fbpx

Hera Dudağı Dolgusu

Hera Dudağı

Gülümseme, sosyal alanda sözsüz iletişimin en önemli aracı olduğundan kişinin benlik algısında ve sosyal hayatında büyük öneme sahiptir. Güzel bir gülümseme toplumda kabul edilirliği artırır. Bu nedenle dudak dolgusu, güzel bir gülümseme ve daha enerjik bir görünüm için en çok talep edilen estetik işlemler arasında gelir. Hera dudak dolgusu ismini mitolojinin güzellik sembollerinden birisi olan Tanrıça Hera’dan alır ve tasarım açısından altın oran hesaplamaları da benzer estetik açılar esas alınır.

Dolgun dudaklar, güzel bir gülümsemenin en önemli faktörleri arasında gösterilirken mimik ve yüz ifadelerinin de ortaya çıkmasını sağlar. Dudak dolgusu yardımıyla yüzün karakteristik yapısını çok fazla değiştirmeden sağlıklı, çekici, mutlu ve sıcak bir ifadeye kavuşmak mümkün. Estetik cerrahide bütün operasyonlar altın oran denilen birçok referans ölçülere göre yapılır. Ancak estetik kavramı aynı zamanda kültürlere ve kişilere göre farklılık gösterebilen sübjektif bir kavram olduğu için farklılıklar da gösterir. Yine de estetik tasarımlarda genellikle altın oran hesaplamalarından faydalanılır.

Hera tipi dudak dolgusu ve altın oran

Altın orana göre alt ve üst dudak kendi arasında belli bir simetriye sahip olmalı. Hera tipi dudak tasarımı yapılırken philtrum sırtı ile eros yayı kıvrımlarının orantısı doğru yapılmalıdır. Üst dudağın tam ortasında bulunan eros yayı kıvrımı daha belirgin hale getirilir. Altın oran hesaplamalarıyla hacim kazandırılan dudaklarda alt dudak kalınlığı 2, üst dudak kalınlığı 1 oranı kullanılarak tasarlanır. Dudak konturu dışa doğru hafif çıkıntı yapacak şekilde pürüzsüz ve gergin hale getirilir. Üst ve alt dudak çizgileri kıvrık, belirgin ve simetrik olarak tasarlanır.

Hera tipi dudak dolgusu ve gülüş estetiği

Diş ve dişeti görünüm miktarı dudak dolgusunda en önemli kriterlerden birisidir. Hera tipi dudak dolgusunda üst dudak çizgisi yani gülümseme hattı tasarımı ön plana çıkar. İdeal üst dudak çizgisi 3 mm’den daha az diş eti görünümüne sahip yüksek dudak yani gülümseme çizgisidir. Dudak tasarımında alt dudağın dişlerden uzaklığı da ideal bir gülümseme ve dudak çizgisi açısından çok önemlidir. Alt dudağın dişlerden uzaklığı ideal ölçülere göre 0,5 ile 1,5 mm olmalıdır. Konturları belirgin ve hacimli dudaklar ideal kalınlık, yay ve açı ile yeniden şekillendirilir. Dudağın orta noktasından kenarlara doğru altın orana uygun bir hacme sahip olur. Dişlerin ve dudak şeklinin simetrik olduğu ideal bir gülümsemeye sahip olma imkanı verir.

Hera tipi dudak dolgusu ve simetri

Birçok hastanın burnu ve çenesi merkezden sapma gösterdiği için dudağın orta hattının doğru belirlenmesi ideal dudak dolgusunda önemli rol oynar. Cupid yayından geçen çizgi dudağın orta hattıdır ve ideal estetik için dental orta hatla kesişmelidir. Cepheden görünümü ortalama 2 mm olmalıdır. Gülümsemede simetri sağlanabilmesi için ise dudak köşelerinin birbirleriyle uyumlu olması gerekir. Dudağın orta hattı belirlenirken diş şekilleri de önem kazanır. Orta hat çizgisinin ön iki dişin tam ortasına denk gelmesine özen gösterilir.

Hera tipi dudak dolgusu ne kadar sürer?

Hera dudak dolgusu ortalama 10-15 dakika süren bir enjeksiyonu işlemi kısa süre içinde tamamlanabilir. Operasyon sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Enjeksiyonun hemen ardından sonuçlar görünür hale gelir. İyileşme süreci olmaksızın rutin yaşantıya devam edilebildiği için öğle arası estetiği olarak da bilinir. Etkisi geçici olduğu için istendiği sürece yılda bir ya da iki kez tekrarlanması gerekir.

Venüs

Dudağı

Venüs dudağı, antik çağdan itibaren kabul edilen ideal dudak… Devamı

Afrodit

Dudağı

Afrodit dudağı en evrensel dudak estetiğine sahip dudak… Devamı

Eros

Dudağı

Yüz estetiğinde dudak güzelliğinin çok önemli bir yeri var. İnsanlık… Devamı

Hera

Dudağı

Gülümseme, sosyal alanda sözsüz iletişimin en önemli aracı… Devamı

0
Would love your thoughts, please comment.x