fbpx

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisi güneş hasarının, genetik yatkınlığın ve doğal yaşlanmanın ortak bir sonucudur. BBL tedavileri, cildin sorunlu bölgelerine ışık uygulanarak tedavi edilmesini sağlar. Var kılcal damarların pıhtılaşmasına ve yok olmasına yardımcı olur. Kılcal damarları ve kızarıklığı (rosacea) ve bacaklardaki örümcek damarlarını tedavi etmek için BBL tedavisi uygulanmaktadır.

BBL kılcal damar tedavisi nedir?

BBL; güneş hasarı, yüz kılcal damarları, kızarıklık, pigmentasyon ve genel cilt yenilenmesi için yeni gelişmiş bir tedavi yöntemidir. Tedavi ayrıca genel cilt dokusu, gözenek boyutunda bir azalma da sağlayabilir.

Hangi vücut alanları tedavi edilebilir?

Vücudun herhangi bir bölgesi boyun, göğüs ve eller dahil olmak üzere tedavi edilebilir. Güneşten hasar gören el, boyun ve dekolte bölgesini tedavi edebilen güneş hasarını, kırılmış kılcal damarları ve kahverengi lekeleri giderebilen etkili etkili bir tedavidir.

Tedaviler, minimum kesinti ile çok hızlı, güvenli ve son derece etkilidir. Diğer teknolojilerin aksine, tedavi seansı daha azdır. Tedavi, cihazın yapısı gereği cildi soğutan safir soğutma plakası sayesinde acı ve ağrı vermez. Ayarlanabilir enerji ile birleşen soğutma mekanizması sayesinde tedaviler, tüm cilt tiplerine uyacak ve tedavi edebilecek şekilde özelleştirilebilir.

BBL kılcal damar tedavisi nasıl uygulanır?

Çoğu durumda, konforu artırmak ve yüzeysel kabarmayı azaltmak için cilde bir şeffaf soğutma jeli kullanılır. Tedavi uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de ortalama 10 ile 20 dakika arasında sürebilir. Tedaviden sonra cilt biraz ısınır ve 15-20 dakika boyunca soğuk kompres uygulanır. Sıcaklık genellikle 30 dakika sonra ortadan kalkar. Bu noktada cilt biraz kızarabilir, kızarıklığın büyük kısmı ertesi gün geçmiştir. Hafif bir makyaj ile kapatılabilir. Kahverengi lekeler ve pigmentasyon bir hafta içinde giderek kaybolur. Ciltte kuruma ya da soyulma olmaz. Tedaviler 3 – 4 hafta aralıklarla yapılır.

BBL tedavisinin yararları nelerdir?

BBL, kılcal damarları kaldırarak cildin görünümünü düzeltmekle kalmaz aynı zamanda rosacea tedavisinde de kullanılır. Kılcal damar (telenjektazi olarak da bilinir), yüz kızarıklığı, dilate kan hücreleri, kırmızı lekeler ve ‘örümcek damarları’ ile karakterize bir durumdur. BBL tedavisi kullanarak, görünür kan damarları tedavi edebilir, kızarıklıklar geçirilebilir ve kişinin cilt rengi iyileştirebilir.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar?

İlk tedaviden sonra iyileşme görülmeye başlanır. Daha iyi bir sonuç almak için ilk uygulamanın üzerinden bir ay sonra tedaviyi yeniden tekrarlayın. Uygulamanın toplam 3 – 4 seans tekrarlanması gerekir. Sonuçları korumak için, güneş kremi ve SPF ile cilt bakımı her gün uygulanmalıdır. Tedaviden birkaç gün sonra doğrudan güneş ışığından kaçınmak, aşırı sıcaklıklar ve çevresel faktörlerden sakınmak da önemlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
14
0
Would love your thoughts, please comment.x