Burun Estetiği

Estetik burun estetiği operasyonları; burun kemerinin veya burun ucunun şeklini değiştirebilir, burnunuzu küçültebilir veya büyütebilir, burun deliklerinizi küçültebilir, burun kökü ile alın arasındaki veya burun ucu ile dudak arasındaki açıyı değiştirir. Ayrıca soluk almamızda sorun oluşturan polip, sinüzit, burun etleri ve deviye septum gibi problemleri giderir.

instagrambar

Video Galeri

n1Operasyon Yaşı

Doğumsal veya yaralanmaya bağlı burun deformiteleri dışında, ruhsal, psikososyal ve anatomik yapının tam gelişmesi için erkek ve kadınlarda 18 yaş sonrası önerilir.

n2Burun Estetiği
Operasyonun Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki burnunuzdan şikayetleriniz ve ameliyat sonrası beklentiniz değerlendirilir. Burnuzun 8 değişik açıdan fotorafı çekilip ameliyat sonrası muhtemel görüntüsü bilgisayar üzerinde size gösterilir Opere edilmiş burunların ameliyat öncesi ve sonrası fotorafları gösterilir.

Nefes alma durumu endoskopik cihaz yardımı ile burun içi yapıları detaylı bir şekilde muayene edilir. Ciddi nefes alma sorunu varsa sinüs filmi çekilerek polip, sinüzit, burun etleri ve deviye septum gibi sorunlar detaylı bir şekilde tespit edilir. Operasyon esnasında varsa bu mevcut problemler düzeltilir. Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

burun-estetigi-1

n3Burun Estetiği
Operasyonuna Zamanına Hazırlık

Aspirin ve türevi ilaçlar ameliyattan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz) Sigaranın ameliyat öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir. Bayanların o tarihte mens olması, ameliyat olmasında bir mahsuru yoktur. Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın. Ameliyattan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli. Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı. Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

4Burun Estetiği
Operasyonunda Hangi Teknik Kullanılır ?

Genellikle kapalı rinoplasti tekniği (Burun ucunda kesi yapılmadığından iz kalmayacaktır) kullanılır. Burun yapısını oluşturan kıkırdak, kemik ve yumuşak dokuya yeniden şekil (Sanat ve bilimin buluştuğu nokta) verilir. Burun ucundaki düşüklük, aşırı yükseklik, dudakla burun ucu açısı, burun sırtındaki çıkıntılı alan veya eksik alan, burundaki eğrilik, burun ucu, burun delikleri düzeltilip estetik bir görünümü sağlanır. Burunda nefes almayı etkileyen deviye septum (burun orta duvar eğriliği) ve konka(burun etleri) operasyon esnasında müdahale edilip düzeltilir. Buruna yeni estetik şeklini verdikten sonra burun dışına özel bantlar yapıştırıp, üzerinde 5-7 gün kalacak şekilde plastik atel yerleştirilir. Tampon kullanılmamakta.

burun-estetigi-2

5Anestezi Türü

Genel anestezi altında yapılır.

6Operasyon Süreci

Burundaki sorunun büyüklüğüne bağlı olarak 2-3 saat arasında değişir.

burun-estetigi-3

7Burun Ameliyatı
Sonrası İyileşme Süreci

Burunda yapılan operasyona bağlı olarak hasta aynı gün taburcu edilir, ya da bir gece hastanede kalır.Ameliyat sonrası hiloterapi maskesi uygulanır. Bu sayede yüzde ağrı, şişlik ve morluk nadiren olur. Hiloterapi maskesi ile soğutma işlemi 15-20 derece arasında uygulanır ve bu sayede hasta ilk saatlerde oldukça rahatlatılır. Operasyon sonrası bir hafta yatarken başınızın yüksekte olması (iki yastıkla yatılması gibi) şişliklerin hızla inmesi için önemlidir Operasyondan 2–3 gün sonra eğer delikli silikon splint (burundan nefes almayı sağlar) kullanılmışsa alınır ve burun üzerine konmuş plastik ateli ıslatmadan ılık bir duş alabilirsiniz. Burun deliklerine sıkmanız için iki farklı burun spreyi verilir (yaklaşık biri 1 hafta diğeri 4 hafta kullanılır)

Operasyondan 2 gün sonra şişliğin ve ödemin en fazla olduğu dönemdir (kişinin yapısına ve uygulanan tekniğe bağlı değişir) ve sonrasında hızla çözülür Operasyonda 5 gün sonra burun üzerindeki plastik atel ve bantlar alınır. Ve ten rengi bantla burnunuz bir hafta daha bantlanarak ödeminizin tama yakın çözülmesi sağlanır. Operasyondan yaklaşık 7 gün sonra, iyileşme süreciniz ve yaptığınız işe bağlı olarak işinize dönebilirsiniz Burun ucunda bir miktar hissizli olması normaldir. Bu durum 2-3 ay içerisinde azalarak tamamen düzelir Burun yapınıza bağlı olarak gerekirse size nasıl burun masajı yapılacağı gösterilir Lens kullanımı operasyondan 3 gün sonrası, hafif çerçeveli gözlük kullanımı 1 ay sonrası, ağır çerçeveli gözlük kullanımı 3 ay sonrası gibi başlanabilinir. Nefes alma zorluğundan dolayı burun etleri ve deviye septuma müdahale edilmişse, operasyon sonra burun tıkanıklığı normaldir, bu zamanla yaklaşık 2 ay içinde geçecektir. Bunun nedeni burun içindeki şişlik ve kabuklara bağlıdır. 2 hafta sonra hafif tempolu sizi yormayan egzersizlere, altı hafta sonra yüzmeye başlayabilirsiniz. Burun son şeklini yaklaşık 6ay-1yıl civarında alır. Araştırmalarda operasyon sonrası hastaların insan ilişkilerinde ve davranışlarında pozitif yönde gelişme gösterildiği görülmüştür. Sizde operasyondan 3. hafta sonra burnunuzun yaklaşık yeni şeklinin farkına varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.

0212 909 38 49
0532 177 87 89
yesilbuton
325 yorum
 • fulden
  Cevapla

  Dr. Bey iyi çalışmalar dilerim. Benim sıkıntım burun ucumla ilgili. Daha önce bir operasyon oldum ama burun ucum yuvarlak şiş gibi kaldı. 2 senedir kendimi psikolojik olarak tekrar bir operasyon olmaya hazırlıyorum. Burun ucundan geçireceğim operasyon ikinci geçireceğim operasyon olacağı için sorun olur mu acaba?

  • Cevapla

   Merhabalar Fulden Hanım. Burun ucu estetiğinde kemiğe müdahale edilmediğinden operasyon sonrası süreci daha rahat geçirirsiniz. 05321778789 numaralı telefondan randevu oluşturarak muayeneye gelebilir, 3D tasarımınızı beraber yapabiliriz. İyi günler dilerim.

 • tülay
  Cevapla

  güncel bey benim burnum kemerli olduğu için açık ameliyatla 4 ay önce ameliyat oldum. fakat istediğim görüntüyü elde ettiğimi düşünmüyorum.doktorumdan kontrol randevusu bile alamıyorum. size gelmek istiyorum. bu şişlik çok canımı sıkıyor.

  • Cevapla

   Merhaba Tülay Hanım. Opoerasyondan sonra şişliklerin tamamen inip burnun son şeklini alması 1 yıl kadar sürmektedir. Bu süre içerisinde revizyon operasyon önermiyorum. Kontrol için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • rasim
  Cevapla

  Fiyat ne kadar?

  • Cevapla

   Merhaba Rasim Bey. Detaylı bilgi için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. Kendisi sizi bilgilendirecektir. İyi günler dilerim.

 • turgut
  Cevapla

  Merhaba hocam. Burun deliklerimin biri diğerinden fazla geniş ve dar olan taraftan nefes alışımda da çok zorlanıyorum. Burun deliklerini eşit boyuta getirmek için bir operasyon olmak istiyorum. Bunun fiyatını nasıl belirliyorsunuz acaba? Teşekkür ederim cevabınız için.

  • Cevapla

   Merhabalar Turgut Bey. Detaylı bilgi için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak bilgi alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • hülya
  Cevapla

  Merhaba Güncel Bey. Burnumdan şikayetçiyim. Hem görüntüsünden hem nefes alışıma engel olmasından. KBB doktoruna gittim ama estetik açıdan güvenemiyorum. Hamile kalmayı düşünüyorum. Bu da operasyonu ertelememe neden oldu hep. Ben operasyon olduktan ne kadar sonrasında hamile kalabilirim?

  • Cevapla

   Merhaba Hülya Hanım. Burun estetiği ile nefes alma sorunlarınızı da düzeltiyorum. Operasyondan 1 ay sonrasında hamile kalmanızda bir sakınca yoktur. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşabilirsiniz. İyi dileklerimle.

 • Ayşe
  Cevapla

  İyi çalışmalar dilerim. Ben 40 yaşındayım ve kapalı teknik ile burun estetiği operasyonu olmak istiyorum. Yaşımın operasyona engel bir durumu var mı öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.

  • Cevapla

   Merhaba Ayşe Hanım. Yaşınızın kapalı teknik ile burun operasyonu olmanızda bir engeli yoktur. 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz. İyi dileklerimle.

 • pınar
  Cevapla

  kolay gelsin. ben burun operasyonu ile birlikte yüzüme yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Benim merak ettiğim bunu tek bir operasyonda yapabilir miyiz? Tek bir operasyonda yüzüme bu kadar işlem yaptırmak beni iyileşme sürecinde zorlar mı acaba?

  • Cevapla

   Merhabalar Pınar Hanım. Aynı operasyonda bu işlemler yapılabilmektedir. Herhangi bir sakıncası yoktur. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile iletişim kurabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • emre
  Cevapla

  hocam ben 16 yaşındayım. ve operasyon olmak istiyorum. kimisi olabilirsin diyor kimisi 18i bekle diyor. hangisi?

  • Cevapla

   Merhabalar Emre Bey. Erkek hastalarımızda kemik gelişiminin tamamlanması için 18 yaşını beklemeniz gerekir. İyi günler dilerim.

 • Rena
  Cevapla

  Merhabalar Güncel Bey. 5 yıl önce geçirdiğim kaza nedeniyle burnumda bir kırık oluştu. Kazadan sonra burun estetiği operasyonu da geçirdim fakat tam olarak istediğim sonucu almadım. Tekrar ameliyat masasına yatmaya da cesaret edemedim. Açık teknikle zor bir iyileşme süreci geçirdim çünkü. Şimdi tekrardan operasyon olmaya karar verdim. Operasyonumu sizin yapmanızı istiyorum. Umarım kabul edersiniz. İyi günler, iyi çalışmalar.

  • Cevapla

   Merhabalar Rena Hanım. Muayene ve tasarımınızı yapmak için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile görüşerek randevu alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Yavuz
  Cevapla

  hocam merahaba sizin fiyatlarınızı çok merak ediyorum. Sanat eseri gibi burunlar maşallah..

  • Cevapla

   Merhabalar Yavuz Bey. Teşekkür ederim sözleriniz için. 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgileri alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • turna
  Cevapla

  Ben yaptığınız çalışmalara bayılıyorum. Sizden en kısa zamanda randevu alıcam. Bu arada yazınız içimi rahatlattı. Teşekkür ederim.

 • merve
  Cevapla

  Ben 22 yasindayim ve Konyada ikamet ediyorum. Yani istanbulda kalacak yerim yok. Siz hastalarinizi hemen mi taburcu ediyorsunuz, yoksa alci alinana kadar kalinabilirmi?
  Ve ben dövüs sporuyla ugrasiyorum. Burun ameliyati olursam, spor hayatimi süreklimi etkiler yoksa belli bi zaman mi tek?

  • Cevapla

   Merhabalar Merve Hanım. Operasyondan sonra 1 gece Fulya Acıbadem hastanesinde kalırsınız. Ertesi gün taburcu edilirsiniz ve 1 hafta sonrasında atelleriniz alınır. Bu süre içerisinde yolculuk yapmanızı önermiyorum.
   Dövüş sporuna bir süre ara vermeniz gerekir. 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre yaptığınız spor türünden dolayı dikkatli olmanızda fayda vardır. Detaylı bilgi için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile görüşebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • ural
  Cevapla

  Ben 2 kez burun estetiği ameliyatı geçirdim. 2 yıl ara ile. İlk operasyonda burnum öne ve aşağıya doğru uzun kaldı. Pinokyo gibi. Bunun için ikinci kez ameliyat oldum. Doktorum lokal anesteizi ile dışardan ameliyat yapacağını ve iz kalmayacağını söyledi ve burnumun sol kanadından işlem yaptı. Malesef orada bir dikiş izi kaldı. Şuan burnum hala güldüğümde, konuştuğumda aşağıya doğru gidiyor. Yüzüme göre uzun. Bunun dışında birde hafif bir nefes alma problemim var. Burnumun estetik görüntüden çıkıp daha doğal olmasını istiyorum. Düşünceleriniz nedir? Bu arada Almanya’da yaşıyorum. Eğer tahmini fiyat söylerseniz çok sevinirim. Ona göre Türkiye’ye gelme durumum olabilir. Çok teşekkürler şimdiden.

  • Cevapla

   Merhaba Ural Bey. 05321778789 nuamralı telefondan asistanım ile görüşerek randevu oluşturabilirsiniz. Muayeneye bekliyorum. İyi günler dilerim.

 • Tomris
  Cevapla

  Burun estetik ameliyati yaptirmayi planliyorum. Asagidaki konularda bilgi vermenizi rica ederim.

  1. Danisma Seansi- Guncel Hoca ilk danisma esnasinda dusundugu burnun’nun 3D veya benzeri calismasini gosteriyor mu?
  2. Ameliyat Sonrasi Kontrol Araliklari- Istanbul disinda yasiyorum. Ameliyat sonrasi hangi araliklarlar kontrol gerekiyor?
  3. Fiyat Bilgisi- Bu ameliyat icin min ve max ne kadar butce ayrilmasi uygun olur?

  Tesekkur ederim.

  • Cevapla

   Merhabalar Tomris Hanım. Muayene sırasında 3D tasarımınızı sizinle beraber yapmaktayım. Tasarımınızın çıktısını muayene sonunda alabilirsiniz. Ameliyat sonrasında aylık kontrollere gelmenizi öneririz. Detaylı bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Melike
  Cevapla

  Merhaba Güncel Bey. Benim kızım burun dolgusu düşünüyor. Burun ucu düşüklüğü var ve bu durumdan çok rahatsız. Siz bunu uyguluyor musunuz?

  • Cevapla

   Merhabalar Melike Hanım. Evet burun dolgusu uygulaması yapıyorum. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile görüşebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • murat
  Cevapla

  İyi çalışmalar hocam sizin fiyatlarınız nedir burna göre değişiyor mu

  • Cevapla

   Merhabalar Murat Bey. 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Kendisi size yardımcı olacaktır. İyi günler dilerim.

 • kadriye
  Cevapla

  Burun kemeri ve deliklerde asimetrim var. Görsel açıdan çok mutsuzum. Zor bir operasyon mudur bu ikisi?

  • Cevapla

   Merhabalar Kadriye Hanım. Burun estetiği operasyonu sırasında burun deliği asimetrisi de düzeltilebilir. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanımla görüşebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • nimet
  Cevapla

  İyi çalışmalar Güncel Bey. 2 sene önce bir operasyon oldum fakat burun ucumda bir düşüklük var ama sadece burun ucu estetiği yeterli mi olacak emin olamıyorum. Bunun için kararı size mi bırakıyoruz acaba yoksa siz operasyona uygun görürseniz öyle mi yapılır?

  • Cevapla

   Merhabalar Nimet Hanım. Muayeneye geldiğinizde 3D tasarımınızı beraber yapıyoruz. İhtiyacınıza göre operasyon planınızı sizinle birlikte yapıyoruz. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşabilirsiniz.İyi günler dilerim.

 • Mesut
  Cevapla

  1 hafta önce burnum kırıldı ve yamuk kaldı estetik için 6 ay beklenmesi gerektiğini söylüyorlar varmı aceba öyle bişe 6 ay mecbur beklenmelimi teşekkür ederim .

  • Cevapla

   Merhabalar Mesut Bey. 2 hafta içerisinde bir müdahale edilmediyse 6 ay kadar beklemeniz gerekir operasyon için. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanım ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Heves
  Cevapla

  burun ameliyatından sonra ne kadar sürede okul hayatına dönülüyor, ders çalışırken kafa eğildiği için maksimum ne kadar süre gerekiyor?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar Heves Hanım. Operasyondan 1 hafta sonra günlük hayatınıza rahat bir şekilde dönebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Merve
  Cevapla

  Merhaba doktor bey burun estetiği olmak istiyorum 18 yaşındayım. Burnum kemikli bir görüntüye sahip değil sadece gülümsedigimde burnumun şekli değişiyormuş gibi hissediyorum bu konu beni rahatsız ediyor. Fiyat için sizin yardimcinizla en kısa zamanda iletişime geçeceğim. Ne tür bir uygulama yapılır bilgi alabilir miyim.

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar. Farklı açılardan fotoğraflarınızı gönderebilirseniz değerlendirme yapabilirim. Fotoğraflarınızı asistanım aracılığı ile iletebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • hakan
  Cevapla

  merhabalar güncel bey burun estetiği olmak istiyorum fakat ben burnumun
  şekline karar verebilirmiyim görsel anlamda

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar Hakan Bey. 3D burun tasarımınızı sizinle birlikte muayene sırasında birlikte yapmaktayız. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Deniz Baglayan
  Cevapla

  Merhaba dr. Bey ben avusturyada oturuyorum burun estetiği için size gelmeyi düşünüoyorum bi hafta içinde ilk randevu ve ameliyat yapiliyor mu yoksa daha cok zaman mi lazim bu is icin 10 ayin ortasında gelmek istiyorum

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhanalar. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...