Botoks

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

botoks-1

Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

Video Galeri

n1Yüz Estetiğinde Botoks

Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerinde ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklar ve boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandlar yüz ve boyundaki mimik kasların kasılması sonucu oluşur. Kaş arası ve burun yan duvardaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi ve ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks yüzün bu bölgelerindeki mimik kasları geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilir.

Botoks tedavisi yüz kasları anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine yapılır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra botoksun çevre kaslara dağılmaması için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

botoks-2
botoks-3

n2Yüzde Uygulama Alanları

Yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan alın çizgileri

Kızgın ifadeye neden olan kaş arası çizgileri

Göz kenarı kırışıklıkları (Kaz ayakları)

Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi

Kaş kaldırılması, kaşlarda arzu edilen pozisyona getirilmesi

Boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandların düzeltilmesi

n3Aşırı Terleme
Tedavisinde Botoks

El, ayak ve koltuk altı terlemeleri botoks tedavisi ile 6 aylığına ortadan kaldırılır. Öncesinde krem ile lokal olarak uyuşturulduktan sonra ter bezlerinin yoğun olduğu bölgeye yapılır.

0212 909 38 49
0532 177 87 89
botoks-buton
instagrambar
199 yorum
 • Zeynep
  Cevapla

  Mrb doktor bey ben 3 gün önce botoks yaptirdim 1 yaşinda bebegimi yalnizca birkere cok agladigi icin emzirdim herhangi ciddi bir yan etkisi varmi

 • Begüm
  Cevapla

  Merhaba! 8 gün önce botoks yaptırdım. Hala kaz ayaklarım duruyo hiçbir değişiklik olmadı. Doktor 15 gün sonra kontrole çağırdı. Normal mi acaba? Bir de botokstan sonra yer yer yanma oldu bir kaç gün göz ve kaş çevremdeki bölgelerde.

 • İkbal
  Cevapla

  Burun estetiği ameliyat ücretleri yaklaşık olarak ne kadar?

 • ilkem y.
  Cevapla

  Merhaba
  botox senede 1 ya da 2 defa uygulanan bir yöntem ve duyduğum kadarıyla 2-3 seneden sonra cilt işlemlerden yorulduğundan yapılan botox etkili olmamaya başlıyormuş.bu doğru mu acaba

 • ceylan boyraz
  Cevapla

  Merhaba Güncel bey, ben yurd disinda yasiyorum ve Temmuzda istanbula tatile geliyorum! Sizinle Yeni takmisdim ve botox icin Size gelmeyi düsünüyorum! Fiyat bilgisi nasil alabilirim? Alin ve gözbölgesi, dudak dolmus ufak olabilir! Cok tsk ederim

 • Aynur
  Cevapla

  Botoksla badem goz yapabiliyormusunuz

 • Yağmur
  Cevapla

  Merhabalar. 22 yaşındayım ve kaz ayaklarım maalesef çok belirgin. Botoks için erken bir yaş mı? Bu gaşta başlarsam ileri yaşlarımda daha fazla kırışma olasılığı var mı?

 • gokce
  Cevapla

  damagim cok on planda benim, ve bor bloggerdan botoks ile duzltilebilecegini duymustum sizi onerirken,
  ama sitede herhangi bir bilgi goremedim..
  kaca mal oldugunu birde ne kadar sure kaliciligi oldugunu ogrenebiliriyim??

  • Cevapla

   Merhabalar. Diş etlerinin daha az görünmesi için botoks tedavisi uygulanabilir. Kalıcılığı 6 ay kadar sürmektedir. Fiyat ve randevu için 05321778789 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. İyi dileklerimle.

 • Yasemin
  Cevapla

  Merhaba, 5 Yıldır aynı doktora Botoks yaptırıyorum. En son yaptırdığım 15 gun oldu sag gozum bi garip sol taraf canlı sab taraf Yorgun gözüküyor dengem bozuldu , döktorum hemen gecer diyor ama inanmak güç , bunun düzelmesi ne kadar sürer botoksun etkisi gecene kadar boyle mi kalırım

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...