sarktı. Normal bir sarkma da değil. Küçük ve sarkık göğüsleri büyütebilir misinz?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sezen hanım sarkık göğüsleriniz mastopeksi dediğimiz işlemle hem toparlanır hemde silikonla göğüs büyütme ameliyatınız aynı seansta birlikte yapılabilir.

 • Sevil
  Cevapla

  Göğüs büyüttükten sonra göğüsler dikleşiyor mu yoksa eski haline oranla mı büyük kalıyor?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sevil hanım göğüslerinizde hem dikleşme hemde hacimsel bir büyüme sağlanabiliyor..

 • Ece
  Cevapla

  19 yaşındayım göğüslerim çok küçük. Göğüs büyütme ameliyatı olsam büyümesi için daha etkili olur mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   olabiliyor daha ayrıntılı konuşmak için beklerim

 • Hande Kürdan
  Cevapla

  İyi günler ben meme büyütmek istiyorum. Bunun için sürekli kontroller oluyor mu. Süresi ne kadar. Almanyadan İstanbul’a gelince olacağım. Bilgilendirirseniz seviirim.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme ameliyatı sonrası İlk bir hafta kontroller sık olur, bir hafta burada olmanız genelde yeterli sonrasında kontroller seyrekleşir

 • Hacer
  Cevapla

  Meme büyütmede meme protezi mi kullanıyosunuz yoksa başka bir yöntem mi kullanıyorsunuz?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Genelde tercihim silikonla göğüs yöntemi estetiğidir. gerek olursa diğer yöntemleride (yağ enjeksiyonu, kök hücre, dolgu vs gibi) uyguluyorum

 • Meltem
  Cevapla

  Merhaba yaklaşık 7 yıl önce silikon taktırdım ama bu silikon yamuldu. Meme büyütmeye karşı çok büyük bir ön yargım var. Artık böyle sorunlar oluyor mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Meltem hanım sizde kapsüller kontraksiyon olmuş olabilir, genelde nadir görülür. doktorunuzla iletişim halinde olunuz size yardımcı olacaktır yada düzeltmek için beklerim..

 • Çisem
  Cevapla

  Ben çok zayıfım yaklaşık 42 kiloyum kilo alamıyorum göğüs büyütmek istiyorum ameliyat şart mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Şart değil sizin vücut oranlarınıza ve isteğinize göre birlikte göğüs büyütme estetiği kararı verilir, beklerim

 • Pınar
  Cevapla

  Meme büyütme işlemi uygulanırken o bölgede iz kalıyor mu?Silikonu çıkartmak istersek ne olur?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikonun konulduğu bölgeden ek iz yapmadan isterseniz silikon tekrar çıkarılabilir

 • Süreyya Kaplan
  Cevapla

  Göğüs büyütme ameliyatı yüzünden memede his kaybı yaşanıyormuş? Bunun olasılığı nedir

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikonun konulacağı alana bağlı bu düşük risk bazı tekniklerde var.

 • Meral
  Cevapla

  Merhaba, göğüslerimde bir eşitsizlik var. Sutyen sayesinde belli olmuyor fakat ben bu durumdan çok rahatsızı. Göğüs büyütme ile bunun önüne geçilebilir mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs boyutunuzdaki eşitsizlik, göğüs büyütme estetiği ile kullanılan farklı boyuttaki silikonlarla eşitlenebilir.

 • Sude Kiraz
  Cevapla

  Bir arkadaşım bu ameliyatı olmuş ve istediği boyutta göğüsleri olmadı. Bende aynı sorunla karşılaşır mıyım?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Öncesinde doktoruyla iyi planlama yapılmalı, istediği göğüs boyutu ve vücut, göğüs yapısı tam analiz edildikten sonra silikon büyüklüğüne karar verilir. Genelde yüz güldürücü ve memnun edici estetik bir işlemdir.

 • Burcu
  Cevapla

  Merhaba, göğüs büyütme işlemi yaptırdıktan sonra göğüs dikleştirme ameliyatına gerek var mı? Yani göğüs büyütme olunca dikleşmede oluyor mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   aynı seansta eğer gerek varsa göğüs büyütme ile göğüs dikleştirme işlemi yapılabilir,

 • Sinem Yerli
  Cevapla

  Göğüs büyütmek için kaç yaşında olmak gerekiyor?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   18 yaşınıza girmiş olmanız hem vücut yapınız gelişimini tamamlamış olur hem de göğüs büyütme için daha doğru karar alabileceğinizi gösterir

 • Suna
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatının herhangi bir riski var mı

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   her ameliyatın kendiiçinde yapılacak işlemlere göre riskleri vardır, bu konuda uzman bir doktor ve güvenli bir hastanede yapılan operasyonla bu riskler minimuma indirilir

 • Tülay Uzun
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatı olunca göğsümde ki çatlaklar nasıl gözükür acaba?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs yapınızdaki çatlakları yok edemeyiz, göğüs büyütme ameliyatı ile göğüs yapnızın içi boş halini düzeltilebilir.

 • Sevda
  Cevapla

  Merhaba. Takılacak silikonun göğüste salınımlı bir görünüm yani normal meme dokusu gibi yumuşak ve hareketli olması için tercih edilen protezin özellikleri nedir? Yani silikonun çok büyük olmaması mı, yumuşaklık derecesinin yüksek olması mı veya kas altından konmaması mı önemli?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   sizin göğüs ve vücut yapınız gibi birçok etkene bağlı olarak silikonun boyutu göğüs büyütme işleminde değişebilir

 • Büşra Toka
  Cevapla

  Meme ameliyatından sonra kilo alırsam göğüslerimde bir değişiklik olur mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   doğru oranda bir değişim olur

 • Selin parasayar
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra ne kadar sürede iyileşirim ? İşten izin almak biraz sıkıntı olabiliyor benim için

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütme ameliyatı sonrası iş kolunuza bağlı olarak 1 haftalık iyileşme süreci bizim için yeterli süredir

 • Peril kendi
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyatında belirgin bir iz olur mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   yapılacak tekniğe bağlı olarak belirgin bir iz olmaz

 • Berna bulut
  Cevapla

  Merhabalar, ben 5 yıl önce göğüslerime silikonların taktırmıştım. Bunları değiştirmek istiyorum ama kararda veremiyorum. Sizce nasıl karar vermeliyim ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   buyrun misafir edelim, muayane sonrası göğüs şeklinizde değişim varsa veya gerek duyarsak değişebiliriz

 • merve
  Cevapla

  Göğüs büyütme ameliyatından sonra kullanılmaması gereken ilaçlar var mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   göğüs büyütme ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonrası özellikle kullanılmaması gereken bir ilaç genelde yok

 • Gülçin seçkin
  Cevapla

  Göğüslerim çok büyük değil ama çok sarkık acaba silikonların taktırarak dolgun ve dik bir görünüm kazanırlar mı?

 • Nermin altar
  Cevapla

  Sizce yazın mı kışın mı meme ameliyatı olmalıyım doktor bey?

 • Hadise Akçay
  Cevapla

  Hala karar veremiyorum sizce damla mı yoksa yuvarlak meme mi daha uygun ?

 • Buse Bayındır
  Cevapla

  Meme büyütmede kullanılan damla protez dönme ihtimali varmış :/ ? Merakediyorum döner mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   evet dönme ihtimali olabiliyor, protezi konulacağı poş çok geniş açılmaz ve doğru planlama yapılırsa bu ihtimal kalmıyor.

 • Aleyna yavaş
  Cevapla

  Merhaba Doktor Bey, ben yeni doğum yaptım ama meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum acaba ne kadar zaman sonra ameliyat olabilirm? Burada emzirmiyorum. Tsk.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   sütten kesildiği zaman bebeğiniz göğüs büyütme operasyonu yapılabilr.

 • Emine jan
  Cevapla

  27 yaşındayım ve Göğüslerim çok sarkık sizce dikleştirme mi yoksa silikon mu yaptırmalıyım?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   her ikiside birilikte yapılabilir muayene olmanız gerekli.

 • Arya hnm
  Cevapla

  Meme ameliyatında silikon kas altına konulursa daha çok can acıtıyormuş? Doğru mu?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   kas altı silikon göğüs büyütme ameliyaı kas üstü operasyonuna göre biraz daha ağrılıdır. bunun kararı sizin göğüs yapnıza bağlı olarak belirlenir

 • Asya Öztürk
  Cevapla

  Meme büyütmede kullanılan silikonların çeşitleri yuvarlak ve damla mı sadece ? Aralarında ne gibi farklılıklar var?

 • bilge salman
  Cevapla

  Yaptırmayı çok istiyorum 19 yaşındayım ne yapmalıyım

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   buyrun beklerim 🙂

 • Halise şen
  Cevapla

  Meme protezlerinde silikon jel v tuzlu su varmış? Siz hangisini önerirsiniz Güncel Bey?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikon protezlerde göğüs büyütme için silikon jel olanı öneririm, hem daha doğal görüntü hem de dokunduğunuzda doğal bir his verir

 • Şennur
  Cevapla

  Merhaba doktor By
  Kök hücre ile meme büyütmek mümkün mü? Kalıcılığı silikon gibi mi?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   mümkün, yalnız en etkili yöntem hala silikonla göğüs büyütme

 • Pelin gün
  Cevapla

  Merhabalar, Meme büyütmede kullanılan silikonlarda belli bir kullanım süresi var mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   yeni jenerasyon silikon markaları, tüm ameliat masraflarını karşılyabilecek şekilde ömür boyu ila 10 yıllık garanti süreleri verebiliyor.

 • Asya byn
  Cevapla

  Silikon taktırdıktan sonra göğüslerimde hissizleşme olur mu? Bir kaç yerde bununla ilgili bir şeyler okudum da ????

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Benim hastalarımda şuana kadar hiç olmadı.

 • Neslişah
  Cevapla

  Merhaba Güncel By, göğüslerime silikon takdırtıktan sonra istediğim gibi olmaz Ya da eski halime geri dönmek istersem silikonların çıkarttırabilirmiyim ve bunun bir zararı var mı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   genelde böyle birşey olmaz, isterseniz de silikonları arzu ettiğiniz zaman geri çıkartabilirsiniz.

 • Serpil Nur
  Cevapla

  Meme büyütmede kullanılan kesinin yerini siz doktorlar mı belirliyor yoksa hastanın isteğine mi bağlı?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Silikonun konulacağı plan ve giriş yeri hastamız ile konuşarak vücut yapısına bağlı olarak birlikte karar verilir.

 • Sabiha Çelik
  Cevapla

  Meme ameliyatı erken saatlerde olursam o gün taburcu olur muydum sizce?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   taburcu olabilirsiniz, genelde ben hastalarımı 1 gece hastanede misafir ederim.

 • Pelin
  Cevapla

  Doktor bey bende meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama iyileşme süreçi beni düşündürüyor. Kaç günde normal hayatıma dönebilirim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   yaptığınız iş koluna bağlı olarak 1 hafta içerisinde iş yaşantınıza dönebilirsiniz

 • melda
  Cevapla

  doktor bey fiyat aralığını öğrenebilirmiyim?

 • pakize bicer
  Cevapla

  Merhaba doktor bey. Ben silikon yaptirmak istiyorum. Ameliyat beni korkutuyor ve asil problem saglik soz konusu ucuza kacilamayacagi icin ve alaninda uzmana gitmek sart oldugu icin fiyatlar beni zorluyor sizin fiyatlariniz ortalama ne kadardir ve fiyatta yardimci olabilir misiniz?

 • Deniz
  Cevapla

  Güncel bey merhaba bende göğüs asimetrisi var .amelyat olmak istiyorum ama korkuda var .bu amelyatta aynı oranda olma şansı ne?

 • suna atabek
  Cevapla

  Merhaba doktor bey. Ben silikon yaptirmak istiyorum. ffiyatlariniz ortalama ne kadardir ve fiyatta yardimci olabilir misiniz?

 • suna atabek
  Cevapla

  Merhaba doktor bey. Ben silikon yaptirmak istiyorum sizin fiyatlariniz ortalama ne kadardir ve fiyatta yardimci olabilir misiniz?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar,
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • seda duran
  Cevapla

  merhaba 22 yaşındayım ve göğüslerim çok küçük olduğu için rahatsızlık duyuyorum silikon yaptırmak istiyorum fiyatı öğrenebilirmiyim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar,
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • Fatoş kozluklu
  Cevapla

  Bir yıl önce göğüs küçültme ve silikon takıldı aman memnun değilim biraz büyük oldu ve purotezi min biri kaydı tekrar olmak istiyorum silikon kas üstü takıldı yuvarlak yardımcı olurmusunuz göğüs ucu küçültme de oldu ama memnun değilim ne yapabilirim .teşekkür ederim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhaba
   Buyrun sizi misafir edelim.
   0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • Lilia burer
  Cevapla

  Doktor bey 3amelet sılıkon oldum bır turlü başarı olmadı ucumda sonra meme altına sonra t şikılı şimdı sa taraf yamuk oldu sılıkon yamuk koydu yardım ıstıyorum sızde 1ayda bır kez meme bakıyorum felaket saygılar doktor bey

 • Duygu Tekay
  Cevapla

  Merhaba Guncel bey, ben 12 sene once goguslerime silikon taktirdim. O zamanki doktorum protezlerin 10 sene sonra yenilenmesi gerektigini soylemisti. Ben de biran once size muayene olup yenilerini taktirmak istiyorum fakat biraz korkuyorum. Acaba ameliyat ilkine gore daha mi zor olur? Herhangi bir problem yasar miyim? Cok tesekkurler sevgiler..

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhaba Duygu hanım,
   0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu alabilirsiniz. Buyrun sizi misafir edelim.
   İyi dileklerimle

 • zeynep
  Cevapla

  merhaba hocam ben 11 gün önce meme silikon ameliyatı oldum mememe kas altından silikon yerleştirildi mememde hafif sarkıklık vardı doktorum bu durumun sadece silikonla giderileceğini söyledi dikleştirme ameliyatı yapmadı ama ben şu anki görüntümden hiç memnun değilim kontrole gittiğim de şişlikler inecek meme dikleşecek diyor daha nekadar beklicem moralim çok bozuk birde çok büyük silikon takmışlar 70 bebeden südyen kullanıyordum 415 cc silkon koymuş bana çok ağır geliyor. bana meil adresinizi verirseniz ameliyat öncesi ve şuanki halimi foto olarak göndereyim . çok mutsuzum beni gerçekçi olarak bilgilendirin lütfen yalvarırım bu durum düzelmicekse ne yapmam gerek tekrar ameliyat olmalımıyım

 • serpil
  Cevapla

  Merhaba;

  Benım gögüslerım 90 beden ancak 7 kılo verdıkten sonra gögüslerımde sarkma oldu ancak agırlık ve spor yaptıgım ıcın göruntu dırı. Dıklestırme amelıyatını okudum zor bır surec ve bır kac yıl sonra sarkma olasılıgı yuksek …Slıkon yaptıran arkadaslarım var memnunlardı ılk zamanlar ancak sonrasında gorusmedık. Sılıkon yaptırsam normal gogus buyuk oldugu ıcın cokmu buyuk gorunur. Yada amelıyatsız kök hucreyle ne kadar verımlı sonuc alabılırım.. Aydınlatırsanız sevınırım..

  Saygıularımla;

  Serpil…

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhaba
   Muayene etmeden size bir öneride bulunmak gerçekten zor. Fakat şunu söyleyebilirim, silikon kullanılırsa, illa göğüslerinizi büyütecek diye birşey yok. Herşeyin ölçüsü, yöntemi ve olası sonuçları önceden kestirilebilir, muayene sonrasında kesin ve detaylı bilgi verebilirim.
   İyi dileklerimle

 • pelin
  Cevapla

  Merhaba güncel bey göğüs büyütme işlemi yaptirmayi düşünüyorum fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim sigara içilmemesini tavsiye etmişsiniz ameliyattan en azindan 1 gün sonra içsemde bir zarari olurmu sigarayi kolay birakamiyorum içsem ne olabilir

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhaba
   Sigara içmek, iyileşme süresini uzatır ve rahatsızlık duygusunu arttırabilir. Bu nedenle hızlı bir iyileşme için sigara içilmemesi önerilir. Bu bir öneridir, eğer sizi çok rahatsız eden bir konu haline dönüyorsa, belirli kısıtlamalar altında, ara ara, doktorunuzun bilgisi ve izni ile sigara kullanabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • zeliha k
  Cevapla

  Ne kadar acaba 2 beden büyütme islemi

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar,
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • sultan p
  Cevapla

  İyi günler güncel bey 32 yaşındayım iki hamilelik ve Emzirme dönemini arka arkaya yaşadım ve goğuslerim çok hasar gördü küçüldü yirtikler oldu ust kisimlarda sarkti söndü resmen silikon taktım ak istiyorum ama başka bir sorun var meme ucundaki kahverengi yuvarlak gerginden büyük ve operasyon yapılınca gerilmeden dolayi oda büyüyecek ve dekolte giyinmeme engel olacak bunun bir yöntemi varmı? Kahverengi bölge kucultulmesi farklı bir ameliyatmi iz kalirmi? Cvp verirseniz şimdiden çok teşekkür ediyorum

 • merve naz
  Cevapla

  Merhaba güncel bey ben temmuz ayi icerisinde randevu alip ameliyat olmak istiyorum acaba yaz aylarinda hangi araliklarda calisiyorsunuz tatil icin zaman ayirmadan mi calisiyorsunuz bilgi almak isiyorum tesekkurler

 • songul k
  Cevapla

  Bu ameleyatin hayati bir riski varmidir ?

 • Nihan
  Cevapla

  5 gün önce meme dokusu altı 250 cc yuvarlak meme protezi takıldı gögüs altı kesisiyle ama suanda sol gögsüm cok sert ve sis sag gögsüm tamamen indi ve normal bir formda sol gögsümde her hangi bir aksilik olması söz konusumu cevabınızı bekliyorum.

 • Canan
  Cevapla

  Merhaba Guncel bey. Ben 3 doğum yaptım Gebelik donemlerinden dolayi goguslerimde sarkmalar oldu bu görüntü den kurtulmak istiyorum fakat msjlarda sorun tekrarlyabiliyor diyorlar lütfen bana bilgi verirmisiniz.tesekkur ederim. Iyi akşamlar.

 • Canan
  Cevapla

  Merhaba Güncel bey.ben 3 doğum yaptım, gebelik dönemlerinden dolayi gosuslerim sarkti.Bu görüntü can sıkıcı, msjlarda sorun operasyondan sonra tekrarlnyr dEmisler. Lütfen bana bilgi verirmisiniz ?Teşekkür ederim. Iyi akşamlar.

 • Meral
  Cevapla

  Merhabalar doktor bey ben gögüs boyutumdan memnunum ama kilo alıp vermekten sarkma mevcut diklestirme toparlatmak istiyorum ama 1 yıl içinde bebek düşünüyorum ve öncesi i sonrasımı yaptırmam gerektiğini bilemedim hamilelikten sonra geri dönüşüm olurmu operasyon sonrasında iz kalırmı bunları merak ediyorum süreç ve yöntem nedir kesikli kesiksiz bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 • Elif tuba goktas
  Cevapla

  Meme büyütme ameliyat ucretiniz nedir ve dudak dolgusu nun fiyatını alabilir miyim

 • Ddd
  Cevapla

  Mrb hocam 22 yasındayım 2 cocuk annesıyım sol göğsüm sağ göğsüme gore daha küçük ve ben bu durumdan cok rahatsızım eşim bazen saka yapıyo ve cok alınıyorum lutfen hocam bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim.ayrıca da şuan cocuk emzırıyorum ve ücretini cok merak ediyorum bilgilendirirseniz cok memnun olurum

 • Nazli
  Cevapla

  Merabalar doktor bey bnde 33 yaşındayım hep gelişimler geriyim yani gogus küçük tam gelisevmedim 50 kiloyum ama bu tür ameliyatlar baya fiyatlı bana göre ew temizliğine gidiyorum işçiyi m ama kadınım sonuçta rahatsız oluyorum girdiğim kıyafetlerle belli oluyor yüksek kalİpli sütyen aramaktan yoruldum 4 sene önce anne oldum rabbim şükür ama bu durum bni çok uzuyor allah rızası için nolur bana yardımcı olun lütfen fyt konusu bni çok aşıyor canınızı bekliycem rabbim emanet olun kusadasindan yaziyorum

 • Naz
  Cevapla

  Göğüsteki kilo vermeye bağlı çatlakları onarmak için ya da daha az belli olması için yapılabilecek bir estetik operasyon var mı.?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   malesef tam olarak net bir çözüm hala yok

 • Sevda
  Cevapla

  Operasyondan sonra ucakla seyahat konusunda bir engel var midir? Mesela, ameliyattan 2gun sonra ucakla seyahat edebilir miyim?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sevda hanım merhabalar,
   Göğüs büyütme estetiği sonrası 1 hafta İstanbulda kalmanızı öneririm sonrasında uçakla seyahet edebilirsiniz. . İyi dileklerimle

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   İstanbulda 1 hafta kalmanızı öneririm

 • yasemin
  Cevapla

  Bu göğüs büyütme işlemleri kalıcı mı doktor bey

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   silikonla göğüs büyütme işlemi kalıcıdır, isterseniz tekrardan çıkarıp göğüslerinizin eski boyutuna geçebilirsiniz.

 • tugba
  Cevapla

  merhaba 2 yıl önce bana meme protezi takıldı bana. birine 300 birine 350 cc takıldı göğüs kafesime uygun olarak ancak su anda yani 2 yıl sonra biri.cok buyuk biri de.normal boyutta görünüyor bunun sebebi birinin küçülmesi mi yoksa diğerinin büyümesi mi…. çözümü nedir? cebaplarsaniz cok sevinirim lutfen

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   düzeltilebilir bir işlem. silikonlarınız değişerek aynı boyuta getirilebilinir

 • tugba
  Cevapla

  meme projesinden 2.yıl sonra asimetrik bir.görüntü oldu sebebi nedir acaba

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   operasyonu yapan doktorunuzla iletişim halinde olunuz size detaylı bilgi verecektir.

 • Sultan
  Cevapla

  Güncel bey merhaba, meme büyütme ameliyatından sonra silikon varlığı palpasyonla hissedilebilinir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   doğru planlamada, silikon boyutu ve göğüs yapınıza bağlı olarak hissedilmeyebiliyor.

 • Dilay
  Cevapla

  Mrb doktr bey benim göğüs yapim yok denilicek kadar kuçuk .. boyl olmasa rağmen sarkık ve ayrık.. ben protez yaptrdgim zaman yine ayrık olur m… ayrca ameliyattan da çok korkuyrm ..korkumu yenmem için napmalym tsk edyrm

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Dilay hanım merhabalar,
   Göğüs büyütme sonrası göğüsleriniz sarkık olmaz. göğüs büyütme estetik cerrahi operasyonları arasında memnuniyeti en yüksek işlemdir… İyi dileklerimle

 • Rahşan
  Cevapla

  Fotoğrafa bakarak burun konusunda ne yapılması gerektiğini az çok belirleyebilir misiniz ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Rahşan hanım,
   gönderin fotoraflarınızı bakalım :)..

 • Ceren
  Cevapla

  Ben 18 yaşındayım ve silikon taktırmayı düşünüyorum ihtiyacım olup olmadığına neye bakarak karar veriyoruz. Hormon testi mi yapıyorsunuz yoksa direk muayene mi ediyorsunuz ?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   CEren hanım,
   Göğüs yapınıza bağlı olarak hormon testi genelde istemiyorum. Sizin göğüs yapınıza benzer göğüs büyütme estetiği sonuçlarını görüp karar verebiliyorsunuz. İyi dileklerimle

 • Ceren
  Cevapla

  Ben 18 yaşındayım ve geçenlerde bir arkadaşım geçen yaz silikon taktırdığını söyledi. Hormon testi normalmiş fakat doktor muayene edince göğüslerin büyümez demiş bunun nasıl anlaşıldığını merak ediyorum ve ayrıca onun ameliyat öncesi hali gibiyim bende ve büyük ihtimalle bende yaptırıcam ama muayenesi Nasıl oluyor

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ceren hanım merhabalar,
   Göğüs yapısı 18 yaş sonrası çok değişim olmaz ve büyümez şeklinde söylenmiştir.
   İyi dileklerimle

 • figan
  Cevapla

  merhaba doktor bey,
  ben 31 yaşındayım göğüslerim çok küçük silikon yaptırmak istiyorum fakat bağışıklık sistemim yapılan testlerde çok düşük çıktı ameliyattan sonra dikişlerim şişiyor ve iltihap topluyor ve dikişlerin olduğu yerler estetik gibi olmuyor görüntü kötü anlayacağınız 🙁

  bu yaşadığım durumun hastane enfeksiyonu mu yoksa alerjik bir durum mu belli değil.

  sizce ben esteik yaptırabilirmiyim ?

  teşekkür ederim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Figen hanım merhabalar,
   Bağışıklık sistemi düşüklüğü, hastane enfeksiyonu veya allerji ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. kan değerlerinzi asistanıma gönderirseniz detaylı bilgi verebilirim.
   İyi dileklerimle

 • ceren baş
  Cevapla

  ya ben 20 yaşında slikon yaptırmak istiyorum ama 22 olmadan normal bi slikon taktıramıyomuşuz galiba salinde istemiyorum ama patlama ihtimalinden dolayı

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ceren hanım merhabalar,
   Bu durum Amerika Birleşik Devletleri için geçerli. Detaylı bilgi asistanımdan alabilirsiniz. İyi dileklerimle

 • Serap malçok
  Cevapla

  Merhabalar.. Ben yaklaşık iki yıl önce silikon yaptırdım. Ve hiç komtrole gitmedım. Agrım yok sadece göğüsümün bazı kenar yerlerınde kabarcık gbi bir şey hissediyorum.. Bir daha o doktora gitmek istemedıgim için kontrole bile gitmedım. Başka doktora gitsem kendi yapmadığı için herhangi bi sorunda müdehale edermi bilemiyorum.. Şimdiden teşekkür ederim..

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Serap hanım merhabalar,
   Öncelikle eski doktorunuzla iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim, bu durumdan doktorunuzun haberi olması gerekir
   İyi dileklerimle

 • serap malçok
  Cevapla

  Ben o doktordan memnun kalmadığım için bu soruyu sormustum zaten. Tekrar gitmek istemedıgımden iki yıl gitmedim. Memnun kalsam zaten kontrollere giderdim değilmi ? Başka doktor yardımcı olamazmı bunumu anlamalıyım yazdıgınızdan ? Teşekkür ederim..

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Doktorunuzla ilgili güven sorunu yaşıyorsanız asistanımdan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Seda şahin
  Cevapla

  1 hafta önce göğsümün küçük olmasında dolayı silikon takıldı fakat hala boyutundan memnun değilim biraz daha büyük istemiştim bunu tekrar doktorla görüşsem bir büyük takılma şansı varmıdır

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Doktorunuzla iletişim halinde olmanızı öneririm. Sevgiler…

 • Dilek işler
  Cevapla

  Merhaba hocam:
  Benim sorunum göğüslerimin çok küçük olması yok denicek kadar.Ayrıca çok zayıfım.40-42 aradı değişiyor kilom.
  Ben bu ameliyatı olabilirmiyim minyonum çünkü.Acaba çok büyükmü durur silikon yaptırsam
  Teşekkürler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Fiziksel özelliklerinize göre göğüs tasarımını muayene sırasında yapıyoruz. Asistanlarımdan randevu alarak gelebilirsiniz.

 • polen
  Cevapla

  Merhabalar,
  40 kiloya yakın kilo verdim ve göğüslerimde inanılmaz sarkma oluştu.Yaşım 21.Boyutunun da büyümesini istiyorum.Silikon ile sarkmalar da düzelebilir mi?Ya da ne yapmamı önerirsiniz.İstanbul’dayım,1 yıla kadar ayrıca sizin muayenehanenize geleceğim.Şimdiden teşekkürler,sevgiler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Sarkmalar çoksa dikleştirme operasyonu gereklidir. Aynı zaman da göğüs büyütme de uygulanabilir. Daha detaylı bilgi için muayene etmek gerekir.İyi günler dilerim.

 • ilknur
  Cevapla

  Üç gün önce operasyon geçirdim protez takıldı ilk gece çok ağrım oldu şimdi biraz azaldı ama içte yanmalar hissediyorum ilk kontrole yarın gideceğim ama sayfanizi ziyaret ettim ve size de sormak istedim bu yanma normali bir de ben pilates ve reformer egitmeniyim ve çok yoğun çalışıyorum yalnızca on gün izin aldım bu süre yeterlimi aktif olarak ise ne zaman donebilirim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Doktorunuzla iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 • gökcan
  Cevapla

  Merhabalar hocam ben 49 yaşında bi hanımım sigara kullanıyorum..Ve iki sefer operasyon yaptırdım şu anki durum çok kötü bi vaziyette neyse ayvalıkta yaşıyorum göğüsümün düzeltilmesi şart göğüs uçlarında yapılmıştı yaptırmak istiyorum fakat maddi açıdan merak ediyorum ne tutar diye tabiki görmeniz de yarar var tabiki foto yollasan ve ondan sonra konuşsak olurmu tşkler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Ücret konularını asistanımla telefonda konuşabilirsiniz. iyi günler dilerim.

 • Canan Tansu
  Cevapla

  İyi günler doktor bey. Ben göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorum ve aynı zamanda uçlarını da düzeltmek istiyorum. İkisinin de aynı anda olması mümkün müdür?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Evet ikisini de aynı operasyonda yapmak mümkündür. İyi dileklerimle.

 • gaye uzmanoğlu
  Cevapla

  Göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat öncesinde nasıl bir göğüse sahip olacağımı muayene sırasında belirlememiz mümkün müdür?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Evet ameliyat sonrasında sahip olacağınız göğüsleri muayene sırasında beraber belirliyoruz. İyi günler dilerim.

 • kübra uzuntaş
  Cevapla

  İyi günler Güncel Bey. Benim göğüslerim hem çok küçük hem de asimetrikler. Göğüslerimin asimetrisini düzeltmek ve büyütmek istiyorum. Doğal görünecek şekilde bunu sağlayabilir miyiz?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Göğüs büyütme ile asimetriklikleri en doğal görünecek şekilde düzeltmek mümkündür. Asistanlarımdan ön görüşme randevusu alarak daha detaylı bir cevap verebilirim. İyi dileklerimle…

 • tuğba gönül
  Cevapla

  Doktor Bey. Ben bundan 1,5 yıl önce bir göğüs büyütme ameliyatı oldum fakat doğal göründüğünü düşünmüyorum. Göğüslerimin arasında çok boşluk var. Size duyduğum ve okuduğum şeylerden dolayı şimdiden çok güven duyuyorum. Revizyon ameliyatımı sizin yapmanızı çok isterim mümkünse.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Çok teşekkür ederim. Tabi mümkün, asistanlarımdan randevu alarak kliniğime gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Gulsen
  Cevapla

  Merhaba,
  Gogus buyutme ameliyatindan ne kadar sure sonra sigara tuketilebilir?

 • Eda Kaan
  Cevapla

  Merhaba doktor bey göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum 695cc sizce büyük bir protez olduğu için yumuşak natrella trf serisimi yoksa sert mentor mu daha geç sarkar açıkçası diri ve belli olan göğslere sahip olmak istiyorum. Boyum 175cm göğüs altı 90cm geniş omuzluyum. İki protezin artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim.İyi çalışmalar

 • gülnur durmaz
  Cevapla

  doktor bey damla protezler içeride dönme riski taşır mı ve bu neye bağlıdır?mesela uygun cep açılırsa tenis ya da halter giibi ağır sporlar yapabilir miyim? bunun dışında düşük profil bugünkü adlandırmayla orta profile mi denk düşmekte ben araştırmalarımdan bunu anladım ama yine de bilgili bir türk doktorundan kendi dilimde bilgi almak isterim teşekkürler

 • Bayan küçük meme
  Cevapla

  Göğüslerim bi erkeğin göğüslerinden bile küçük ve bu durumdan çok rahatsız oluyorun en büyük takıntım bu bu duruma çok üzülüyorum emzirme dönemimde süt varken boyu iyiydi ama şimdi sönmüş balon gibiler

 • Eda Han
  Cevapla

  Merhaba doktor bey göğüs büyütme revision ameliyatı düşünüyorum daha önce 300 cc takılmıştı ve çok fazla küçük kalmıştı malesef türkiyede doktarlarda küçük implant takıntısı var. boyum175cm göğüs altı çevresi 90cm oldukça geniş omuzlara sahibim yeteri kadarda göğüs dokum var. Meme başından 700 CC yuvarlak High projeksiyon İmplant düşünüyorum bu konuda kararım kesin SİZE sorum yumuşak jelmi yoksa sert jelmi ilk şeklini koruyarak daha güzel ve dik gösterir ve Hangisi ile göğüslerim daha geç sarkar.Teşekkürler

 • ışık aydın
  Cevapla

  selamlar net 90 beden göğüslerim var ve 1 beden küçültmek istiyorum yada kısmi toparlama çünkü bir bedene yakın sarkma var (2 doğum geçirdim)
  bana bu işlemdeki fiyatın ne olacağını söylermisiniz? şimdiden teşekkürler

 • ışık aydın
  Cevapla

  selamlar
  2 doğum geçirdim net 90 beden göğüslere sahipken yaklaşık 1 beden sarkma oldu ben büyütmek istemiyorum sadece toparlatmak için nekadar ücret talep ettiğinizi söylerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 • kübra
  Cevapla

  merhaba ben 4 ay önce bir meme protezi ameliyatı geçirdim ama bende meme uclarımda inanılmaz bir acı ve his kaybı oluştu bunun sorunu nedir sinirlerim zedelenmiş oalbilirmi ve suan hiç birşey hissrtmiyorum his kaybım ne zaman geri gelir..Teşekkürler

 • deniz
  Cevapla

  Merhaba hocam ben trans bi bireyim ve gogus estetigi gecirmek istiyorum bunun icin ne sartlar gerekli?

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...