fbpx

Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu veya dolgu olarak uygulanımı kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanı vardır ve günden güne popülaritesi artan bir tekniktir. Yağ biz estetik cerrahlar için en iyi tolere edilen dolgu maddelerinden biridir, bu nedenle geniş bir uygulama alanı vardır. Eller ve yüzde gençleştirme için kullanılan etkili bir dolgu malzemesidir. Enjekte edilen yağ hücreleri yeni yerinde yaşamaya devam eder ve dolgu görevi görürler. Verilen yağ hücreleri ölürse dolgu etkiside ortadan kalkar.

Bu yüzden yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler çok önemlidir. Birçok teknik vardır, uygulanacak işlemde yağ hücrelerine en az zarar veren procedür işlemi uygulanmalı. En çok kullanım yeri yüz bölgesidir. Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ enjeksiyonu ile yüzdeki azalan yağ yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun, diri ve estetik görselliği sağlanır. Gençlerde de yüzün yumuşak doku ve kemik yapısı nedeniyle hacim kayıpları veya zayıflıkları görülebilir. Bu durumlarda proteze alternatif veya protez kullanılamadığında yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu doku hacmi azalmış alanlara uygulandığında, güvenli, uzun ömürlü ve doğal görünümlü sonuçlar verir. Enjekte edilecek yağ genellikle vücudun bir kısmından alınarak, özel bir işlemden geçtikten sonra yağ kanülleri ile düzeltme yapılacak alanlara enjeksiyonu içerir. Bu prosedürde istenen sonuç elde etmek için birkaç kez tekrar gerekebilir. Kendi dokunuz olduğundan reaksiyon verme veya reddetme gibi bir durum olmamaktadır.

Uygulanan bölgeler
Yüz (en sık), Dudak
Alt çeneyi büyütmek için
Alın bölgesi
Eller
Yara izi
Liposuction sonrası
Vücutta cilt kontur bozukluklarını düzeltmek için,
Verilen yağların erime oranları ile ilgili birçok yazı vardır, yağlar uygun teknik ve aletlerle alınırsa büyük bir kısmının bütünlüğünü koruması kişinin vücut yapısınada bağlı. Eğer belirgin bir erime olursa tekrar edilebilir. Yağ alınan bölgenizde incelme olmaz, alınan yağ miktarı küçük olduğundan alınan yerde çok fark göremezsiniz.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve işlem sonrası beklentiniz değerlendirilir. İşlemin ayrıntıları hakkında size detaylı bilgi verilir.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)
Tedavi edilecek alanın fotoğrafları çekilir

Operasyon Tekniği

Enjekte edilecek yağ genellikle karın, bel veya uygun olan herhangir bir vücut bölgesinden özel vakumlu kanüllerle alınır. Alınan yağ dokusu özel bir işlemden geçtikten sonra yüzde dudaklara, burun kenarından dudak köşesine uzanan kıvrıma, alt göz oluğuna, elmacık kemik bölgesine veya alın çizgisi bölgesine özel uçlarla enjekte edilir. Bu işlem tek başına veya diğer operasyonlarla birlikte kombine edilerekte uygulanabilir.

Anestezi Türü

Küçük alanlarda lokal anestezi, daha büyük bölgesel alanlarda lokal anestezi ve sedasyon (damar yolu ile uyutma) altında yapılır.

Operasyon Süresi

İşlem uygulanacak bölgelerin durumuna göre 0.5 -1 saat arasında değişir.

İyileşme Süreci

Hastanede kalmaya gerek yok, aynı gün eve gidebilir. Sosyal yaşamına yapılacak işleme bağlı genelde 1 gün sonra dönersiniz. Operasyondan sonra yağ verilen yerlerde ödem olması doğaldır. Özellikle dudaklarda daha belirgindir. Bu ödem birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecek ve estetik görsel son şeklini alacaktır. Kendiniz çok yormayacak spora bir hafta sonra başlayabilirsiniz. Erime belirgin olursa o bölgeye 2. ay civarı yağ enjeksiyonu tekrar edilebilir. Pansuman yapılmasına ve dikiş alınmasına gerek yoktur. Genellikle ikinci haftadan sonra operasyonun vücudunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varırsınız. Yağ enjeksiyonu işlemi genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzeltebilen kozmetik cerrahi bir işlemdir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

35 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Mina ceren
Mina ceren
3 yıl önce

Merhaba güncel bey, ben göz alti yag dolgusu yaptırmak istiyorum bir yan etkisi varmi alerjik reaksiyon veya herhangi bir sorun teşkil eder mi, ve alnim cok düz bombeli olmasi icin yine kalici bir islem yapilabiliyor mu ?

Elif kaplan
Elif kaplan
3 yıl önce

İyi gunler . Kaşımın ortasina ve yanaklarima yag enjeksiyonu yaptirdim. 3 gün oldu arı sokmuş gibiyim ne yapmaliyim.

Mehtap
Mehtap
3 yıl önce

1 ay önce dudaklarıma yağ dolgusu yaptırdım . Yüzümde yanak ve göz altınada yaptırdım ama bu bölgelerden rahatsız değilim. Dudaklarımın duruşundan rahatsız oldum . Beni tanıyan arkadaşlar neden yaptırdın hiç güzel olmamış diyende var , konuşurken sürekli dudağıma bakıp beni huzursuz edende var. Aslında çok belirgin değil ama eskiye göre biraz dolgun. Ne kadar süre kalıcı olur ? Yada nasıl azaltabilirim . Ne yazıkki dr a sorduğum sorularda geçici cevaplar aldım

Alperen
Alperen
3 yıl önce

Merhaba alnımda frontal kemik büyümesi diye bilinen iki tane şişkinlik var bunların giderilmesi mümkün müdür?

Barış
Barış
3 yıl önce

Ben dun yaptirdim gayet güzel ama şişme var yüzümde doktor iyi olmasi lazim

Seval demircioğlu
Seval demircioğlu
3 yıl önce

Alna yağ dolgusu yapılamıyor mu

Masal
Masal
4 yıl önce

Bacak eğriligine yağ enjeksiyon fiyatını ve kalıcılık süresini öğrenebilir miyim.Ne kadar süre sonra etksini kaybediyo ve tekrardan yenilememiz gerekiyor.Ayrıca gögüs için silikon yapıyor musunuz,onun icinde fiyat alabilir miyim.Teşekkürler.

sercan
sercan
4 yıl önce

merhabalar doktor bey yüzümde sivilce çukurları varda dermapen 1 seansı uygulattırdım biraz düzelti ama onunda lekeleri geç iyileşiyor başka bir yöntem varmı acaba birde fiyat bilgisi ne kadar acaba bilgi verebilirseniz sevinirim.

Murat
Murat
4 yıl önce

Alnım çok düz kafa şeklimi alnım bozuyu gözluk taktıgımda bu durumu düzeltebiliyorum eğer alnıma dolgu yaptırsam alnım bombeleşip kafa şeklimi duzeltebilir miyim?? Guzel bir goruntu cıkar mı?

güneş
5 yıl önce

sayın efendim,yaşım 58 yüzümde,alnımda,dudak kenarlarımda,çizgiler var.yag enjeksiyonu yaptırsan bunlar geçermi ne zaman etkisini görürüm.saygılar,sevgiler,esen kalınız.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
5 yıl önce
Reply to  güneş

Merhabalar. Whatsapp numaramıza: 05321778789 fotoğrafınızı gönderin. Değerlendirmemizi yapalım. Sevgiler.

ha.vatansever@hotmail.com
ha.vatansever@hotmail.com
4 yıl önce

merhaba.iki kaş arasında burun ve çene kenarlarında derin çizgiler var.Yağ enjeksiyonu mu dolgu mu daha iyi olur. Bu uygulamaların fiyat ne olur .Şimdiden tşk ederim

Esin
Esin
3 yıl önce

Merhaba
Gözaltı morluğu icin gözaltına kök hücre yağ enjeksiyonu fiyatını öğrenebilir miyim?gözaltinda yapîlan enjeksiyon yüzde ellisi hayat boyu kalıcı oluyor mu acaba?

Songül demir
Songül demir
5 yıl önce

Bn 21 yaşındayım göz altı morluğum ve çukurluğum var yağ enjekte kalıcı bi tedavi mi yaş sınırlaması var mıdır?bide fiyat alabilir miyim?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
5 yıl önce
Reply to  Songül demir

Genetik yapısına bağlı olarak değişir. Yapılabilir. Kalıcı bir yöntemdir. Yapılan enjeksiyonun Yüzde 50’si 1 yıl sonra kalır. Diğer detaylar için: 05321778789

Nara
Nara
5 yıl önce

Ben TV-de bir doktordan duydum ki yag enjektesi dolgusunu 3 ay aralikla 2 kere yapdirmakla bir omur kalici bir dolguya sahib oluruz. Gerchekdenmi boyledir?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
5 yıl önce
Reply to  Nara

İşlem sonrası 6. Ayda yüzde 60’ı kalıcı olarak kalır.

Tugce
Tugce
5 yıl önce

Merhaba, göğüse yağ enjekte işlemi uyguluyor musunuz? Uyguluyorsanız fiyat bilgisi ve kalıcılıgı hk bilgi rica ediyorum.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Tugce

Merhabalar Tuğçe Hanım.
Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yapmıyorum ne yazıkki. Göğüs büyütme operasyonlarında mentor ve allergan marka silikonlar kullanıyorum. Dilerseniz randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

Adnan
Adnan
6 yıl önce

Merhaba alnımda dikey derin çizgiler var. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Adnan

Merhaba Adnan Bey. Randevu için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Candan
Candan
6 yıl önce

Merhabalar, 25 yaşındayım ve yağ enjeksiyonunu göğüslerime uygulamak istiyorum. Fiyat hakkinda bilgi alabilir miyim

Mesut Arslan
Mesut Arslan
7 yıl önce

Yag enjeksiyonu sonrasi neden yag alinan bolge sıkı bi sekilde sarılır bu konu hakkinda bilgi verrbilirmisiniz

Eda Koçak
Eda Koçak
7 yıl önce

Merhaba ben alt cenemin uzun olmasi ve kulak ile cene bitimi arasinda bir mesafe olmasi sebebi ile uzman bir cene hekimine basvurdum fakat bana cok zayif oldugumu bu sebeple kendimi fazla acimasiz elestirdigimi ve cenemde ameliyat olmaya degecek birsey olmadigini soyledi. Kilo alma calismalarina baslamis olmakla birlikte size sorum su ki yag enjeksiyonu.yada dolgu ile daha dolgun ve yuvarlak hatlara sahip bir yuze sahip olabilir miyim?

nurcan çiçek
nurcan çiçek
8 yıl önce

yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum( yağ enjeksiyonu )ile ama bazı çekincelerim var kalıcılığı ne kadardır