fbpx

EMSCULPT Neo

EMSCULPT Neo

EMSCULPT NEO cihazı popo, basen, karın, kol ve baldır bölgelerine uygulanabilir böylece spor yapmadan kas yapma olanağı sağlar. 30 dakikada 20.000 mekik etkisi, yağ yakarken kas oluşumu sağlamış olur.

1. EMSCULPT NEO nedir?

EMSCULPT NEO, radyofrekans ısıtma kullanan ilk ve tek invaziv olmayan vücut şekillendirme işlemidir. 30 dakikalık bir seansta “high intensity focused electromagnetic energy (HIFEM®)” ile kas güçlendirme ve tonlamasının yanı sıra bölgesel yağ yakımına da yardımcı olur. Daha az zaman ve efor ile EMSCULPT NEO, BMI(Vücut Kitle Endeksi) 35’e kadar olan hastaları tedavi edebildiği için geniş bir hasta skalasına sahiptir.

2. EMSCULPT cihazı için uygun bir aday mıyım?
BMI(Vücut Kitle Endeksi) 35’e kadar olan ve ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan bütün hastalarımız bu işlemden faydalanabilir. Doğru bir değerlendirme için öncesinde muayene olmanız en sağlıklısı olacaktır.

3. EMSCULPT NEO ile hangi bölgelere işlem yapılabilir?
EMSCULPT NEO cihazı popo, basen, karın, kol ve baldır bölgelerine uygulanabilir.

4. EMSCULPT NEO cihazı gerçekten işe yarıyor mu?
İlk defa 2018’de sunulan “high intensity magnetic field (HIFEM)” teknolojisi hakkında 30’dan fazla bilimsel makale bulunmaktadır ve işlevselliği 7 farklı klinik denemelerde kanıtlanmıştır.

5. Seans süresi ve aralıkları nelerdir?
Dört veya altı seans yapılmasını önerdiğimiz EMSCULPT NEO cihazının seans aralıkları kişiye göre haftada 1 ya da 2 kere olacak şekilde programlanabilir.

6. EMSCULPT NEO işleminden sonra günlük yaşamıma ne zaman geri dönebilirim?
İnvaziv olmayan EMSCULPT işleminden sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. İstirahat etmenize gerek kalmaz.

7. EMSCULPT NEO işlemi ile yok edilen yağlara ne olur? Yağlar geri gelir mi?
Tedaviden sonra ölü yağ hücreleri metabolik işlemlerle vücuttan atılır. Yağ geri gelmez.

8. EMSCULPT NEO tedavisinden önce veya sonra almam gerek özel takviyeler ya da izlemem gereken diyet programları var mıdır?
EMSCULPT NEO tedavisi herhangi bir ön işlem hazırlığı gerektirmez. Tedaviden sonra normal yaşam tarzınıza dönebilirsiniz. En iyi sonuçlar için sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli beslenme önerilir.

9. EMSCULPT NEO ile kilo verebilir miyim?
EMSCULPT NEO prosedürü kilo vermeye yardımcı olmaz. İşlem yağlarınızı azaltmanıza ve kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olur.

10. EMSCULPT NEO acılı bir işlem mi?
EMSCULPT NEO non invaziv olduğundan ağrılı bir işlem değildir. İşlem sırasında yapılan bölgede hafif bir gerginlik hissi olabilir.