fbpx

Meme Büyütme Estetiği

GÜNCEL ÖZTÜRK

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? 2023 Son Teknikler

İçerik

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Nedir?

Neredeyse bütün kültürlerde doğurganlığın ve feminenitenin sembolü olangöğüslerkadınların sosyal hayatlarında ve psikolojilerinde büyük rol oynar. Doğuştan gelen etkenler, yaş, kilo kaybı, hamilelik ve meme kanseri sonrası doku kaybı gibi sebeplerle göğüslerinde hacim kaybı yaşayan kadınlar meme büyütme ameliyatı ile göğüslerinde diledikleri büyüklük ve şekli elde edebilirler. 

nya çapında en fazla tercih edilen meme (göğüs) büyütme ameliyatı ayrıca en az komplikasyona sahip olan plastik cerrahi operasyonudur.

Literatürde meme büyütme ameliyatı iki ana yöntem ile uygulanabilir; meme implantı ve yağ enjeksiyonu. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme göğüs yapısı uygun ise başarılı sonuçlar verebilir fakat meme implantı kalıcılığından dolayı çoğu senaryoda ilk seçim olarak önerilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütmede (mamoplasti) nihai amaç sadece göğüslere dolgunluk kazandırmak değil aynı zamanda simetrik bir yapıya ulaşmasını sağlamaktır. Hacim kaybı, vücut yapısı ve beklentiyi göz önüne alarak cerrah uygun tekniğe ve implant seçimine karar verecektir.

Meme (Göğüs) Büyütme İnsizyon Bölgeleri;

1- Meme altı: Meme altına atılan kesi meme altındaki doğal kıvrımla uyumlu şekilde yapılır ve vücudun diğer bölgelerinin aksine buradaki kesi izi genişlemez. Meme ucuna giden bütün yapılar (süt yolu, sinirler, damarlar vb.) korunur ve değişmeden kalır.

Ayrıca diğer meme implant ameliyatlarındaki kesikler bir kez iyileştiği zaman tekrar açılamazlar. Ancak meme altı kıvrımına (IMF) açılan kesik gelecekte tekrar kullanılabilir.

2- Meme ucu çevresine (periareolar): Bu bölgeden atılan kesi genellikle hilal şeklinde ve minimum iz bırakmak için renkli bölge ile ten arasındaki geçiş çizgisinde olurlar.

3- İmplantların koltuk altından yerleştirilmesi: Trans-axillary kesi tek seferde ve hatasız yapılmalıdır. Çünkü gelecekte başka bir göğüs ameliyatı gerektiği senaryoda cerrahi kesik tekrar bu bölgeye atılamaz.

Kol altında üreyen bakteriler ve bu bakterilerin oluşturduğu kokuları bastırmak için kullanılan parfüm ve deodorantlar ameliyat sonrası enfeksiyon riskini arttırır. Ayrıca istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemleri de bu bölgedeki kesi yarasına zarar verebilir.

Meme implantlarının yerleştirilmesi:

Meme protezleri kas altı(subpektoral veya dual plane) ya da kas üstü (subglandular veya submammary) olmak üzere iki farklı şekilde yerleştirilebilir.

1- Kas Altı: Bu yaklaşımda protez göğüs kasının ve göğüs duvarının arasına yerleştirilir. Bu yaklaşım genellikle daha doğal bir görünüm sağlar fakat iyileşme süresi genellikle biraz daha fazla zaman alır.

2- Kas Üstü: Bu durumda implant göğüs dokusunun ve göğüs kasının üzerine yerleştirilir. Bu yaklaşım genellikle daha hızlı bir iyileşme süreci sağlar fakat implantın belirgin olma riski
vardır.

Hangi tekniğin size daha uygun olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Hangi tekniğin size daha uygun olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak ücretsiz fotoğraf muayenesi olabilirsiniz.

Hawaii Tipi

Göğüs Büyütme

Hawaii denildiği zaman akla deniz, güneş ve uçsuz bucaksız… Devamı

İngiliz Tipi

Göğüs Büyütme

The Sun gazetesinin yaptığı bir
araştırmaya göre …Devamı

Latin Tipi

Göğüs Büyütme

Latin güzelliği dolgun ve yuvarlak hatlar demektir. Yuvarlak ve… Devamı

Brezilya Tipi

Göğüs Büyütme

The Sun gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre …Devamı

Göğüs büyütme operasyonlarında implant türleri:

Göğüs büyütme operasyonlarında genellikle 2 tür implant çeşidi kullanılır; silikon implant ve salin (tuzlu su) implantı.

Silikon implant: Silikon implantlar doğal bir hissiyat ve görünüm sağladıkları için meme büyütme operasyonlarında kullanılan en popüler seçenektir. Bu implantlar çeşitli boyutlarda gelir içi jel benzeri bir silikon ile doludur. Silikon implantlar doğal meme dokusuna en yakın hissiyatı sağlayan implant türüdür.

Salin implant: Steril tuzlu su doldurulmuş silikon kabuktan oluşan bu implant türü implant patlama riskine karşı daha güvenlidir. İçindeki su vücut tarafından emileceğinden daha güvenli fakat diğer implant türlerine göre daha az doğal hissettirir.

meme büyütme

Mamoplastide implant şekilleri

Meme büyütme işlemlerinde kullanılan implantlar iki farklı şekilde gelir;

Yuvarlak İmplant ve Anatomik (Damla) İmplant

Yuvarlak İmplant: Adından da anlaşılabileceği gibi bu implant türü yuvarlak şekildedir. Meme dokusu altında dönse bile şekil bozukluğuna sebep olmaz.

Anatomik (Damla) İmplant: Damla tipi meme implantı ‘’anatomik şekilli implant’’ olarak da adlandırılır. Su damlası ya da gözyaşı damlası implantı olarak da bilinir. Aslında bu terimlerle kastedilen implantın meme formunda şekillendirildiği anlamına gelir. Anatomik ya da “damla” şeklindeki implantlar, göğüs şeklini taklit edecek şekilde şekillendirilen meme protezleridir. Üstleri incedir ve doğal göğüs tipine benzer şekilde aşağıya doğru genişler.

Meme büyütme işlemi ne kadar sürer?

“Göğüs büyütme operasyonu kaç saat sürer?” sorusu plastik cerrah olarak duyduğumuz soruların en başlarında gelir.

Meme estetiğinin süresi uygulanacak işlemin karmaşıklığına ve yapılacak cerrahi planlamaya göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama olarak 1.5-2 saat arası süren meme büyütme operasyonu dikleştirme gibi kombine ya da daha komplike işlem gerektiren vakalarda daha fazla zaman isteyebilir.

Genellikle işlem sonrası hasta hastanede 1 gün konaklar ve ertesi gün evine dönebilir. Operasyon sonrası şişliklerin inmesi hastanın durumuna da bağlı olarak genellikle 7-10 gün arası sürecektir.

Meme Estetiği Sürecim Nasıl Geçecek?

01

Dr. Güncel Öztürk ile Muayene

Operasyon sonrası göğüslerinizin alacağı olası görüntüyü Dr. Güncel Öztürk 3D Vectra cihazı ile size gösterir.

Operasyon Günü Belirleme

Süreç hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra operasyon gününüz belirlenir.

02

Operasyon Günü

Ortalama 1.5 saat süren işlem sonrası 1 gece hastanede konaklarsınız.

03

Kontrol Günü

Dr. Güncel Öztürk operasyon sonrası kontrolünüzü yapar ve taburcu olursunuz.

04

Pansuman ve Bandaj

5-7 gün sonrasında Dr. Güncel Öztürk pansuman ve bandajlarınız alındıktan sonra son kontrolünüz sağlanır. Dolgun göğüslerinizle daha özgüvenli bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

05

Düzenli Kontroller

Operasyon sonrası size verilecek sporcu sütyenlerini 2 ay takmanız gerekmektedir. Seyahat etme imkanınız bulunuyorsa 1-3-6 ve 12. aylarda kliniğimizde sizi misafir ederek her şeyin yolunda gittiğinden emin oluyoruz.

06

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme fiyatı birkaç faktör tarafından belirlenmektedir;

1- Cerrahın Deneyimi: İşlemi gerçekleştirecek cerrahın göğüs büyütme operasyonu üzerindeki deneyimi fiyatı etkileyen önemli faktörlerden biri olacaktır.

2- Kullanılacak İmplantın Markası: Meme estetiğinde kullanılacak implantın markası da fiyat belirlemede önemli bir etkendir.

3- Hastane Ücretleri: Operasyonun gerçekleştirileceği tesisin ücretleri de fiyatı etkileyecektir. Hastanede konaklama, anestezi ve tıbbi masraflar gibi etkenler de maliyeti etkileyebilir

Göğüs büyütme fiyatları 2023

2022 meme büyütme ameliyatı fiyatı konusunda daha önce sağladığımız bilgiler referans olabilir ancak her yıl bu fiyatların değişebileceğini unutmamanız önemlidir. 2023 meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Göğüs büyütme işlemi ile ilgileniyorsanız aşağıdaki butona tıklayıp randevu alarak 3D tasarım ile sizi nasıl bir sonuç bekleyeceği hakkında fikir alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Genellikle 1-2 saat arası süren mamoplasti işlemi revizyon (önceden işlem geçirmiş hastalar) ve daha komplike işlem gerektiren vakalarda daha fazla zaman isteyebilir.
Operasyon sonrası 1 haftalık süreçte şişlik maksimum seviyeye çıkacaktır. Sonrasında kademeli olarak 2-3 hafta içerisinde inecektir fakat meme yapısının tamamen oturması kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber 3-12 ay arasında sürebilir.
Tıbbi bir gereklilik bulunmadığı sürece meme büyütme operasyonu 18 yaşın üzerindeki bireylere yapılmaktadır. Göğüslerin gelişimini tamamlaması bu operasyonu yapmadan önceki en önemli kriterdir.
Meme büyütme işlemine girecek hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
Meme protezlerinin kas altı planda yerleştirilmesi dışarıdan bakıldığında fark edilmesini oldukça zorlaştıracaktır. İyileşme süreci biraz daha zaman alsa da kas altı dual planda yerleştirilen bir implant doğal yapıya oldukça yakın bir görüntü sağlayacaktır. Kişinin vücut yapısına uygun bir implant seçilmesi de oldukça önemlidir.
İmplantlar meme dokusunun altına yerleştirildiğinden ve süt kanallarına herhangi bir teması bulunmadığından dolayı emzirmeye engel oluşturmaz.
Mamoplastide implant şekli tercihi yapılırken hastanın vücut yapısı ve beklentisi önemli rol oynar. Vücut oranı ve hastanın istediği dolgunluğa göre cerrah muayene sonrası ideal şekli ve boyutu belirleyecektir.
Meme büyütme sonrası açılan minimal izler tamamen yok olmaz fakat kesiler göğüs altı kıvrımda açıldığı için gizlenecektir. Zamanla bu izler deri renginize bürünür ve çok yakından bakılmadığı sürece fark edilmesi zordur.
Meme implantlarının dayanıklılığı literatürde ortalama 10-15 sene olarak belirtilir fakat yeni nesil implantların dayanıklılığı halen tam olarak belirlenememiştir. Bir önceki nesil implantlardan daha uzun olacağı kabul görülür.
Göğüs büyütme işlemi emzirme süresi bittikten 2 ay sonra yapılabilir.
Ameliyattan 1 hafta sonrasında hasta iş hayatına dönebilir. Fiziksel efor gerektiren işlerde bu süre biraz daha uzayabilmektedir. Meme büyütme işlemi sonrası 1 aylık süreçte ağır eşya vb. kaldırılmamalıdır.
3 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

281 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Cigdem
Cigdem
5 yıl önce

Merhabalar doktor bey 16 gun once kas alti amaliyat oldum sol gogsum cabucak iyilesti ve indi ama sag gogsum sola gore dah buyuk duruo bunun sebebi ne olabilir zamanla kuculurmu?

serap
serap
6 yıl önce

merhaba , damla tip pütürlü yüzey silikon içerikli protez için ortalama fiyat bilgisi rica edebilir miyim ?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  serap

Merhabalar Serap Hanım.
Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

Leman
Leman
6 yıl önce

Gögüs büyütme amaliyatı fiyatı alabilir miyim?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Leman

Merhabalar Leman Hanım.
Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

deniz
deniz
7 yıl önce

Merhaba hocam ben trans bi bireyim ve gogus estetigi gecirmek istiyorum bunun icin ne sartlar gerekli?

kübra
kübra
7 yıl önce

merhaba ben 4 ay önce bir meme protezi ameliyatı geçirdim ama bende meme uclarımda inanılmaz bir acı ve his kaybı oluştu bunun sorunu nedir sinirlerim zedelenmiş oalbilirmi ve suan hiç birşey hissrtmiyorum his kaybım ne zaman geri gelir..Teşekkürler

ışık aydın
ışık aydın
8 yıl önce

selamlar
2 doğum geçirdim net 90 beden göğüslere sahipken yaklaşık 1 beden sarkma oldu ben büyütmek istemiyorum sadece toparlatmak için nekadar ücret talep ettiğinizi söylerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

ışık aydın
ışık aydın
8 yıl önce

selamlar net 90 beden göğüslerim var ve 1 beden küçültmek istiyorum yada kısmi toparlama çünkü bir bedene yakın sarkma var (2 doğum geçirdim)
bana bu işlemdeki fiyatın ne olacağını söylermisiniz? şimdiden teşekkürler

Eda Han
Eda Han
8 yıl önce

Merhaba doktor bey göğüs büyütme revision ameliyatı düşünüyorum daha önce 300 cc takılmıştı ve çok fazla küçük kalmıştı malesef türkiyede doktarlarda küçük implant takıntısı var. boyum175cm göğüs altı çevresi 90cm oldukça geniş omuzlara sahibim yeteri kadarda göğüs dokum var. Meme başından 700 CC yuvarlak High projeksiyon İmplant düşünüyorum bu konuda kararım kesin SİZE sorum yumuşak jelmi yoksa sert jelmi ilk şeklini koruyarak daha güzel ve dik gösterir ve Hangisi ile göğüslerim daha geç sarkar.Teşekkürler

Bayan küçük meme
Bayan küçük meme
8 yıl önce

Göğüslerim bi erkeğin göğüslerinden bile küçük ve bu durumdan çok rahatsız oluyorun en büyük takıntım bu bu duruma çok üzülüyorum emzirme dönemimde süt varken boyu iyiydi ama şimdi sönmüş balon gibiler

gülnur durmaz
gülnur durmaz
8 yıl önce

doktor bey damla protezler içeride dönme riski taşır mı ve bu neye bağlıdır?mesela uygun cep açılırsa tenis ya da halter giibi ağır sporlar yapabilir miyim? bunun dışında düşük profil bugünkü adlandırmayla orta profile mi denk düşmekte ben araştırmalarımdan bunu anladım ama yine de bilgili bir türk doktorundan kendi dilimde bilgi almak isterim teşekkürler

Eda Kaan
Eda Kaan
8 yıl önce

Merhaba doktor bey göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum 695cc sizce büyük bir protez olduğu için yumuşak natrella trf serisimi yoksa sert mentor mu daha geç sarkar açıkçası diri ve belli olan göğslere sahip olmak istiyorum. Boyum 175cm göğüs altı 90cm geniş omuzluyum. İki protezin artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim.İyi çalışmalar

Gulsen
Gulsen
8 yıl önce

Merhaba,
Gogus buyutme ameliyatindan ne kadar sure sonra sigara tuketilebilir?

tuğba gönül
tuğba gönül
8 yıl önce

Doktor Bey. Ben bundan 1,5 yıl önce bir göğüs büyütme ameliyatı oldum fakat doğal göründüğünü düşünmüyorum. Göğüslerimin arasında çok boşluk var. Size duyduğum ve okuduğum şeylerden dolayı şimdiden çok güven duyuyorum. Revizyon ameliyatımı sizin yapmanızı çok isterim mümkünse.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  tuğba gönül

Çok teşekkür ederim. Tabi mümkün, asistanlarımdan randevu alarak kliniğime gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

kübra uzuntaş
kübra uzuntaş
8 yıl önce

İyi günler Güncel Bey. Benim göğüslerim hem çok küçük hem de asimetrikler. Göğüslerimin asimetrisini düzeltmek ve büyütmek istiyorum. Doğal görünecek şekilde bunu sağlayabilir miyiz?

Op. Dr. Güncel Öztürk

Göğüs büyütme ile asimetriklikleri en doğal görünecek şekilde düzeltmek mümkündür. Asistanlarımdan ön görüşme randevusu alarak daha detaylı bir cevap verebilirim. İyi dileklerimle…

gaye uzmanoğlu
gaye uzmanoğlu
8 yıl önce

Göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat öncesinde nasıl bir göğüse sahip olacağımı muayene sırasında belirlememiz mümkün müdür?

Op. Dr. Güncel Öztürk

Evet ameliyat sonrasında sahip olacağınız göğüsleri muayene sırasında beraber belirliyoruz. İyi günler dilerim.

Canan Tansu
Canan Tansu
8 yıl önce

İyi günler doktor bey. Ben göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorum ve aynı zamanda uçlarını da düzeltmek istiyorum. İkisinin de aynı anda olması mümkün müdür?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Canan Tansu

Evet ikisini de aynı operasyonda yapmak mümkündür. İyi dileklerimle.

gökcan
gökcan
8 yıl önce

Merhabalar hocam ben 49 yaşında bi hanımım sigara kullanıyorum..Ve iki sefer operasyon yaptırdım şu anki durum çok kötü bi vaziyette neyse ayvalıkta yaşıyorum göğüsümün düzeltilmesi şart göğüs uçlarında yapılmıştı yaptırmak istiyorum fakat maddi açıdan merak ediyorum ne tutar diye tabiki görmeniz de yarar var tabiki foto yollasan ve ondan sonra konuşsak olurmu tşkler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  gökcan

Ücret konularını asistanımla telefonda konuşabilirsiniz. iyi günler dilerim.

ilknur
ilknur
8 yıl önce

Üç gün önce operasyon geçirdim protez takıldı ilk gece çok ağrım oldu şimdi biraz azaldı ama içte yanmalar hissediyorum ilk kontrole yarın gideceğim ama sayfanizi ziyaret ettim ve size de sormak istedim bu yanma normali bir de ben pilates ve reformer egitmeniyim ve çok yoğun çalışıyorum yalnızca on gün izin aldım bu süre yeterlimi aktif olarak ise ne zaman donebilirim

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  ilknur

Doktorunuzla iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

polen
polen
8 yıl önce

Merhabalar,
40 kiloya yakın kilo verdim ve göğüslerimde inanılmaz sarkma oluştu.Yaşım 21.Boyutunun da büyümesini istiyorum.Silikon ile sarkmalar da düzelebilir mi?Ya da ne yapmamı önerirsiniz.İstanbul’dayım,1 yıla kadar ayrıca sizin muayenehanenize geleceğim.Şimdiden teşekkürler,sevgiler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  polen

Sarkmalar çoksa dikleştirme operasyonu gereklidir. Aynı zaman da göğüs büyütme de uygulanabilir. Daha detaylı bilgi için muayene etmek gerekir.İyi günler dilerim.

Dilek işler
Dilek işler
8 yıl önce

Merhaba hocam:
Benim sorunum göğüslerimin çok küçük olması yok denicek kadar.Ayrıca çok zayıfım.40-42 aradı değişiyor kilom.
Ben bu ameliyatı olabilirmiyim minyonum çünkü.Acaba çok büyükmü durur silikon yaptırsam
Teşekkürler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Dilek işler

Fiziksel özelliklerinize göre göğüs tasarımını muayene sırasında yapıyoruz. Asistanlarımdan randevu alarak gelebilirsiniz.

Seda şahin
Seda şahin
8 yıl önce

1 hafta önce göğsümün küçük olmasında dolayı silikon takıldı fakat hala boyutundan memnun değilim biraz daha büyük istemiştim bunu tekrar doktorla görüşsem bir büyük takılma şansı varmıdır

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Seda şahin

Doktorunuzla iletişim halinde olmanızı öneririm. Sevgiler…

serap malçok
serap malçok
8 yıl önce

Ben o doktordan memnun kalmadığım için bu soruyu sormustum zaten. Tekrar gitmek istemedıgımden iki yıl gitmedim. Memnun kalsam zaten kontrollere giderdim değilmi ? Başka doktor yardımcı olamazmı bunumu anlamalıyım yazdıgınızdan ? Teşekkür ederim..

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  serap malçok

Doktorunuzla ilgili güven sorunu yaşıyorsanız asistanımdan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

Serap malçok
Serap malçok
8 yıl önce

Merhabalar.. Ben yaklaşık iki yıl önce silikon yaptırdım. Ve hiç komtrole gitmedım. Agrım yok sadece göğüsümün bazı kenar yerlerınde kabarcık gbi bir şey hissediyorum.. Bir daha o doktora gitmek istemedıgim için kontrole bile gitmedım. Başka doktora gitsem kendi yapmadığı için herhangi bi sorunda müdehale edermi bilemiyorum.. Şimdiden teşekkür ederim..

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Serap malçok

Serap hanım merhabalar,
Öncelikle eski doktorunuzla iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim, bu durumdan doktorunuzun haberi olması gerekir
İyi dileklerimle

ceren baş
ceren baş
8 yıl önce

ya ben 20 yaşında slikon yaptırmak istiyorum ama 22 olmadan normal bi slikon taktıramıyomuşuz galiba salinde istemiyorum ama patlama ihtimalinden dolayı

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  ceren baş

Ceren hanım merhabalar,
Bu durum Amerika Birleşik Devletleri için geçerli. Detaylı bilgi asistanımdan alabilirsiniz. İyi dileklerimle

figan
figan
8 yıl önce

merhaba doktor bey,
ben 31 yaşındayım göğüslerim çok küçük silikon yaptırmak istiyorum fakat bağışıklık sistemim yapılan testlerde çok düşük çıktı ameliyattan sonra dikişlerim şişiyor ve iltihap topluyor ve dikişlerin olduğu yerler estetik gibi olmuyor görüntü kötü anlayacağınız 🙁

bu yaşadığım durumun hastane enfeksiyonu mu yoksa alerjik bir durum mu belli değil.

sizce ben esteik yaptırabilirmiyim ?

teşekkür ederim

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  figan

Figen hanım merhabalar,
Bağışıklık sistemi düşüklüğü, hastane enfeksiyonu veya allerji ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. kan değerlerinzi asistanıma gönderirseniz detaylı bilgi verebilirim.
İyi dileklerimle

Ceren
Ceren
8 yıl önce

Ben 18 yaşındayım ve geçenlerde bir arkadaşım geçen yaz silikon taktırdığını söyledi. Hormon testi normalmiş fakat doktor muayene edince göğüslerin büyümez demiş bunun nasıl anlaşıldığını merak ediyorum ve ayrıca onun ameliyat öncesi hali gibiyim bende ve büyük ihtimalle bende yaptırıcam ama muayenesi Nasıl oluyor

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Ceren

Ceren hanım merhabalar,
Göğüs yapısı 18 yaş sonrası çok değişim olmaz ve büyümez şeklinde söylenmiştir.
İyi dileklerimle

Ceren
Ceren
8 yıl önce

Ben 18 yaşındayım ve silikon taktırmayı düşünüyorum ihtiyacım olup olmadığına neye bakarak karar veriyoruz. Hormon testi mi yapıyorsunuz yoksa direk muayene mi ediyorsunuz ?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Ceren

CEren hanım,
Göğüs yapınıza bağlı olarak hormon testi genelde istemiyorum. Sizin göğüs yapınıza benzer göğüs büyütme estetiği sonuçlarını görüp karar verebiliyorsunuz. İyi dileklerimle

Rahşan
Rahşan
8 yıl önce

Fotoğrafa bakarak burun konusunda ne yapılması gerektiğini az çok belirleyebilir misiniz ?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Rahşan

Rahşan hanım,
gönderin fotoraflarınızı bakalım :)..

Dilay
Dilay
8 yıl önce

Mrb doktr bey benim göğüs yapim yok denilicek kadar kuçuk .. boyl olmasa rağmen sarkık ve ayrık.. ben protez yaptrdgim zaman yine ayrık olur m… ayrca ameliyattan da çok korkuyrm ..korkumu yenmem için napmalym tsk edyrm

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Dilay

Dilay hanım merhabalar,
Göğüs büyütme sonrası göğüsleriniz sarkık olmaz. göğüs büyütme estetik cerrahi operasyonları arasında memnuniyeti en yüksek işlemdir… İyi dileklerimle

Sultan
Sultan
8 yıl önce

Güncel bey merhaba, meme büyütme ameliyatından sonra silikon varlığı palpasyonla hissedilebilinir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Sultan

doğru planlamada, silikon boyutu ve göğüs yapınıza bağlı olarak hissedilmeyebiliyor.

tugba
tugba
8 yıl önce

meme projesinden 2.yıl sonra asimetrik bir.görüntü oldu sebebi nedir acaba

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  tugba

operasyonu yapan doktorunuzla iletişim halinde olunuz size detaylı bilgi verecektir.

tugba
tugba
8 yıl önce

merhaba 2 yıl önce bana meme protezi takıldı bana. birine 300 birine 350 cc takıldı göğüs kafesime uygun olarak ancak su anda yani 2 yıl sonra biri.cok buyuk biri de.normal boyutta görünüyor bunun sebebi birinin küçülmesi mi yoksa diğerinin büyümesi mi…. çözümü nedir? cebaplarsaniz cok sevinirim lutfen

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  tugba

düzeltilebilir bir işlem. silikonlarınız değişerek aynı boyuta getirilebilinir

yasemin
yasemin
8 yıl önce

Bu göğüs büyütme işlemleri kalıcı mı doktor bey

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  yasemin

silikonla göğüs büyütme işlemi kalıcıdır, isterseniz tekrardan çıkarıp göğüslerinizin eski boyutuna geçebilirsiniz.

Sevda
Sevda
8 yıl önce

Operasyondan sonra ucakla seyahat konusunda bir engel var midir? Mesela, ameliyattan 2gun sonra ucakla seyahat edebilir miyim?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Sevda

Sevda hanım merhabalar,
Göğüs büyütme estetiği sonrası 1 hafta İstanbulda kalmanızı öneririm sonrasında uçakla seyahet edebilirsiniz. . İyi dileklerimle

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Sevda

İstanbulda 1 hafta kalmanızı öneririm

Naz
Naz
8 yıl önce

Göğüsteki kilo vermeye bağlı çatlakları onarmak için ya da daha az belli olması için yapılabilecek bir estetik operasyon var mı.?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Naz

malesef tam olarak net bir çözüm hala yok

Nazli
Nazli
8 yıl önce

Merabalar doktor bey bnde 33 yaşındayım hep gelişimler geriyim yani gogus küçük tam gelisevmedim 50 kiloyum ama bu tür ameliyatlar baya fiyatlı bana göre ew temizliğine gidiyorum işçiyi m ama kadınım sonuçta rahatsız oluyorum girdiğim kıyafetlerle belli oluyor yüksek kalİpli sütyen aramaktan yoruldum 4 sene önce anne oldum rabbim şükür ama bu durum bni çok uzuyor allah rızası için nolur bana yardımcı olun lütfen fyt konusu bni çok aşıyor canınızı bekliycem rabbim emanet olun kusadasindan yaziyorum

Ddd
Ddd
8 yıl önce

Mrb hocam 22 yasındayım 2 cocuk annesıyım sol göğsüm sağ göğsüme gore daha küçük ve ben bu durumdan cok rahatsızım eşim bazen saka yapıyo ve cok alınıyorum lutfen hocam bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim.ayrıca da şuan cocuk emzırıyorum ve ücretini cok merak ediyorum bilgilendirirseniz cok memnun olurum

Elif tuba goktas
Elif tuba goktas
8 yıl önce

Meme büyütme ameliyat ucretiniz nedir ve dudak dolgusu nun fiyatını alabilir miyim

Meral
Meral
8 yıl önce

Merhabalar doktor bey ben gögüs boyutumdan memnunum ama kilo alıp vermekten sarkma mevcut diklestirme toparlatmak istiyorum ama 1 yıl içinde bebek düşünüyorum ve öncesi i sonrasımı yaptırmam gerektiğini bilemedim hamilelikten sonra geri dönüşüm olurmu operasyon sonrasında iz kalırmı bunları merak ediyorum süreç ve yöntem nedir kesikli kesiksiz bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Canan
Canan
8 yıl önce

Merhaba Güncel bey.ben 3 doğum yaptım, gebelik dönemlerinden dolayi gosuslerim sarkti.Bu görüntü can sıkıcı, msjlarda sorun operasyondan sonra tekrarlnyr dEmisler. Lütfen bana bilgi verirmisiniz ?Teşekkür ederim. Iyi akşamlar.

Canan
Canan
8 yıl önce

Merhaba Guncel bey. Ben 3 doğum yaptım Gebelik donemlerinden dolayi goguslerimde sarkmalar oldu bu görüntü den kurtulmak istiyorum fakat msjlarda sorun tekrarlyabiliyor diyorlar lütfen bana bilgi verirmisiniz.tesekkur ederim. Iyi akşamlar.

Nihan
Nihan
8 yıl önce

5 gün önce meme dokusu altı 250 cc yuvarlak meme protezi takıldı gögüs altı kesisiyle ama suanda sol gögsüm cok sert ve sis sag gögsüm tamamen indi ve normal bir formda sol gögsümde her hangi bir aksilik olması söz konusumu cevabınızı bekliyorum.

Cigdem
Cigdem
5 yıl önce
Reply to  Nihan

Merhabalar bende 16 gun once kas alti meme buyutme amaliyati oldum benimde sag gogsum daha buyuk solum hizlica iyilesti ve indi sizin baya zman olmus zamanla duzeldimi?

songul k
songul k
8 yıl önce

Bu ameleyatin hayati bir riski varmidir ?

merve naz
merve naz
9 yıl önce

Merhaba güncel bey ben temmuz ayi icerisinde randevu alip ameliyat olmak istiyorum acaba yaz aylarinda hangi araliklarda calisiyorsunuz tatil icin zaman ayirmadan mi calisiyorsunuz bilgi almak isiyorum tesekkurler

sultan p
sultan p
9 yıl önce

İyi günler güncel bey 32 yaşındayım iki hamilelik ve Emzirme dönemini arka arkaya yaşadım ve goğuslerim çok hasar gördü küçüldü yirtikler oldu ust kisimlarda sarkti söndü resmen silikon taktım ak istiyorum ama başka bir sorun var meme ucundaki kahverengi yuvarlak gerginden büyük ve operasyon yapılınca gerilmeden dolayi oda büyüyecek ve dekolte giyinmeme engel olacak bunun bir yöntemi varmı? Kahverengi bölge kucultulmesi farklı bir ameliyatmi iz kalirmi? Cvp verirseniz şimdiden çok teşekkür ediyorum

zeliha k
zeliha k
9 yıl önce

Ne kadar acaba 2 beden büyütme islemi

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  zeliha k

Merhabalar,
Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
İyi dileklerimle

pelin
pelin
9 yıl önce

Merhaba güncel bey göğüs büyütme işlemi yaptirmayi düşünüyorum fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim sigara içilmemesini tavsiye etmişsiniz ameliyattan en azindan 1 gün sonra içsemde bir zarari olurmu sigarayi kolay birakamiyorum içsem ne olabilir

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  pelin

Merhaba
Sigara içmek, iyileşme süresini uzatır ve rahatsızlık duygusunu arttırabilir. Bu nedenle hızlı bir iyileşme için sigara içilmemesi önerilir. Bu bir öneridir, eğer sizi çok rahatsız eden bir konu haline dönüyorsa, belirli kısıtlamalar altında, ara ara, doktorunuzun bilgisi ve izni ile sigara kullanabilirsiniz.
İyi dileklerimle

serpil
serpil
9 yıl önce

Merhaba;

Benım gögüslerım 90 beden ancak 7 kılo verdıkten sonra gögüslerımde sarkma oldu ancak agırlık ve spor yaptıgım ıcın göruntu dırı. Dıklestırme amelıyatını okudum zor bır surec ve bır kac yıl sonra sarkma olasılıgı yuksek …Slıkon yaptıran arkadaslarım var memnunlardı ılk zamanlar ancak sonrasında gorusmedık. Sılıkon yaptırsam normal gogus buyuk oldugu ıcın cokmu buyuk gorunur. Yada amelıyatsız kök hucreyle ne kadar verımlı sonuc alabılırım.. Aydınlatırsanız sevınırım..

Saygıularımla;

Serpil…

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  serpil

Merhaba
Muayene etmeden size bir öneride bulunmak gerçekten zor. Fakat şunu söyleyebilirim, silikon kullanılırsa, illa göğüslerinizi büyütecek diye birşey yok. Herşeyin ölçüsü, yöntemi ve olası sonuçları önceden kestirilebilir, muayene sonrasında kesin ve detaylı bilgi verebilirim.
İyi dileklerimle

zeynep
zeynep
9 yıl önce

merhaba hocam ben 11 gün önce meme silikon ameliyatı oldum mememe kas altından silikon yerleştirildi mememde hafif sarkıklık vardı doktorum bu durumun sadece silikonla giderileceğini söyledi dikleştirme ameliyatı yapmadı ama ben şu anki görüntümden hiç memnun değilim kontrole gittiğim de şişlikler inecek meme dikleşecek diyor daha nekadar beklicem moralim çok bozuk birde çok büyük silikon takmışlar 70 bebeden südyen kullanıyordum 415 cc silkon koymuş bana çok ağır geliyor. bana meil adresinizi verirseniz ameliyat öncesi ve şuanki halimi foto olarak göndereyim . çok mutsuzum beni gerçekçi olarak bilgilendirin lütfen yalvarırım bu durum düzelmicekse ne yapmam gerek tekrar ameliyat olmalımıyım

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  zeynep

Merhaba Zeynep

mail adresim : guncelozturk@gmail.com

İyi dileklerimle

Duygu Tekay
Duygu Tekay
9 yıl önce

Merhaba Guncel bey, ben 12 sene once goguslerime silikon taktirdim. O zamanki doktorum protezlerin 10 sene sonra yenilenmesi gerektigini soylemisti. Ben de biran once size muayene olup yenilerini taktirmak istiyorum fakat biraz korkuyorum. Acaba ameliyat ilkine gore daha mi zor olur? Herhangi bir problem yasar miyim? Cok tesekkurler sevgiler..

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Duygu Tekay

Merhaba Duygu hanım,
0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu alabilirsiniz. Buyrun sizi misafir edelim.
İyi dileklerimle

Hangi tekniğin size daha uygun olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak ücretsiz fotoğraf muayenesi olabilirsiniz.

3 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

281 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Cigdem
Cigdem
5 yıl önce

Merhabalar doktor bey 16 gun once kas alti amaliyat oldum sol gogsum cabucak iyilesti ve indi ama sag gogsum sola gore dah buyuk duruo bunun sebebi ne olabilir zamanla kuculurmu?

serap
serap
6 yıl önce

merhaba , damla tip pütürlü yüzey silikon içerikli protez için ortalama fiyat bilgisi rica edebilir miyim ?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  serap

Merhabalar Serap Hanım.
Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

Leman
Leman
6 yıl önce

Gögüs büyütme amaliyatı fiyatı alabilir miyim?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Leman

Merhabalar Leman Hanım.
Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

deniz
deniz
7 yıl önce

Merhaba hocam ben trans bi bireyim ve gogus estetigi gecirmek istiyorum bunun icin ne sartlar gerekli?

kübra
kübra
7 yıl önce

merhaba ben 4 ay önce bir meme protezi ameliyatı geçirdim ama bende meme uclarımda inanılmaz bir acı ve his kaybı oluştu bunun sorunu nedir sinirlerim zedelenmiş oalbilirmi ve suan hiç birşey hissrtmiyorum his kaybım ne zaman geri gelir..Teşekkürler

ışık aydın
ışık aydın
8 yıl önce

selamlar
2 doğum geçirdim net 90 beden göğüslere sahipken yaklaşık 1 beden sarkma oldu ben büyütmek istemiyorum sadece toparlatmak için nekadar ücret talep ettiğinizi söylerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

ışık aydın
ışık aydın
8 yıl önce

selamlar net 90 beden göğüslerim var ve 1 beden küçültmek istiyorum yada kısmi toparlama çünkü bir bedene yakın sarkma var (2 doğum geçirdim)
bana bu işlemdeki fiyatın ne olacağını söylermisiniz? şimdiden teşekkürler

Eda Han
Eda Han
8 yıl önce

Merhaba doktor bey göğüs büyütme revision ameliyatı düşünüyorum daha önce 300 cc takılmıştı ve çok fazla küçük kalmıştı malesef türkiyede doktarlarda küçük implant takıntısı var. boyum175cm göğüs altı çevresi 90cm oldukça geniş omuzlara sahibim yeteri kadarda göğüs dokum var. Meme başından 700 CC yuvarlak High projeksiyon İmplant düşünüyorum bu konuda kararım kesin SİZE sorum yumuşak jelmi yoksa sert jelmi ilk şeklini koruyarak daha güzel ve dik gösterir ve Hangisi ile göğüslerim daha geç sarkar.Teşekkürler

Bayan küçük meme
Bayan küçük meme
8 yıl önce

Göğüslerim bi erkeğin göğüslerinden bile küçük ve bu durumdan çok rahatsız oluyorun en büyük takıntım bu bu duruma çok üzülüyorum emzirme dönemimde süt varken boyu iyiydi ama şimdi sönmüş balon gibiler

gülnur durmaz
gülnur durmaz
8 yıl önce

doktor bey damla protezler içeride dönme riski taşır mı ve bu neye bağlıdır?mesela uygun cep açılırsa tenis ya da halter giibi ağır sporlar yapabilir miyim? bunun dışında düşük profil bugünkü adlandırmayla orta profile mi denk düşmekte ben araştırmalarımdan bunu anladım ama yine de bilgili bir türk doktorundan kendi dilimde bilgi almak isterim teşekkürler

Eda Kaan
Eda Kaan
8 yıl önce

Merhaba doktor bey göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum 695cc sizce büyük bir protez olduğu için yumuşak natrella trf serisimi yoksa sert mentor mu daha geç sarkar açıkçası diri ve belli olan göğslere sahip olmak istiyorum. Boyum 175cm göğüs altı 90cm geniş omuzluyum. İki protezin artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim.İyi çalışmalar

Gulsen
Gulsen
8 yıl önce

Merhaba,
Gogus buyutme ameliyatindan ne kadar sure sonra sigara tuketilebilir?

tuğba gönül
tuğba gönül
8 yıl önce

Doktor Bey. Ben bundan 1,5 yıl önce bir göğüs büyütme ameliyatı oldum fakat doğal göründüğünü düşünmüyorum. Göğüslerimin arasında çok boşluk var. Size duyduğum ve okuduğum şeylerden dolayı şimdiden çok güven duyuyorum. Revizyon ameliyatımı sizin yapmanızı çok isterim mümkünse.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  tuğba gönül

Çok teşekkür ederim. Tabi mümkün, asistanlarımdan randevu alarak kliniğime gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

kübra uzuntaş
kübra uzuntaş
8 yıl önce

İyi günler Güncel Bey. Benim göğüslerim hem çok küçük hem de asimetrikler. Göğüslerimin asimetrisini düzeltmek ve büyütmek istiyorum. Doğal görünecek şekilde bunu sağlayabilir miyiz?

Op. Dr. Güncel Öztürk

Göğüs büyütme ile asimetriklikleri en doğal görünecek şekilde düzeltmek mümkündür. Asistanlarımdan ön görüşme randevusu alarak daha detaylı bir cevap verebilirim. İyi dileklerimle…

gaye uzmanoğlu
gaye uzmanoğlu
8 yıl önce

Göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat öncesinde nasıl bir göğüse sahip olacağımı muayene sırasında belirlememiz mümkün müdür?

Op. Dr. Güncel Öztürk

Evet ameliyat sonrasında sahip olacağınız göğüsleri muayene sırasında beraber belirliyoruz. İyi günler dilerim.

Canan Tansu
Canan Tansu
8 yıl önce

İyi günler doktor bey. Ben göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorum ve aynı zamanda uçlarını da düzeltmek istiyorum. İkisinin de aynı anda olması mümkün müdür?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Canan Tansu

Evet ikisini de aynı operasyonda yapmak mümkündür. İyi dileklerimle.

gökcan
gökcan
8 yıl önce

Merhabalar hocam ben 49 yaşında bi hanımım sigara kullanıyorum..Ve iki sefer operasyon yaptırdım şu anki durum çok kötü bi vaziyette neyse ayvalıkta yaşıyorum göğüsümün düzeltilmesi şart göğüs uçlarında yapılmıştı yaptırmak istiyorum fakat maddi açıdan merak ediyorum ne tutar diye tabiki görmeniz de yarar var tabiki foto yollasan ve ondan sonra konuşsak olurmu tşkler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  gökcan

Ücret konularını asistanımla telefonda konuşabilirsiniz. iyi günler dilerim.

ilknur
ilknur
8 yıl önce

Üç gün önce operasyon geçirdim protez takıldı ilk gece çok ağrım oldu şimdi biraz azaldı ama içte yanmalar hissediyorum ilk kontrole yarın gideceğim ama sayfanizi ziyaret ettim ve size de sormak istedim bu yanma normali bir de ben pilates ve reformer egitmeniyim ve çok yoğun çalışıyorum yalnızca on gün izin aldım bu süre yeterlimi aktif olarak ise ne zaman donebilirim

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  ilknur

Doktorunuzla iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

polen
polen
8 yıl önce

Merhabalar,
40 kiloya yakın kilo verdim ve göğüslerimde inanılmaz sarkma oluştu.Yaşım 21.Boyutunun da büyümesini istiyorum.Silikon ile sarkmalar da düzelebilir mi?Ya da ne yapmamı önerirsiniz.İstanbul’dayım,1 yıla kadar ayrıca sizin muayenehanenize geleceğim.Şimdiden teşekkürler,sevgiler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  polen

Sarkmalar çoksa dikleştirme operasyonu gereklidir. Aynı zaman da göğüs büyütme de uygulanabilir. Daha detaylı bilgi için muayene etmek gerekir.İyi günler dilerim.

Dilek işler
Dilek işler
8 yıl önce

Merhaba hocam:
Benim sorunum göğüslerimin çok küçük olması yok denicek kadar.Ayrıca çok zayıfım.40-42 aradı değişiyor kilom.
Ben bu ameliyatı olabilirmiyim minyonum çünkü.Acaba çok büyükmü durur silikon yaptırsam
Teşekkürler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Dilek işler

Fiziksel özelliklerinize göre göğüs tasarımını muayene sırasında yapıyoruz. Asistanlarımdan randevu alarak gelebilirsiniz.

Seda şahin
Seda şahin
8 yıl önce

1 hafta önce göğsümün küçük olmasında dolayı silikon takıldı fakat hala boyutundan memnun değilim biraz daha büyük istemiştim bunu tekrar doktorla görüşsem bir büyük takılma şansı varmıdır

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Seda şahin

Doktorunuzla iletişim halinde olmanızı öneririm. Sevgiler…

serap malçok
serap malçok
8 yıl önce

Ben o doktordan memnun kalmadığım için bu soruyu sormustum zaten. Tekrar gitmek istemedıgımden iki yıl gitmedim. Memnun kalsam zaten kontrollere giderdim değilmi ? Başka doktor yardımcı olamazmı bunumu anlamalıyım yazdıgınızdan ? Teşekkür ederim..

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  serap malçok

Doktorunuzla ilgili güven sorunu yaşıyorsanız asistanımdan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

Serap malçok
Serap malçok
8 yıl önce

Merhabalar.. Ben yaklaşık iki yıl önce silikon yaptırdım. Ve hiç komtrole gitmedım. Agrım yok sadece göğüsümün bazı kenar yerlerınde kabarcık gbi bir şey hissediyorum.. Bir daha o doktora gitmek istemedıgim için kontrole bile gitmedım. Başka doktora gitsem kendi yapmadığı için herhangi bi sorunda müdehale edermi bilemiyorum.. Şimdiden teşekkür ederim..

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Serap malçok

Serap hanım merhabalar,
Öncelikle eski doktorunuzla iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim, bu durumdan doktorunuzun haberi olması gerekir
İyi dileklerimle

ceren baş
ceren baş
8 yıl önce

ya ben 20 yaşında slikon yaptırmak istiyorum ama 22 olmadan normal bi slikon taktıramıyomuşuz galiba salinde istemiyorum ama patlama ihtimalinden dolayı

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  ceren baş

Ceren hanım merhabalar,
Bu durum Amerika Birleşik Devletleri için geçerli. Detaylı bilgi asistanımdan alabilirsiniz. İyi dileklerimle

figan
figan
8 yıl önce

merhaba doktor bey,
ben 31 yaşındayım göğüslerim çok küçük silikon yaptırmak istiyorum fakat bağışıklık sistemim yapılan testlerde çok düşük çıktı ameliyattan sonra dikişlerim şişiyor ve iltihap topluyor ve dikişlerin olduğu yerler estetik gibi olmuyor görüntü kötü anlayacağınız 🙁

bu yaşadığım durumun hastane enfeksiyonu mu yoksa alerjik bir durum mu belli değil.

sizce ben esteik yaptırabilirmiyim ?

teşekkür ederim

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  figan

Figen hanım merhabalar,
Bağışıklık sistemi düşüklüğü, hastane enfeksiyonu veya allerji ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. kan değerlerinzi asistanıma gönderirseniz detaylı bilgi verebilirim.
İyi dileklerimle

Ceren
Ceren
8 yıl önce

Ben 18 yaşındayım ve geçenlerde bir arkadaşım geçen yaz silikon taktırdığını söyledi. Hormon testi normalmiş fakat doktor muayene edince göğüslerin büyümez demiş bunun nasıl anlaşıldığını merak ediyorum ve ayrıca onun ameliyat öncesi hali gibiyim bende ve büyük ihtimalle bende yaptırıcam ama muayenesi Nasıl oluyor

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Ceren

Ceren hanım merhabalar,
Göğüs yapısı 18 yaş sonrası çok değişim olmaz ve büyümez şeklinde söylenmiştir.
İyi dileklerimle

Ceren
Ceren
8 yıl önce

Ben 18 yaşındayım ve silikon taktırmayı düşünüyorum ihtiyacım olup olmadığına neye bakarak karar veriyoruz. Hormon testi mi yapıyorsunuz yoksa direk muayene mi ediyorsunuz ?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Ceren

CEren hanım,
Göğüs yapınıza bağlı olarak hormon testi genelde istemiyorum. Sizin göğüs yapınıza benzer göğüs büyütme estetiği sonuçlarını görüp karar verebiliyorsunuz. İyi dileklerimle

Rahşan
Rahşan
8 yıl önce

Fotoğrafa bakarak burun konusunda ne yapılması gerektiğini az çok belirleyebilir misiniz ?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Rahşan

Rahşan hanım,
gönderin fotoraflarınızı bakalım :)..

Dilay
Dilay
8 yıl önce

Mrb doktr bey benim göğüs yapim yok denilicek kadar kuçuk .. boyl olmasa rağmen sarkık ve ayrık.. ben protez yaptrdgim zaman yine ayrık olur m… ayrca ameliyattan da çok korkuyrm ..korkumu yenmem için napmalym tsk edyrm

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Dilay

Dilay hanım merhabalar,
Göğüs büyütme sonrası göğüsleriniz sarkık olmaz. göğüs büyütme estetik cerrahi operasyonları arasında memnuniyeti en yüksek işlemdir… İyi dileklerimle

Sultan
Sultan
8 yıl önce

Güncel bey merhaba, meme büyütme ameliyatından sonra silikon varlığı palpasyonla hissedilebilinir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Sultan

doğru planlamada, silikon boyutu ve göğüs yapınıza bağlı olarak hissedilmeyebiliyor.

tugba
tugba
8 yıl önce

meme projesinden 2.yıl sonra asimetrik bir.görüntü oldu sebebi nedir acaba

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  tugba

operasyonu yapan doktorunuzla iletişim halinde olunuz size detaylı bilgi verecektir.

tugba
tugba
8 yıl önce

merhaba 2 yıl önce bana meme protezi takıldı bana. birine 300 birine 350 cc takıldı göğüs kafesime uygun olarak ancak su anda yani 2 yıl sonra biri.cok buyuk biri de.normal boyutta görünüyor bunun sebebi birinin küçülmesi mi yoksa diğerinin büyümesi mi…. çözümü nedir? cebaplarsaniz cok sevinirim lutfen

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  tugba

düzeltilebilir bir işlem. silikonlarınız değişerek aynı boyuta getirilebilinir

yasemin
yasemin
8 yıl önce

Bu göğüs büyütme işlemleri kalıcı mı doktor bey

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  yasemin

silikonla göğüs büyütme işlemi kalıcıdır, isterseniz tekrardan çıkarıp göğüslerinizin eski boyutuna geçebilirsiniz.

Sevda
Sevda
8 yıl önce

Operasyondan sonra ucakla seyahat konusunda bir engel var midir? Mesela, ameliyattan 2gun sonra ucakla seyahat edebilir miyim?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Sevda

Sevda hanım merhabalar,
Göğüs büyütme estetiği sonrası 1 hafta İstanbulda kalmanızı öneririm sonrasında uçakla seyahet edebilirsiniz. . İyi dileklerimle

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Sevda

İstanbulda 1 hafta kalmanızı öneririm

Naz
Naz
8 yıl önce

Göğüsteki kilo vermeye bağlı çatlakları onarmak için ya da daha az belli olması için yapılabilecek bir estetik operasyon var mı.?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Naz

malesef tam olarak net bir çözüm hala yok

Nazli
Nazli
8 yıl önce

Merabalar doktor bey bnde 33 yaşındayım hep gelişimler geriyim yani gogus küçük tam gelisevmedim 50 kiloyum ama bu tür ameliyatlar baya fiyatlı bana göre ew temizliğine gidiyorum işçiyi m ama kadınım sonuçta rahatsız oluyorum girdiğim kıyafetlerle belli oluyor yüksek kalİpli sütyen aramaktan yoruldum 4 sene önce anne oldum rabbim şükür ama bu durum bni çok uzuyor allah rızası için nolur bana yardımcı olun lütfen fyt konusu bni çok aşıyor canınızı bekliycem rabbim emanet olun kusadasindan yaziyorum

Ddd
Ddd
8 yıl önce

Mrb hocam 22 yasındayım 2 cocuk annesıyım sol göğsüm sağ göğsüme gore daha küçük ve ben bu durumdan cok rahatsızım eşim bazen saka yapıyo ve cok alınıyorum lutfen hocam bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim.ayrıca da şuan cocuk emzırıyorum ve ücretini cok merak ediyorum bilgilendirirseniz cok memnun olurum

Elif tuba goktas
Elif tuba goktas
8 yıl önce

Meme büyütme ameliyat ucretiniz nedir ve dudak dolgusu nun fiyatını alabilir miyim

Meral
Meral
8 yıl önce

Merhabalar doktor bey ben gögüs boyutumdan memnunum ama kilo alıp vermekten sarkma mevcut diklestirme toparlatmak istiyorum ama 1 yıl içinde bebek düşünüyorum ve öncesi i sonrasımı yaptırmam gerektiğini bilemedim hamilelikten sonra geri dönüşüm olurmu operasyon sonrasında iz kalırmı bunları merak ediyorum süreç ve yöntem nedir kesikli kesiksiz bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Canan
Canan
8 yıl önce

Merhaba Güncel bey.ben 3 doğum yaptım, gebelik dönemlerinden dolayi gosuslerim sarkti.Bu görüntü can sıkıcı, msjlarda sorun operasyondan sonra tekrarlnyr dEmisler. Lütfen bana bilgi verirmisiniz ?Teşekkür ederim. Iyi akşamlar.

Canan
Canan
8 yıl önce

Merhaba Guncel bey. Ben 3 doğum yaptım Gebelik donemlerinden dolayi goguslerimde sarkmalar oldu bu görüntü den kurtulmak istiyorum fakat msjlarda sorun tekrarlyabiliyor diyorlar lütfen bana bilgi verirmisiniz.tesekkur ederim. Iyi akşamlar.

Nihan
Nihan
8 yıl önce

5 gün önce meme dokusu altı 250 cc yuvarlak meme protezi takıldı gögüs altı kesisiyle ama suanda sol gögsüm cok sert ve sis sag gögsüm tamamen indi ve normal bir formda sol gögsümde her hangi bir aksilik olması söz konusumu cevabınızı bekliyorum.

Cigdem
Cigdem
5 yıl önce
Reply to  Nihan

Merhabalar bende 16 gun once kas alti meme buyutme amaliyati oldum benimde sag gogsum daha buyuk solum hizlica iyilesti ve indi sizin baya zman olmus zamanla duzeldimi?

songul k
songul k
8 yıl önce

Bu ameleyatin hayati bir riski varmidir ?

merve naz
merve naz
9 yıl önce

Merhaba güncel bey ben temmuz ayi icerisinde randevu alip ameliyat olmak istiyorum acaba yaz aylarinda hangi araliklarda calisiyorsunuz tatil icin zaman ayirmadan mi calisiyorsunuz bilgi almak isiyorum tesekkurler

sultan p
sultan p
9 yıl önce

İyi günler güncel bey 32 yaşındayım iki hamilelik ve Emzirme dönemini arka arkaya yaşadım ve goğuslerim çok hasar gördü küçüldü yirtikler oldu ust kisimlarda sarkti söndü resmen silikon taktım ak istiyorum ama başka bir sorun var meme ucundaki kahverengi yuvarlak gerginden büyük ve operasyon yapılınca gerilmeden dolayi oda büyüyecek ve dekolte giyinmeme engel olacak bunun bir yöntemi varmı? Kahverengi bölge kucultulmesi farklı bir ameliyatmi iz kalirmi? Cvp verirseniz şimdiden çok teşekkür ediyorum

zeliha k
zeliha k
9 yıl önce

Ne kadar acaba 2 beden büyütme islemi

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  zeliha k

Merhabalar,
Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
İyi dileklerimle

pelin
pelin
9 yıl önce

Merhaba güncel bey göğüs büyütme işlemi yaptirmayi düşünüyorum fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim sigara içilmemesini tavsiye etmişsiniz ameliyattan en azindan 1 gün sonra içsemde bir zarari olurmu sigarayi kolay birakamiyorum içsem ne olabilir

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  pelin

Merhaba
Sigara içmek, iyileşme süresini uzatır ve rahatsızlık duygusunu arttırabilir. Bu nedenle hızlı bir iyileşme için sigara içilmemesi önerilir. Bu bir öneridir, eğer sizi çok rahatsız eden bir konu haline dönüyorsa, belirli kısıtlamalar altında, ara ara, doktorunuzun bilgisi ve izni ile sigara kullanabilirsiniz.
İyi dileklerimle

serpil
serpil
9 yıl önce

Merhaba;

Benım gögüslerım 90 beden ancak 7 kılo verdıkten sonra gögüslerımde sarkma oldu ancak agırlık ve spor yaptıgım ıcın göruntu dırı. Dıklestırme amelıyatını okudum zor bır surec ve bır kac yıl sonra sarkma olasılıgı yuksek …Slıkon yaptıran arkadaslarım var memnunlardı ılk zamanlar ancak sonrasında gorusmedık. Sılıkon yaptırsam normal gogus buyuk oldugu ıcın cokmu buyuk gorunur. Yada amelıyatsız kök hucreyle ne kadar verımlı sonuc alabılırım.. Aydınlatırsanız sevınırım..

Saygıularımla;

Serpil…

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  serpil

Merhaba
Muayene etmeden size bir öneride bulunmak gerçekten zor. Fakat şunu söyleyebilirim, silikon kullanılırsa, illa göğüslerinizi büyütecek diye birşey yok. Herşeyin ölçüsü, yöntemi ve olası sonuçları önceden kestirilebilir, muayene sonrasında kesin ve detaylı bilgi verebilirim.
İyi dileklerimle

zeynep
zeynep
9 yıl önce

merhaba hocam ben 11 gün önce meme silikon ameliyatı oldum mememe kas altından silikon yerleştirildi mememde hafif sarkıklık vardı doktorum bu durumun sadece silikonla giderileceğini söyledi dikleştirme ameliyatı yapmadı ama ben şu anki görüntümden hiç memnun değilim kontrole gittiğim de şişlikler inecek meme dikleşecek diyor daha nekadar beklicem moralim çok bozuk birde çok büyük silikon takmışlar 70 bebeden südyen kullanıyordum 415 cc silkon koymuş bana çok ağır geliyor. bana meil adresinizi verirseniz ameliyat öncesi ve şuanki halimi foto olarak göndereyim . çok mutsuzum beni gerçekçi olarak bilgilendirin lütfen yalvarırım bu durum düzelmicekse ne yapmam gerek tekrar ameliyat olmalımıyım

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  zeynep

Merhaba Zeynep

mail adresim : guncelozturk@gmail.com

İyi dileklerimle

Duygu Tekay
Duygu Tekay
9 yıl önce

Merhaba Guncel bey, ben 12 sene once goguslerime silikon taktirdim. O zamanki doktorum protezlerin 10 sene sonra yenilenmesi gerektigini soylemisti. Ben de biran once size muayene olup yenilerini taktirmak istiyorum fakat biraz korkuyorum. Acaba ameliyat ilkine gore daha mi zor olur? Herhangi bir problem yasar miyim? Cok tesekkurler sevgiler..

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Duygu Tekay

Merhaba Duygu hanım,
0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu alabilirsiniz. Buyrun sizi misafir edelim.
İyi dileklerimle

[elfsight_whatsapp_chat id="9"]
281
0
Would love your thoughts, please comment.x