fbpx

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Göz kapağı estetiği üst kapakta, alt kapakta veya her ikisinde de yapılabilir. Göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek veya göz kapaklarınızla ilgili yaşadığınız fonksiyonel problemleri gidermek istiyorsanız göz kapağı cerrahisi gözlerinizi çevreleyen alanı canlandırabilir.

Göz kapağı estetiği ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

Üst göz kapağının doğal görünümünü bozan bir kıvrım oluşturan ve görmeyi zorlaştıran gevşek veya sarkmış cilt. Göz kapaklarında şişlik şeklinde görülen yağ birikintileri. Göz altındaki torbalar. İrisin altındaki beyazlığı ortaya çıkaran alt göz kapakları düşüklüğü. Alt göz kapağındaki cilt fazlalığı ve ince kırışıklıklar. Kısacası alt ve üst göz kapağındaki; sarkmalar, cilt fazlalığı ve torbalanmalar gibi şekil bozuklukları göz kapağı estetiği operasyonlarının başlıca sebepleridir.

Göz kapağı cerrahisi için uygun bir aday mısınız?

Göz kapağı cerrahisi için uygun adaylar şunlardır:

İyileşme sürecini olumsuz etkileyecek tıbbi rahatsızlığı olmayan sağlıklı bireyler
Ciddi göz problemleri olmayan kişiler
Göz kapaklarının yüzün bir parçası olduğunu unutmayın. Sarkık bir üst kapak görünümü de alın derisinin ve kaşın gevşemesine bağlı olabilir.

Göz kapağı ameliyatı için nasıl hazırlanılır?

Göz kapağı ameliyatı için:

Laboratuvar testi veya tıbbi değerlendirme almanız
Bazı ilaçları almanız veya mevcut ilaçlarınızı ayarlamanız.
Sigara içmeyi bırakmanız
Aspirin, antienflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyeleri kanama ve morarmayı artırdığı için almaktan kaçının.
Göz kapağı ameliyatı, tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. Ameliyattan sonra ev dönüş ve ameliyattan sonraki ilk gece yanınızda kalması için bir refakatçi ayarlamayı unutmayın.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Göz kapağı 4 yapısal tabakadan oluşur: Deri, kas, fasya ve yağ pakeleri… Üst göz kapağında; iç ve orta hatta yağ pakesi, dış hatta göz yaşı bezi bulunur. Alt göz kapağında; iç, orta ve dış hatta yağ pakeleri bulunur.

Üst göz kapağı estetiğinde lokal anestezi ile üst göz kapağı uyuşturulur. Deri alınır sonrasında alttaki kasın bir kısmı alınır. İç ve orta hattaki yağ pakelerine ulaşılır ve fıtıklaşmış olan yağ pakelerin bir kısmı alınır. Göz yaşı bezinde de sarkma varsa yukarı asılır. Deri eriyen dikişlerle kapatılıp işlem sonlandırılır.

Alt göz kapağı estetiğinde de yine önce lokal anestezi ile alt göz kapağı uyuşturulur. Deri ve kas kaldırılır. İç, orta ve dış taraftaki yağ pakelerine ulaşılır ve fıtıklaşmış olan yağ pakelerin bir kısmı alınır. Sonrasında fazla kas ve derinin bir kısmı alınır. Deri eriyen dikişlerle kapatılıp işlem sonlandırılır.

Göz kapağı estetiğinde izler nasıl gizlenir?

Göz kapağı ameliyatı için insizyon hatları, ortaya çıkan yara izlerinin göz kapağı bölgesinin doğal yapıları içinde gizlenmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Üst kapak, göz kapağı üzerindeki doğal kıvrım içindeki bir kesik ile düzeltilebilir. Bu, yağ birikintilerinin uzaklaştırılmasına veya yeniden konumlandırılmasına, kasların sıkılaşmasına ve fazla derinin çıkarılmasına imkan tanır.

Alt göz kapağındaki koşullar alt kirpik çizgisinin hemen altında bir kesik ile düzeltilebilir. Bu insizyon ile alt göz kapağındaki fazla deri çıkarılır. Yine, fazla yağ yeniden konumlandırılabilir veya çıkarılabilir.

Alt göz kapağının iç tarafında oluşturulan bir transkonjonktival insizyon, alt göz kapağı koşullarını düzeltmek ve fazla yağı yeniden dağıtmak veya uzaklaştırmak için alternatif bir tekniktir. Bu teknikle, deri çıkarılmaz.

Cerrahi insizyonların, iyileşme sırasında aşırı kuvvet, aşınma veya harekete maruz kalmaması önemlidir.

Göz kapağı estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Çoğu hasta 10-14 gün içinde iyileşme sürecini tamamlar. Bununla birlikte, tam olarak iyileşme birkaç ay sürebilir.

Göz kapağı cerrahisinin ardından şişlik ve morluklar ortadan kalktıkça göz kapaklarının şekli ortaya çıkar; yüz daha dinç ve genç bir görünüm kazanır.

Göz kapağı estetiği sırasında, yağlandırıcı merhem ve soğuk kompresler uygulanabilir ve bazı durumlarda prosedürünüz tamamlandıktan sonra gözleriniz gazlı bezle gevşek bir şekilde kapatılabilir.

Gözlerinize nasıl bakılacağını, ilaçların iyileşmeye yardımcı olması ve enfeksiyon potansiyeli, ameliyat yerinde veya genel sağlığınız için dikkat etmeniz gereken özel endişeleri ve tedaviyi takip etmek için nasıl kullanılacağını içerebilecek özel uygulamalar verilecektir.

İyileşme sürecinde ilk olarak ilaç, soğuk kompres ve merhem ile kontrol edilebilen bazı şişlik, çürük, tahriş, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar olabilir. Kesi yerinde tahriş de mümkündür.

İyileşme işlemi tamamen tamamlanana kadar çalışkan güneş koruması ve siyah renkli güneş gözlükleri kullanmalısınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 3,45 out of 5)
Loading...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

17 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
İLKER KORAY ÖZDEMİR
İLKER KORAY ÖZDEMİR
3 yıl önce

hocam merhaba benim göz yapım düşük ve iç medial canthuslar da asimetri var.hem badem göz ameliyatının yanında bu asimetriyi düzeltmek için ne tür işlem gereklidir? Bu ameliyatların Toplam fiyatı ne olur?

Fatma tatoğlu
Fatma tatoğlu
3 yıl önce

Göz kapaklarım düşük.Ameliyat olmak istiyorum.Bilgi verebilirmisiniz.Tşk.

ali
ali
3 yıl önce

Merhabalar,
Gözalti ve gözkapagi ameliyati olmak istiyorum, fiyatinizi ögrenebilirmiyim.
Sevgiler.

Aysel
Aysel
3 yıl önce

Göz altı ışık dolgu fiyatı nedir öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

İlker Özdemir
İlker Özdemir
3 yıl önce

merhabalar Ben İlker.21 yaşındayım gözlerimin yapısı düşük baygın ve biraz asimetrik.Sağlık açısından bi sıkıntısı yok estetik açıdan beni rahatsız ediyor.Estetik ameliyat olmayı düşünüyorum.Fiyat bilgisi alabilirmiyim?

Zeynep
Zeynep
4 yıl önce

23 yaşımdayım üst göz kapaklarım düşük beni rahatsız ediyor ameliyat olmak istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim?

hale sağlam
hale sağlam
7 yıl önce

Merhaba benim gözaltlarımda minik yağ bezeleri var. Sanırım gittikçe çoğalıyor. Bununla ilgili ne yapılabilir acaba. Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Elif Baş
Elif Baş
7 yıl önce

Merhabalar ben 25 yasındayım 10 senedir gece çalısıyorum bu yüzden gözlerımden cok kırısıklık var ve göz kapaklarım düşkün burda yazılanlar Benım sorunum ıcın olmadı gereken tedavılermı tesekkurler

Alime Aydın
Alime Aydın
8 yıl önce

Ust goz kapagi ve alt goz ameliyat fiyati ogrenebilir miyim?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Alime Aydın

Merhabalar,
Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
İyi dileklerimle

Arda Tunc
Arda Tunc
8 yıl önce

Merhaba ben 17 yasındayım yaklasık 8 9 ay once 15 20 dakıka süren sol ptozis amelıyatı oldum fakat amelıyat gününden berı sol üst göz kapağımın şişliği hiç inmedi bu sorunun tedavısı varmıdır ? Ayrıca guncel ozturkun muayene ücretini öğrenebilirmiyim teşekkürler