fbpx

Kilo Verme Sonrası Operasyon

Kilo Verme Sonrası Operasyon

Kilolu kişiler önemli miktarda kilo kaybı sonucu deri ve doku elastikiyeti genellikle kaybeder. Bunun sonucu olarak -Üst kolda sarkma ve gevşeme -Memeler dümdüz ve meme uçları aşağı bakar konumda -Karın bölgesinde katlanma ve alt sırt alanına kadar uzanabilir -Kalça, kasık ve uyluk deri ceplerinde sarkmaya neden olabilir Önemli kilo kaybından sonra vücut şekillendirme operasyonunda alttaki dokunun şekli ve tonusu desteklenir ve aşırı sarkan yağ ve deri alınır Sonuç olarak vücutta düzgün konturlu daha normal bir görünüş sağlanır.

Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar

Büyük bir kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme operasyonuna geçmeye karar vermeden önce, kilo kaybı stabilize edilmelidir. -Eğer kilo vermeye devam ederseniz, deride sarkma cepleri oluşmaya devam edecektir. -Eğer hızlı kilo geri alımı ihtimali yeniden varsa, zaten zayıflamış ve incelmiş deri daha fazla strese maruz kalır,buna bağlı olarak cilt çatlakları ve geniş skarlar görünür olacaktır. Vücut şekillendirme için uygun adaylar şunlardır: – Her yaştan yetişkinlerde kilo kaybı stabilize ise -Iyileşmesini bozan veya cerrahi riski artırabilir tıbbi durumlar yoksa (Sağlıklı bireyler) -Vücut şekillendirme operasyonunda olumlu ve gerçekçi hedefleri olan bireyler

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Sonrasında genel sağlık durumunuz, vücudunuzdaki yağ miktarı ve dağılımı, cildinizin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini değerlendirilir. Bu muayene sırasında; geçirdiğiniz hastalıklar,halen mevcut sağlık problemleriniz ( şeker hastalığı vb) , alışkanlıklarınız (sigara, içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb) hakkında doğru ve ayrıntılı bilgi alınır. Sizin beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu değerlendirilir. Bu muayene sırasında anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve operasyon sonrası konuşulur. Ayrıntılı olarak vücut incelenir ve ölçümler alınır. Tıbbi kayıt için fotoğraf çekilir.Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir. Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir. Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz) Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir. Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın. Operasyontan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli. Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı. Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Kilo verme sonrası estetik operasyonda şu işlemler yapılır: -Alt vücut kaldırma: karın, kalça, kasık ve uyluk dış sarkmaları düzeltmek için -Meme dikleştirme: meme sarkmalarını düzeltmek için, -Kol kaldırma: Üst kol sarkması düzeltmek için -Uyluk kaldırma: iç, dış ve orta uyluk sarkma düzeltmek için Tüm vücut şekillendirme operasyonlarında aşırı cilt fazlalığını almak gerekir. Birçok durumda, bu kesikler geniş olabilir. İnsizyon uzunluğu ve lokasyonu alınacak fazla deri miktarı ve bulunduğu yere bağlıdır. Kesi izleri genellikle pek görünmeyen ve gizli kalan yerlerden yapılır. Alt Vücut Germe:Tam bir alt vücut germe işlemi kalça, karın, bel, ve uyluk dış derideki sarkmalar tek operasyonla veya aşamalı operasyonlarla tamamlanır. İnsizyon desenleri değişir ve fazla deri ve yağ almak için vücudun çevresinde çevresel bir kesi gerekebilir. Meme Dikleştirme:Sarkmış göğüsleri kaldırmak için yapılacak insizyon deseni sarkmanın derecesine göre belirlenir. Bunlar arasından meme başı çevresinde, lolipop şekeri benzeri ve ters ‘T’ şeklinde insizyonlar yapılabilir. Sarkmış bir göğüste dikleştirme operasyonu ile birlikte, silikon meme protezi meme şeklini ve boyutlarını geliştirmek için tavsiye edilebilir. Kol Germe:Üst kollarda sarkmada, üst kolun iç veya arka boyunca uzanan koltuk altı bölgesinden bir kesi ile tedavi edilir. Bu insizyon desenleri sarkmanın derecesine göre değişir. İç Uyluk Germe:Uyluk yeniden şekillendirilmesi uyluğun iç kısmı boyunca yapılan insizyonlarla düzeltilir. İnsizyon deseni sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir. Dış Uyluk Germe:Uyluk dış hatlarını düzeltmek için kalça çevresinden kasık bölgesine uzanan bir insizyon gerekebilir. Bu insizyon deseni sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir.

Anestezi Türü

Genel anestezi yöntemi ile uygulanır.

Operasyon Süresi

Operasyonda yapılacak işleme bağlı olarak değişir

İyileşme Süreci

Birkaç gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç hafta alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Kabuledilebilir skar izleri biraz görünür olacaktır ancak genel olarak iyi sonuçları uzun ömürlüdür. Bir kilo verme sonrası estetik operasyondan sonra sonuçları hemen görünür.Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir. Tamamen yok olmamasına rağmen insizyon izleri kıvrım hatlarında ve bikini altında saklanabilecek şekilde bırakılır. Uyluk bölgesi sarkıklığı olan hastalar için iyi sonuç verir. Hastaların çoğunda,düzenli egzersiz ve diyetle iyi sonuç yıllarca korunabilir. Ödemi çözmek, dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi birkaç hafta giydirilir. Vücut şekillendirme operasyonlarının nihai sonuçları 1 yıl sonra net olarak görülür.

Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Maliyeti

Maliyet her zaman elektif cerrahi bir husustur. Kilo verme sonrası estetik operasyon fiyatları çok çeşitlilik gösterir. Cerrahın eğitiminin, deneyiminin yanı sıra coğrafi konumu, çalıştığı hastane gibi durumlara da bağlıdır. Maliyeti şunlar içerebilir: Cerrahın ücreti, Hastane veya cerrahi tesis maliyetleri, Anestezi ücreti, Ilaçlar, Post-cerrahi giysiler, Tıbbi testler gibi.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Skurt
Skurt
3 yıl önce

Merhaba, ben vucut seklendirme ameliyati olmak istiyorum. Heryerimde sarkma var. Fiyatinizi ogrenebilirmiyim fikir olsun diye.

FATMA CETINKAYA
FATMA CETINKAYA
3 yıl önce

Merhaba
Ben almanyada yasiyorum ve 64 kilo verdim sarkmalarim var bilhada karin bölgemde .
Nekadar olur ücreti ve nekadar orda türkiyede kalmam gérekiyo .
Tesekür ederim

Melike
Melike
3 yıl önce

Merhabalar ben 23 yaşındayım ve liseden bu yana bir alıp birr verdiğim kilolar yüzünden derimde inanılmaz çatlaklar ve sarkmalar meydana geldi ,özellikle diz kapaklarımda ki çatlaklar sedef hastaliğini andırır biçimde. Uyluk,karın ,göğüs , basen ,baldır,kalca kol hemen herbolgede inanılmaz bir deri gevşemesi ve sarkması var ,yaşım daha çok genc ve bu durumla piskolojik olarak baş etmesi zor….özellikle göğüs derimin hicbir elastikiyeti kalmamış durumda post gibi.Mesleğe yeni başlayacağım çiçeği burnunda bir avukatım genel olarak eğitim dönemi olsun bundan sonra ki süreç olsun stresli ve koşturmacalı bir yaşam…bu kiloyu stabilize etme olayından korkuyorum açıkçası.Yani bu ameliyatlardan sonra kilo alım verimi devam ederse tekrar eskiye dönme riski var mı? bir de bu ameliyata girmeden önce her türlü tetkikler başka herhangi bir hastalığı var m?ı ,herhangi bir komplikasyona sebep olabilecek türden geniş çapta bir araştırma yapılıyor mu? son olarak da maliyet konusunda gmail üzerinden bilgilendirirseniz sevinirim ….şimdiden teşekkür ederim iyi günler

Gülseren
Gülseren
4 yıl önce

İyi günler benim annem 4 ayda 30 kilo verdi 130 kilodan 100 kiloya düştü doktoru karın toplama amaliyatı için vücudun uygun hale geldiğini söyledi normalde kaç kiloda yapılıyo bu amaliyatlar

Melek
Melek
5 yıl önce

Merhaba, kilo kaybi sonrasi amelyat olmak istiyorum. Fiyat konusunda nasil bilgi edinebilirim.mesela bu amelyatin baslangic ucreti nedir?Yurtdisindan amelyat icin gelmek istiyorum. Amelyat sonrasi ucus yapabilmek icin ne kadar sure gecmesini onerirsiniz?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
5 yıl önce
Reply to  Melek

Merhaba. 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fatih keskinsoy
Fatih keskinsoy
6 yıl önce

Muayene ücretlimidir ararsanız sevinirim çok müşkül durumdayım

Ömer Çetin
Ömer Çetin
7 yıl önce

Merhabalar ben kilo verme sonucu vücüdumda sarkıklar ve catlaklıklar meydana geldi ve 2 sne geçmesine rağmen bu catlaklarve sarkıklıklar geçmedi bu konu acıkcası ameliyattan ve fiyatlardan korkuyoru bu konuda beni bilgilendirirmisiniz

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Ömer Çetin

Bilgilendirmek için öncelikle muayene etmem gerekir. Asistanlarımı arayarak randevu alabilirsiniz. Sevgilerle.