fbpx

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

BBL ışık enerjisi; yaşlanma, mimik kırışıklıkları, yerçekimi ve güneş hasarına bağlı sorunların tedavisinde kullanılan en etkili tekniklerden biridir. BBL ışık enerjisi, cerrahınıza ince kırışıklıklara, yaş ve güneş lekelerine, kılcal damar çatlaklarına ve diğer cilt lekelerine hassas bir şekilde müdahale edebilmesine imkan tanır.

BBL yüz gençleştirme tedavisinin etkisi nedir?

BBL (BroadBand Light) Forever Young, tedavisinin genel etkisi gergin ve parlak bir yüze sahip olmanızı sağlamaktır. Bunun için cildinizdeki sarkma ve hacim kaybını en aza indirgeyerek kollajen ve elastin oranının artmasını sağlamaktır. Bu tedavi ile sonuçta cildin yaşlanma sürecinde yavaşlama olur. Araştırmalar moleküler değişikliklerin, akne, güneş lekeleri, çil ve vasküler sorunların görünümünü iyileştirmede BBL tedavisinin başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. BBL, sorunlu bölgedeki cildin dış tabakasını ısıtan darbeli ışık teknolojisini kullanır. Darbeli ışıktan gelen bu hassa ısıtma cildin dış tabakasına nüfuz ederek cildin altındaki cilt hücrelerini uyarır ve doğal olarak cildin görünümünü canlandırmaya yardımcı olan kolajen üretimini teşvik eder.

BBL tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir?

BBL tedavisi kullanarak yüz gençleştirmenin dışında çok çeşitli cilt sorunları da tedavi edebilir:

Güneş hasarı
Kuruluk
Cilt dokusu
Kırmızılık
Çatlak kılcal damarlar
Kahverengi lekeler
Yaşlılık lekeleri
Melasma (veya gebelik lekeleri)
Ellerde, göğüslerde ve yüzde güneşe bağlı çillenme
Burun çevresinde çatlak kılcal damarlar
İnce kırışıkların ve genişlemiş gözeneklerin azaltılmasına yardımcı olma
BBl yüz gençleştirme tedavisi nasıl etki eder?

Tedavi esnasında, BBL dalga boyu optimize edilir, böylece yüzün kızarması, örümcek damarları veya rozasea tedavisi görmesi durumunda enerjinin istenmeyen melanin veya hemoglobin (kan) tarafından emilmesi, sıcaklığın hedeflene bölgedeki sorunları giderecek şekilde ayarlanması sağlanır.

BBL yüz gençleştirme sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Tedaviden kısa süre sonra, istenmeyen pigment hücreleri veya melanin daha koyu bir renk halini alır ve bir hatfa ya da on gün içinde doğal olarak kaybolur veya solar. Tedavisi nazik olduğu için rutin etkinliklerde herhangi bir kesinti söz konusu değildir. Kırışıklıkları, yaşlanma lekelerini (güneşe bağlı çiller) ve çatlamış kılcal damarları iyileştirmeye yardımcı olarak daha küçük gözeneklere sahip genel olarak genç görünümlü bir cilde kavuşulmasını sağlar. İyileş süreci, normal yaşantıda hiçbir kesintiye yol açmaksızın hafif bir şekilde geçer, hastanın yüzünde herhangi bir belirti oluşturmaz.

BBL yüz gençleştirme kimler için uygundur?

BBL (BroadBand Light) fotorejuvasyon tedavisi, hem kadınlar hem de erkekler için cilt gençleştirme tedavisinde dikkate değer bir iyileştirme sağlar. BBL tedavisi, erkeklerin ve kadınların cildine daha genç, daha yenilenmiş bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerini durdurarak daima genç görünme imkanı sunar.

BBL tedavisi ile ilgili sık sorulan sorular:

BBL tedavisinde iyileşme ne kadar sürer?

BBL yüz gençleştirme tedavisi non-invaziv bir prosedürdür ve bu oldukça hassas bir uygulamadır tedaviden sonra iyileşme sürecine gerek yoktur. Normal aktivitelerinizi hiç ara vermeden devam ettirebileceksiniz.

Yaşlanma lekeleri için BBL tedavisi alabilir miyim?

BBL; güneşin yüz, el, boyun ve sırt üzerindeki etkileri de dahil olmak üzere yaşlanma lekelerinin görünür etkilerini azaltmak için idealdir.

BBL tedavisinde birden fazla tedaviye ihtiyaç var mı?

Genellikle, tedavi edilecek cilt probleminin türüne bağlı olarak en iyi sonuçların elde edilmesi için 1 ila 3 seans BBL tedavisi gereklidir. Seanslar hastanın kişisel özelliklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2
0
Would love your thoughts, please comment.x