fbpx

Estetik önceye göre daha sıcak bakılan bir alan olmasına rağmen hala akıllarda kötü sonları içeren birçok soru işaretini barındırabiliyor. Yüzde çok dikkat çeken ve öncesinde kötü örneğini gördüğümüz dudak dolguları yüzünden özellikle dudak dolgusu işleminden kaçınılabiliniyor.

Peki dudak dolgusunun kötü olma ihtimali var mıdır?

Evet, dudak dolgusu korktuğunuz gibi olabilir. Dikkate alınmayan, özenle yaklaşılmayan her şey gibi dudak dolgusunda da dikkatsiz davranılırsa ne yazık ki sizi kötü dudaklar bekliyor. Bunun için bazı şeylere çok ama çok dikkat etmek, iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Kötü dudaklara sahip olmamak için aşağıda yazılanları dikkate almanızı öneririm.

Sık Doktor Değişikliği

Estetik operasyonlarda, hele ki dudak dolgusu gibi tekrar gerektiren estetik operasyonlarda doktoru sık sık değiştirmek, doktorla iletişimi kesmek ya da daha zamanı gelmeden her ay üst üste başka bir doktora dolgu yaptırmak dudak dolgunuzun doğallığını bozacak ve kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Kalıcı Dolgular Kullanmak

Birçok doktorun uzak durduğu dudakta kullanılan kalıcı dolgular dudakta gerçekten de çok masum değiller. Vücudunuzun kabul edemeyeceği türden olan bu malzemeler dudaklarınızda alerjik reaksiyonlara yol açabileceği gibi zaman içerisinde şekli bozulup, topaklanabilir. Bu nedenle kalıcı dolgu yaptırıp böyle bir risk almak yerine geçici ama sağlıklı güvenilir marka dolgu yaptırmayı, vücudunuzun kabul edeceği malzemeler kullanılmasını tercih etmelisiniz.

Bilinmeyen Bir Yerde Yaptırmak

dudak-dolgusu

Dudak dolgusunu kesinlikle hafife almamalısınız. Dudak dolgusu da vücudunuzda yapılacak diğer tüm değişiklikler gibi önemli ve ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Estetik işlem olması, önemi azaltmıyor. Vücudunuza yapılan her müdahale küçük de olsa maksimum özeni hak eder.

Bu nedenle doktorunuzu iyi araştırmanız, gerekirse birçoğuyla görüşmeniz, internette araştırmalar yapmanız ve aralarından en güvendiğinizi bulmanız gerekiyor. Yani sırf kampanya var diye adı sanı bilinmeyen bir yere kendinizi emanet etmek dudak dolgusunun kötü olmasından öte çok daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Güvenilir bu alanda uzman doktorlardan şaşmayın.

Dudak Kasının İçine Yaptırmak

Aslında bu risk, dolgunuzu yanlış bir yerde yaptırdığınızda ortaya çıkıyor. Dudak dolgusu karşıdan bakınca kolay bir işlem gibi görünse de, doktorunuzun hangi kremi kullanacağı, ne kadar bekleyeceği, dolguyu nereden yapacağı, iğneyi nereden uygulayacağı, dolguyu ne miktarda yapacağı ve bunun gibi daha bir çok küçük ama çok önemli ayrıntıları içeren bir işlemdir. Ama bu işin inceliklerini bilmeyenler dudak kası gibi yanlış yerlere dolgu yapabilir, bu da o korktuğunuz görüntüye neden olabilir.

Sadece Üst Dudağa Çok Miktarda Dolgu Yaptırmak

Kötü görünen dolgu dudaklar için kullanılan bir tabir vardır bilirsiniz, “ördek ağzı gibi” denir. İşte bu durum sadece üst dudağa dolgu yapıldığında, hele ki bol miktarda yapıldığında ortaya çıkabiliyor. Normal oranlarda alt dudaktan ince duran üst dudak neredeyse alt dudağı yutmuş gibi kapatıyor, bu da dolguyu resmen bağıran bir işleme dönüşebiliyor.

Çok Dolgu Yaptırmak

Dudaklara yapılacak dolgu oranı da istediğiniz doğal ve güzel sonuç için son derece önemlidir. “Nasılsa dolgu yaptırıyorum, bolca yaptırayım!” diye düşünmek oldukça yanlıştır. Fazla dolgu istenmeyen görüntülere neden olabilir.

Dudaklara isteğe göre az ya da çok dolgu yapılabilir ama bunun da bir sınırı vardır. 0.6 cc-1.5 cc arasında yapılan dolgular doğal bir görünümün kapısını aralarken fazlası hemen fark edilecek düzeyde anormallik doğurabiliyor. En dolgun dudaklara değil, size en yakışan dudaklara sahip olmak en birincil hedefiniz olsun.

 

66 Yorum. Yeni Yorum

 • Beyza çolak
  Mart 29, 2015 9:22 am

  Merhabalar ben yarı kalıcı yani kalıcılığı 3-5 yıl olan dudak dolgusu yapıyor musunuz onu merak ediyorum. Ve eğer yapıyorsanız fiyatıyla beraber öğrenebilirmiyim

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Nisan 22, 2015 5:24 pm

   Merhabalar,
   Kalıcı dolgu yapmıyorum maalesef çünkü geçici dolgunun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

   Cevapla
 • Merhaba ben dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyorum. Alt dudağım oldukça büyük, üst dudağım çok ince kalıyor. Dolgu ile bunu düzeltmek mümkün mü?

  Cevapla
 • dudak dolgusu yaparak yapmuk dudağım düzelir mi

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Ocak 21, 2016 12:48 pm

   Buna cevap vermek için muayene etmek gerekir. Asistanlarımdan bir ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Sinem Özata
  Ocak 2, 2016 3:15 pm

  dudak bölgesine botoks uygulanıyor mu. oldukça kırışık bir dudak çevrem var. aslında yaşla ilgilide bir sorun değil. dolgu ve kırışıklığın azaltılmasını istiyorum mümkünmü.

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Ocak 21, 2016 12:46 pm

   Buna cevap vermek için öncelikle muayene etmem gerekir. Asistanımdan ön görüşme için randevu almanızı öneririm.

   Cevapla
 • Merve Üstün
  Ocak 2, 2016 3:18 pm

  dudk dolgusu ve göz için botoks aynı gün içinde yapılabiliyor mu?

  Cevapla
 • ben çok kalın dudaklarım olsun istiyorum bu yüzden size gelmek istiyorum ama şuan orta kalınlıkta dudağım var botks ile bunu yapabilir miyiz?

  Cevapla
 • Ayla Çiğci
  Ocak 2, 2016 3:22 pm

  dudaklarla beraber aynı gün yüz dolgusu da yapılabiliyo mu?

  Cevapla
 • Sena İlkin
  Ocak 2, 2016 3:30 pm

  diyabet hastalarının dudak dolgusu yaptırmasında herhangi bir sakın var mı_

  Cevapla
 • dudakların asimetrisini düzeltmek için dolgu tek başına yeterli midir?

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Ocak 21, 2016 12:37 pm

   Dudak dolgusuyla birçok asimetri düzeltilebilir ama daha detaylı bir cevap vermek için sizi muayene etmem gerekiyor. Asistanımdan ücretsiz ön görüşme için randevu alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Makbule N. Karaağaç
  Ocak 2, 2016 3:33 pm

  daha önce dudak dolgusu yapırmıştm ama dudağım kötü görünmüştü şimdi tekrr yaptırmayı düşünüyorum böyle bi sorun yaşar mıyım

  Cevapla
 • dudak dolgusu yaptırmak için yaş sınırı var mı?

  Cevapla
 • dolgu işlemi sonrası hemen normal hayata dönüyoruz ya bizde dolgu olduğu anlaşılıyor mu?

  Cevapla
 • dudak dolgusunu estetisyenler dışında başka kişilerin yapması sağlıklı mı?

  Cevapla
 • Çiğdem Öztürk
  Ocak 2, 2016 3:44 pm

  Dudak dolgusu yaptırdıktan sonr asürekli dolgu yaptırmak gerekir mi. ben sadece düğünüm için planlıyorum yaptırmayı.

  Cevapla
 • Beril Kuşkonmaz
  Ocak 2, 2016 3:46 pm

  dudak dolgusu yaparken acı hisseder miyim? ağrıya akarşı çok hassas bir tenim var da.

  Cevapla
 • Dudak dolgusu yaptırmadan önce alerji testi yaptırmamız gerekiyor mu. benim bazı şeylere alerjiö olduğunu düşünüyorum onları yaptırmdan dolgu yaptirabilir miyim.

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Ocak 21, 2016 12:18 pm

   Dudak dolgusu işleminde alerji testine gerek yok.Kullanılan ürünler fda onaylı ürünler ve Türkiyedeki en kaliteli malzemeleri kullanıyorum.Ürünler her aşamada test ediliyor.Herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

   Cevapla
 • Esra Cansız
  Ocak 2, 2016 3:53 pm

  Hamileyken dudak dolgusu yaptırabilir miyim. şuan 4 aylık hamileyim ve dolgu yaptırmayı düşünüyorum.

  Cevapla
 • duygu sandal
  Ocak 2, 2016 3:55 pm

  Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra dudağa kalıcı makyaj uygulanmasında bi sakinca olurr mu?

  Cevapla
 • Gülfem İnci
  Ocak 2, 2016 4:02 pm

  Dudak kıvrımlarım oldukça orantısız duruyor onu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Ocak 21, 2016 12:13 pm

   Dudak dolgusuyla bazı orantısızlıklar düzeltilebilir ama öncesinde muayene edilmesi gerekir.

   Cevapla
 • Hale Türkmen
  Ocak 2, 2016 4:04 pm

  Dudak dolgusu genel anastezi ile mi yapılıyor. ya da iğne öncesi dudak bölgesi uyuşturuluyor mu?

  Cevapla
 • Tansu gülenyüz
  Şubat 1, 2016 3:33 pm

  Merhabalar doktor bey. Ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum fakat ilk defa yaptıracağım için 2-3 hafta sonra tamamlayıcı seans yaptırmam gerekir mi mecburen yoksa bu isteğe bağlı bir seans mı?

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Şubat 2, 2016 11:55 am

   Bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Kontrol sırasında gerekli olup olmadığını görebiliriz. İyi dileklerimle.

   Cevapla
 • sera irem hanzade
  Şubat 19, 2016 6:41 pm

  Merhaba dudaklarım dolgun değil ama geniş bense kylie jenner dudağı gibi çok dolgun ve daha küçük görünmesini istiyorum ağız şeklimin geniş olması ördek gibi bir şekille karşılaşmama neden olur mu? ve pek kıvrımı olmayan üst dudakta kıvrım oluşturulabilir mi?

  Cevapla
 • Dolgu yaptirdim 3 yil onece duduagimdan erimedi topaklanmalar beli bolgelerde bunun icin ne yapmaliyim

  Cevapla
  • Arzu Alemdarlar
   Haziran 20, 2016 9:42 am

   3 Yıl önce dolgu yaptıran ve dudağında topaklanmalar olan arkadaşa ne cevap verildi acaba?Benim de aynı sorunum var.Sevgi ve selamlar

   Cevapla
 • Benim dudaklarım küçük ve ince ben çok büyük dudak seviyorum. Dudak dolgusuyla ne kadarlık bi büyütme gerçekleştirilebilir? İstediğim kadar büyüyebilir mi yoksa belli bir sınırı oluyor mu

  Cevapla
 • MERHABA. LEYLA BEN.
  ACABA DUDAK İÇİNDE TOPAK BİR ŞEKİLDE KALMIŞ DOLGU NASIL DÜZELTİLİR YADA DÜZELTİLEBİLİRMİ?
  TEŞEKKÜR EDERİM.

  Cevapla
 • Merhaba doktor bey, dolgusu orantisiz yapilmis, kotu goruntuye ve sekil bozukluguna sahip dudaklar estetik ameliyatla duzeltilir mi? (dolgu oncesi dudaga donmek icin) Bunun icin dolgu isleminin ustunden ne kadar zaman gecmesi gerekir?

  Cevapla
  • Merhaba Gümüş Hanım. Dudak dolgusunun kalıcılığı 1 sene sürmektedir. Bu süre içeriside de tekrardan yağ enjeksiyonu veya dolgu malzemesi ile dolgu işlemi yapılabilmektedir. Randevu ve fiyat bilgisi için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
   • Alt dudagim a lazer le inceltme işlemi yaptırdım dudagim aşırı şekilde şişti 5 günüm geçmedi üst dudak dolgu yaptım kanama oluyor sürekli normal mi bu

    Cevapla
 • Mrb dolgu yaptırdım ve aradan 5 gün geçti dudagim morluklar ve kanama oluyor normal mi

  Cevapla
 • Selam doktor.Benim dudagim ince ama hoş görünüyor dudak yapim çok guzel ama biraz dolgunlaştirmak istiyorum.Dolgu kaç ay sürüyor kaliciligi ne kadar?

  Cevapla
 • Dolgu sonrasi oluşan inci tanesi görünüm ne kadar zamanda geçer ustune tekrar dolgu uygulanabilirmi

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Nisan 13, 2018 6:41 am

   Normalde beklenmez. Olursa da eritme işlemi yapılır ve sonrasında yeniden dolgu yapılır.

   Cevapla
 • merhaba, yapılan dudaktan memnun kalmadığımız taktirde eski haine dndürme imkanımız var mıdır?

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Nisan 24, 2018 6:50 am

   Merhaba. Kaliteli ve güvenli dolgu malzemesi kullanıldığında, eski haline eritilerek döndürebilinir.

   Cevapla
 • Iyi akşamlar hocam bi kaza geçirip on dislerimi kaybettim ve koprü uygulaması yapildi gulerken çok gorunmelerini istemiyorum dudak estetiği ile bu mümkün mü bu

  Cevapla
 • Hocam bi kaza geçirip ön dişlerimi kaybettim yerine köprü uygulaması ile takma diş yaptılar gülerken dislerimin görünmesini istemiyorum dudak estetigi ile bu mümkün mü

  Cevapla
 • iyi günler ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama dudaklarım hem çok ince hemde en olarak çok küçük bir tane doktora gittiğimde yapmak istemedi acaba siz yapabilir misiniz

  Cevapla
  • Merhabalar, fotoğraflarınızı görmem gerek. Fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü