fbpx

Göğüs büyütme ameliyatı için karar vermeden önce bu operasyon ve silikonlar hakkında bilmeniz gerekenleri iyice araştırmalı, doğru kararı vererek vücut hatlarınıza uygun doğru implant seçimi yapılmalıdır.

gogus-buyutme-ameliyati

İmplant tipini seçmek

Silikon implantlar; doğal görünüm sağlar. Silikon implantlar dış tarafını silikon elastomer ve iç tarafında silikon jel içerir.  Hissi daha doğaldır.

Salin implantlar; saline veya tuzlu suya bağlıdır. Ameliyat sırasında ufak bir kesikten protez göğüs altına yerleştirilir ve içi tuzlu su ile doldurulur. Eğer doku yeteri kadar kalınsa saline implantın hissi yumuşak ve görünümü doğal olabiliyor.

Bedeninize göre seçim yapın

Göğüs cc ile ölçülür. Numara büyüdükçe implant da büyür. Bazı implantlar 400 cc kadar dolguyu tutabilir. 150 – 200 cc bir buçuk bedene eş değerdir. Kendiniz için en ideal implantı belirlemek için göğüslerinizin genişliğide göz önünü alınacaktır.

Eğer Çok Büyük Yapılırsa Ne Olur?

Bazı vücutlar büyük implantlar için uygun değildir. Bu yüzden normalden iri silikon implant konulan kadınlarda uzun vadede doku incelmesi, baskı yüzünden atrofi, aşağıya kayma, kırışık ve dalga oluşması gibi durumlar yaşanabilir. Göğüs büyütme operasyonlarına gelen hastalarımızın başlıca sorunlarından biri de ölçülerine uymayacak irilikte büyütme işlemi istemeleridir. Hiçbir zaman vücutta doğal durmayacak bir işlem gerçekleştirmemelidir.

Şeklini Seçin

Gözyaşı damlası implantlar; doğal görünüm sağlar. Alt kısım daha fazla hacime sahiptir.Bu yüzden göğsün yükseltisi doğal konuma getirilir. Birçok hastada daha doğal görünüm sağlıyor.

– Yuvarlak implantlarda; hacim üsttedir. Yuvarlak implantlar göğsün üst kısmına hacim kazandırır.  Göğsün dekolte kısmına daha fazla hacim verir.

Profili Seçin

– Orta profilli implantlar, minimal görünüm sağlar. Bu implantlar az bir fazlalık kazandırır ve göğüsten dışarı çok fazla kaymaz. Geniş göğüs kafesi olanlar için iyi bir seçim olacaktır.

– Orta büyük implantlar; hemen hemen birçok vücut ve göğüs yapısına hitap eden bu implant göğüslerin şeklinde kalkıklık kazandırır. Orta boyuttaki implantlara göre daha büyük ama en büyükler kadar da kendini belli etmez. Küçük ve dar göğüs kafesi olanlar için doğal görüntü sağlar.

– Yüksek profilli implantlar, oldukça büyük bir meme görüntüsü verir. Geniş bir görüntü verdiği gibi aynı zamanda oldukça hacimlidir. Yüksek profilli implantların tabanı dar ve küçüktür, o yüzden de daha çok belli olur.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Seda
Seda
4 yıl önce

Merhaba 300 cc damla silikonu orta veya orta üstü profilde yaptırmak istiyorum fiyatlar hakkında email atabilir misiniz?

Sümeyye
Sümeyye
5 yıl önce

Ben yaptırmak istyorum da en doğal duran hangisi olur acaba

4
0
Would love your thoughts, please comment.x