fbpx

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir?

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir?

Burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti, daha uyumlu yüz oranları elde etmek ve kişinin fiziksel görünümünü iyileştirmek için burnu yeniden şekillendirmek, düzeltmek veya yeniden yapılandırmak için gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Rinoplasti çoğunlukla kozmetik nedenlerle yapılsa da nefes almada zorluk veya horlama gibi fonksiyonel sorunları gidermek için de kullanılabilir.
Videoyu oynat

Rinoplasti ile hangi sorunlar giderilebilir?

Burun, kemik, kıkırdak, yumuşak doku vb. farklı anatomik unsurlardan oluşan bir organdır. En optimal sonucu elde etmek için her parça uygun teknik ve aletlerle opere edilmelidir. Rinoplastinin tedavi edebileceği başlıca sorunlar;
– Burun ucunun açısını ve projeksiyonunu ayarlamak – Burun kemerini gidermek – Burnun boyutunu küçültmek ya da gerekliyse büyütmek – Burun deliklerinin boyutunu ve şeklini değiştirmek – Genel olarak yüzün simetrisini arttırmak – Daha ince veya daha geniş bir görünüm için burun köprüsünün şekillendirmek – Hem estetik hem de işlevsel amaçlı deviasyonu (yamukluğu) düzeltin

Burun Estetiği İşlemi İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Burun estetiği operasyonu geçirmenin fiziksel görünümü iyileştirmek veya nefes alma sorunlarını çözmek gibi farklı nedenleri olabilir. Operasyondan memnun ayrılmak için bazı temel ön koşullar vardır; – Kadın hastalarda en az 16, erkek hastalarda 18 yaş (Kemik oluşumu) – Bedenen ve mental olarak sağlıklı – Operasyonu sonucu hakkında gerçekci bir beklentiye sahip olmak – Ameliyat öncesi ve sonrası tüm süreçler hakkında bilgilendirilmiş olmak Rinoplasti işlemi ile ilgileniyorsanız ve süreç hakkında pek fazla fikriniz yoksa, detaylı bilgi almak için her zaman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz danışmanlık alın

Çevrimiçi veya çevrimdışı danışma isteyin
Guncel Ozturk, M.D.

Kısaca rinoplasti

Operasyon süresi

2 saat

Hastanede Yatış

1 gün

Duş

1 gün sonra

İş hayatına dönüş

1-2 hafta

Egzersiz

2 ay sonra

Hareketlilik

İkinci gün

İyileşme süresi

1 hafta

Rutine dönüş

1 hafta

Cinsel Aktivite

2 hafta

Dr. GO'nun Rinoplastiye Yaklaşımı

2008 yılından bu yana burun estetiği operasyonları gerçekleştiren Dr. Güncel Öztürk, doğal görünümden ödün vermeden en ideal sonuca ulaşabilmeyi değişmez önceliği haline getirmiştir. Özünde estetik bir işlem olduğu için hastaya özel kişisel tasarım ve yeni bilimsel yöntemler Dr. Öztürk’ün kariyeri boyunca yanından ayırmadığı enstrümanları olmuştur. Pubmed ve uluslararası tıp dergilerinde yayınlanan 20’den fazla bilimsel makalesi ile Dr. Öztürk, kapalı koruyucu rinoplasti yaklaşımına odaklanmaktadır.

Burun Estetiği'nde

Geliştirdiği Cerrahi Teknikler

Uluslararası En Prestijli Dergilerde Yayınlandı

Öncesi & Sonrası

Yorumlar

How does getting a rhinoplasty operation work in Turkey?

International Health Tourism has been very popular around the world in recent years. Patients all around travel to different countries to get all sorts of medical treatments done. Turkey has been among top destinations for these patients, especially for aesthetic procedures like rhinoplasty, breast augmentation or hair transplant. While the initial motive to travel to Turkey can be financial, the number of patients keeps increasing each year since many people leave with satisfactory outcomes.

With the spread of the internet all over the world, it is not hard to access services from other countries. Data shows that especially from EU countries and the US, people prefer to look for options for aesthetic procedures and through meticulous research they are looking for the best surgeons in Turkey.

Cost of rhinoplasty in Turkey is of course variable. While deciding for a surgeon it is crucial to understand his/her view of aesthetics since beauty is a relative concept. While patients search for the best rhinoplasty surgeon in Turkey they leave the surgeon’s perspective of beauty out of the equation and thus end up leaving with an unsatisfactory result.

Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği Operasyonu

Dr. Güncel Öztürk’ün gerçekleştirdiği burun estetiği operasyonu ile ilgileniyorsanız muayene, test, operasyon ve dinlenme süreleri ile toplam 8 gün yeterli olacaktır. Detaylı muayene ve incelemeden sonra Dr. Öztürk operasyon sonrası burnunuzun alacağı olası şekli size 3 boyutlu simulasyon yardımıyla gösterir. Endişelerinizi dinledikten sonra, burnunuzu ve ameliyat beklentinizi değerlendiren Dr. Öztürk, size iyi bir aday olup olmadığınızı ve beklentinizin ulaşılabilir olup olmadığını söyleyecektir. Hasta danışmanlarımız operasyonla ilgili tüm detaylı bilgileri sağlar ve rezervasyon ile ilgili size yardımcı olur.

Vectra Görsel

1. gün

Anestezi uzmanı ile görüşme & kan testleri ve Dr. Öztürk ile son muayene (Beklenen sonucun 3 boyutlu tasarımı)

2. gün

Ameliyat günü (1. gece hastanede konaklarsınız, bir kişi sizinle beraber kalabilir)

3. gün

Dr. Öztürk ile kontrolden sonra hastaneden taburcu olma

4-5-6-7. günler

İyileşme süreci, kısa yürüyüşler yapılabilir

8. gün

Plastik atel & Silikon yaprakcıkların çıkarılması

İşlem hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımızla telefon, whatsapp veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Burun Sanatı Kitabım

Doğan Kitap Evinden Çıktı

Formu Doldurun