fbpx

Botoks

Botoks

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

Yüz Estetiğinde Botoks

Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerinde ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklar ve boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandlar yüz ve boyundaki mimik kasların kasılması sonucu oluşur. Kaş arası ve burun yan duvardaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi ve ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks yüzün bu bölgelerindeki mimik kasları geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilir.

Botoks tedavisi yüz kasları anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine yapılır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra botoksun çevre kaslara dağılmaması için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

Yüzde Uygulama Alanları

Yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan alın çizgileri
Kızgın ifadeye neden olan kaş arası çizgileri
Göz kenarı kırışıklıkları (Kaz ayakları)
Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi
Kaş kaldırılması, kaşlarda arzu edilen pozisyona getirilmesi
Boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandların düzeltilmesi

Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks

El, ayak ve koltuk altı terlemeleri botoks tedavisi ile 6 aylığına ortadan kaldırılır. Öncesinde krem ile lokal olarak uyuşturulduktan sonra ter bezlerinin yoğun olduğu bölgeye yapılır.

Baby

Botoks

Baby botoks denilen teknik ile hepsi mümkün. Baby botoks… Devamı

Minimal

Botoks

Saflaştırılmış bir bakteri olan botoks, estetik cerrahide çok… Devamı

Önleyici

Botoks

Preventative botoks yani önleyici botoks yaşlanmaya karşı cildi… Devamı

Masseter

Botoks

Masseter botoksu, masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik prosedürüdür… Devamı

Nefertiti

Botoks

Uzun boyunlu belirgin çene hattı, Mısır döneminden beri… Devamı

Erkekler İçin

Brotoks

Brotox erkeklere özel botoks tedavisi uygulamasıdır. Ve son… Devamı

Diş Gıcırdatma

Botoks

Diş gıcırdatma yani bruksizm, uyanık ya da uykudayken… Devamı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

217 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Sahin
Sahin
3 yıl önce

Merhaba iyi günler benim yüz cevremde kırisiklar var yaşım 24 ama 30 gibi hissediyorum bu kirisiklardan nasıl kurtulurum bana yardımcı olurmusunuz lutfen

Salih
Salih
3 yıl önce

Midebotoksu ücreti ne kadar

Yetişken
Yetişken
4 yıl önce

Benim boynumda kasma yapıyor boynumu dik tutamıyorum doktor botoks önerdi

Didem
Didem
5 yıl önce

Merhaba,
Botoks yan etkilerini araştırdığımda en çok karşıma çıkan şey göz kapağı düşüklüğü. Bu sorun uygulama tekniğinden mi yoksa hastanın ilk gün yeterince dikkatli olmamasından mı kaynaklanıyor? Yorumlarınızı rica ediyorum.
Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
5 yıl önce
Reply to  Didem

Merhaba. Doğru işlem yapıldığında bir problem çıkmaz.

Yasemin
Yasemin
6 yıl önce

Merhaba, 5 Yıldır aynı doktora Botoks yaptırıyorum. En son yaptırdığım 15 gun oldu sag gozum bi garip sol taraf canlı sab taraf Yorgun gözüküyor dengem bozuldu , döktorum hemen gecer diyor ama inanmak güç , bunun düzelmesi ne kadar sürer botoksun etkisi gecene kadar boyle mi kalırım

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Yasemin

Merhaba. Doktorunuz ile iletişim halinde olmanız gerekir. İyi günler dilerim.

İnci
İnci
3 yıl önce

Merhaba burnumda ve gözümde seyirme var botoks yaptırsam göz çevresine ve burun kenarlarına faydası olurmu?

gokce
gokce
6 yıl önce

damagim cok on planda benim, ve bor bloggerdan botoks ile duzltilebilecegini duymustum sizi onerirken,
ama sitede herhangi bir bilgi goremedim..
kaca mal oldugunu birde ne kadar sure kaliciligi oldugunu ogrenebiliriyim??

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  gokce

Merhabalar. Diş etlerinin daha az görünmesi için botoks tedavisi uygulanabilir. Kalıcılığı 6 ay kadar sürmektedir. Fiyat ve randevu için 05321778789 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. İyi dileklerimle.

Yağmur
Yağmur
6 yıl önce

Merhabalar. 22 yaşındayım ve kaz ayaklarım maalesef çok belirgin. Botoks için erken bir yaş mı? Bu gaşta başlarsam ileri yaşlarımda daha fazla kırışma olasılığı var mı?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Yağmur

Merhaba. Botoksun etkisi geçtikten sonra daha fazla kırışıklıklarınız olmaz, sadece eski haline döner. 20 li yaşlardan itibaren botoksun yaptırılmasında bir sakınca yoktur. İyi günler dilerim.

Aynur
Aynur
7 yıl önce

Botoksla badem goz yapabiliyormusunuz

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Aynur

Merhabalar. Ne yazıkki. Badem göz estetiği ameliyathane ortamında yapılmaktadır. İyi günler dilerim.

ceylan boyraz
ceylan boyraz
7 yıl önce

Merhaba Güncel bey, ben yurd disinda yasiyorum ve Temmuzda istanbula tatile geliyorum! Sizinle Yeni takmisdim ve botox icin Size gelmeyi düsünüyorum! Fiyat bilgisi nasil alabilirim? Alin ve gözbölgesi, dudak dolmus ufak olabilir! Cok tsk ederim

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  ceylan boyraz

Merhabalar. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

ilkem y.
ilkem y.
7 yıl önce

Merhaba
botox senede 1 ya da 2 defa uygulanan bir yöntem ve duyduğum kadarıyla 2-3 seneden sonra cilt işlemlerden yorulduğundan yapılan botox etkili olmamaya başlıyormuş.bu doğru mu acaba

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  ilkem y.

Merhaba. 6 aydan daha az aralıklarla yapılırsa tolerans oluşması beklenir fakat normal sıklık ile yapılırsa tolerans gelişmesi olmaz. İyi günler dilerim.

İkbal
İkbal
7 yıl önce

Burun estetiği ameliyat ücretleri yaklaşık olarak ne kadar?

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  İkbal

Merhabalar. Detaylı bilgilendirme için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Begüm
Begüm
7 yıl önce

Merhaba! 8 gün önce botoks yaptırdım. Hala kaz ayaklarım duruyo hiçbir değişiklik olmadı. Doktor 15 gün sonra kontrole çağırdı. Normal mi acaba? Bir de botokstan sonra yer yer yanma oldu bir kaç gün göz ve kaş çevremdeki bölgelerde.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Begüm

Merhabalar Begüm Hanım. Botoksun etkisini yaklaşık 1 hafta içerisinde görmeniz gerekir. Bu durumda doktorunuzla iletişim halinde olmanız doğru olacaktır. İyi günler dilerim.

Zeynep
Zeynep
7 yıl önce

Mrb doktor bey ben 3 gün önce botoks yaptirdim 1 yaşinda bebegimi yalnizca birkere cok agladigi icin emzirdim herhangi ciddi bir yan etkisi varmi

Op. Dr. Güncel Öztürk
Reply to  Zeynep

Merhabalar. Doktorunuzla iletişim halinde olmalısınız. İyi günler dilerim.