fbpx

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

BROADBAND IŞIĞI (BBL) leke tedavisi nedir?

BBL fototerapisi, güneş hasarı, çiller, yaş lekeleri ve kılcal damarlar ve rozaseadan kaynaklanan kızarıklık gibi cilt lekelerinin çoğunu azaltır.
Kahverengi lekelerin tedavisinde BBL, melanositlere ulaşmak için deriye nüfuz eder. Geride bırakılan hücre parçacıkları 7 – 14 gün içinde soyulur veya dökülür. Kızarıklık tedavisinde BBL, derinin daha derin katmanlarındaki damarlara erişmek için nüfuz eder. Işık tarafından oluşturulan ısı daha sonra damarlara zarar verir ve vücut yıkılan damar kalıntılarını emer. BBL’nin ek bir yararı, kolajen üretiminin uyarılmasıdır. Kolajen cildin sarkmasını, çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını engeller.

BBL ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

  • Pigmente lezyonlar (örneğin çiller ve yaş lekeleri)
  • Vasküler lezyonlar (örneğin küçük damarlar, kılcal damar çatlakları)
  • Deri gevşekliği
  • Düzensiz cilt dokusu


BBL tedavisinden sonra neler beklemelisiniz?

Pigmente lezyonlarınız daha koyu görünür ve tedaviyi izleyen 24 – 48 saat içerisinde daha koyu hale gelmeye devam edecektir. Cildiniz kırmızı, hafif şişmiş gibi görünebilir ve hafif bir parlaklık oluşabilir. Bu normal bir reaksiyondur. Tedaviden sonra birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir. En az % 7 çinko oksit içeren güneş koruyucu, tedavinin sonunda işleme alanlarına uygulanır.

BBL tedavisinden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Duyarlılık tamamen kayboluncaya kadar, aşağıdakilerin hepsinden kaçının:

Kokulu losyonlar veya sabunlar, eksfoliyant kremler, sivilce kremleri / jelleri ve agresif ovma
Sıcak veya soğuk sudan uzak durun ve ılık su ile yıkayın
Tıraş olmayın
Birden fazla kimyasala / klorlu yüzme havuzları ve kaplıcalara girilmemeli
Aşırı terlemeye neden olan aktivitelerden uzak durulmalı
BBL tedavisinden sonra neler yapılabilir?

Soğuk kompresler veya buz paketleri, işlem gören alanda yanma olması durumunda rahatlamayı sağlamak için kullanılabilir. Bu genellikle sadece tedaviden sonraki ilk 12 saat içinde gereklidir.
Tedavi alanına uygulanan E vitamini ve aloe vera, yatıştırıcı bir etki sağlayabilir.
Makyaj, cilde zarar verilmediği sürece tedaviden hemen sonra uygulanabilir.
İşlemden sonra en az 7 gün süreyle güneşe maruz kalmaktan kaçının. Tedavi gören alan güneş yanığı ve pigmentasyon değişikliklerine daha yatkındır.
Bölgeyi kapalı tutun ve 30+ koruma faktörü ve en az% 7 çinko oksit veya titanyum oksit içeren bir güneş bloku kullanın. Her 2 saatte bir tekrar uygulayın.

BBL leke tedavisi ne kadar sürer?

Bu, neredeyse kesinti olmaksızın non-invaziv olmayan bir prosedürdür. Çoğu durumda, işinize geri dönebilir, makyaj uygulayabilir ve etkinliklerinize devam edebilirsiniz. Herkesin aynı hızda iyileşmediğini ve iyileşme süreci daha uzun sürerse bunun olağandışı olmadığını bilmeniz gerekir. İşleminizden 24 – 48 saat sonra normal cilt bakım rejimine devam edebilirsiniz.

BBL tedavisinden ne zaman sonuç alınır?

Çoğu hastanın cildinde iyileşme sonrası 7 – 14 gün içinde pigmentasyon ve kızarıklık gelişir. Bununla birlikte, en iyi sonuç için yaklaşık olarak 4 hafta arayla en az 3 tedavi önerilmektedir.

BBL leke tedavisinde iyileşme süresi olur mu?

BBL tedavisinde iyileşme süresine gerek olmaz.

BBL leke tedavisi kaç seans uygulanır?

İstenilen sonuçları elde etmek için yaklaşık 4 hafta arayla en az 3 tedavi seansı uygulanmalıdır. Yine kişinin ihtiyacına göre bu tedavi farklılık gösterebilir. Size en iyi sonuçları vermek için özel ihtiyaçlarınız için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturulacaktır.

BBL leke tedavisine nasıl hazırlanılır?

İşlemin yapıldığı gün herhangi bir kozmetik ürünü (örneğin makyaj, nemlendirici, losyon vb.) kullanmaktan kaçının.

İşlemden önce 2 hafta boyunca doğrudan güneşe maruz kalma, solaryum ve bronzlaştırıcı losyonlar / spreylerden kaçının. Bunlara maruz kalma, beklenen ışık emiliminden ötürü yanma riskini artırabilir.

Prosedürden 24 saat önce retinol ürünlerinin ve cilt parlaklaştırıcı ürün kullanımını durdurun.

İşlemden iki hafta önce ışığa karşı duyarlı antibiyotikler / ilaçları kesiniz.

Uygulamadan önce pigment yaklaşık 5 – 7 gün boyunca daha koyu renkte görünecektir; buna göre plan yaptığınızdan emin olun.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...
0
Would love your thoughts, please comment.x