fbpx

Göğüs Rekonstrüksiyonu

Göğüs Rekonstrüksiyonu

Kanserli meme dokusunun cerrahi olarak çıkarılması ile meme kanserinden kurtulan kişi sayısı arttıkça memeyi yeniden yapılandırmak ve şekillendirmek için gerçekleştirilen estetik operasyonlara ihtiyaç da gittikçe artmakta.

2007 yılında ABD’de 240.000 kadına meme kanseri teşhisi kondu ve meme kanseri cerrahisi sonrasında 57.000’den fazla kadın meme estetiği yaptırdı.

Memelerinden biri veya ikisi cerrahi olarak alınan kadınlar, meme estetiği operasyonlarına başvurabilirler. Bir estetik cerrah göğüslerinizi ameliyattan önceki haline yaklaşık olarak geri döndürebilir, hatta meme başı ve etrafındaki koyu renkli bölgeyi (areola) kapsayacak şekilde.

Meme estetiğinin hastalara birçok faydası vardır. Mastektomiden sonra meme görünümünü düzelttiği gibi protezlere olan ihtiyacı da ortadan kaldırır. Bunun yanında kendinize güveninizi arttırır ve vücudunuzu yeniden sevmenizi sağlar. Meme estetiği operasyonları, tüm estetik operasyonlar içinde en yüksek memnuniyet oranlarına sahiptir. Ayrıca meme yeniden yapılandırma operasyonları aynı bölgede tekrar gelişebilecek bir kanserin belirtilerini nadiren gizler.

Meme estetiği operasyonu göğsü tamamen alınan hastada aynı seansta yapılabileceği gibi daha sonraki bir tarihte de gerçekleştirilebilir. İki ameliyatı aynı anda gerçekleştirmek daha az anestezi almanızı ve iki yerine bir kez iyileşme süresi yaşamanızı sağlar. Eğer radyoterapi almanız gerekiyorsa estetik operasyonu ertelemeniz gerekecektir. Zira radyoterapi doku iyileşmesini bozduğu için iyileşme sürecini uzatacaktır.

Meme kanseri cerrahisi sonrası Meme estetiğine ihtiyacım var mı?

Eğer meme dokunuzun bir kısmı veya tamamı cerrahi olarak çıkarılmış ise meme estetiği için uygun bir aday olabilirsiniz. Lumpektomi operasyonu ile küçük bir doku alınmış olsa da yine de memelerinizde asimetri oluştuysa estetik operasyonu seçebilirsiniz.

Meme estetiği için uygun bir aday olup olmadığınız konusunda daha doğru karar vermek için plastik cerrahınız genel sağlığınızı, meme kanserinizin evresini, nakil için kullanılabilecek doku miktarını, sizin kişisel istekleriniz ve eğer alıyorsanız kanser tedaviniz gibi birçok faktörü göz önüne alır. Cerrahınız sizi doğru seçimi yapmanız konusunda bilgilendirecek ve yönlendirecektir.

Hangi seçeneklere sahibim?

Meme estetiği düşünüyorsanız birkaç seçenekten birinde karar kılabilirsiniz. Meme estetiği genellikle implant denilen silikon veya salinden oluşan protezler kullanılarak yapılır. Bunun dışında bir de vücudunuzdaki başka bir bölgeden alınan yağ dokusunun meme içerisine yerleştirilerek gerçekleştirilen meme operasyonları vardır. Bu operasyonlar iki cerrahi alan gerektirir ve sigara içen, şeker hastalığı olan veya hipertansiyon hastaları için uygun değildir.

Meme ucu ve etrafındaki koyu renkli areola bölgesini yeniden oluşturmak için yapılan operasyon ise ameliyat yerindeki dokuların iyileşmesini beklemek için esas cerrahiden birkaç ay sonra yapılır. Meme başını oluşturmak için kullanılacak dokular yine kendi vücudunuzdan alınır ve gerekirse vücudunuzun rengine uyum sağlaması için uygun bir şekilde renklendirilir.

Geliştirdiği Cerrahi Teknikler

Uluslararası En Prestijli Dergilerde Yayınlandı

3D

Göğüs Büyütme

Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik… Devamı

Hologram

Göğüs Büyütme

Hologram teknolojisi ile göğüslerinin var olan şeklinin üç boyutlu… Devamı

3D

Göğüs Dikleştirme

Göğüs büyütme, göğüslerini çok küçük bulan kadınlar için yapılır… Devamı

3D Model

Göğüs Büyütme

Meme implantı ile göğüs büyütme kadınların estetik operasyonlar… Devamı

İngiliz Tipi

Göğüs Büyütme

The Sun gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre …Devamı

Keller Funnel

Göğüs Büyütme

Keller Funnel No Touch Meme Büyütme, silikon jel meme implant… Devamı

Latin Tipi

Göğüs Büyütme

Latin güzelliği dolgun ve yuvarlak hatlar demektir. Yuvarlak ve… Devamı

Hawaii Tipi

Göğüs Büyütme

Hawaii denildiği zaman akla deniz, güneş ve uçsuz bucaksız… Devamı

Brezilya Tipi

Göğüs Büyütme

Dünyanın en büyük karnavalına sahip olan Brezilya, Rio Karnavalı’nda…Devamı

Çipli Implant ile

Göğüs Büyütme

Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik… Devamı

Meme Sanatı

Kitabım

Meme Sanatı Kitabım Doğan Kitap Evi’nden Çıktı… Devamı

Meme Sanatı Kitabım

Doğan Kitap Evinden Çıktı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
1
0
Would love your thoughts, please comment.x