fbpx

Hızlı İyileşen Burun Estetiği

Hızlı İyileştirme, ameliyat öncesi, ameliyat sırasında ve ameliyat sonrası teknikleri kullanmanızı, kendini iyi hissetmenizi ve mümkün olduğunca çabuk nefes almanızı sağlamak için kullanır. Bu teknikle, çoğu hasta ameliyattan sonraki 6. veya 7. günde sosyal etkinliklere veya işe devam eder.

Hızlı İyileştirme nasıl yapılır?

Ameliyattan önce: Burun estetiğinin başarılı olması için kişinin genel sağlığının yerinde olması, operasyondan önce kan sulandırıcı ilaç kullanımına, beslenmesine ve uykusuna dikkat etmelidir. Operasyondan birkaç gün öncesinden sigara ve alkol alımı bırakılmalıdır. Genel sağlığı iyi olan hastanın operasyonu da operasyon sonrası iyileşme süreci de çok başarılı ve hızlı geçer.

Ameliyat sırasında: Hızlı iyileştirme rinoplastisinde şişme ve morarmayı önlemek için operasyon burun içi yüksek çözünürlük görüntüleme sistemlerinden faydalanarak kemik, kıkırdak ve yumuşak dokuya daha az hasar verecek şekilde daha hassas bir şekilde yapılır. Çekiş ile birlikte kesici aletler kullanılmaz. Burunu çekiçle kırmadan, kemik şekillendirmek için özel cihazlar kullanılır ve burun içindeki şişmeyi azaltacak hassaslıkta özel teknikler kullanılır. Burunda kendiliğinden çözünen dikişler kullanılır. Bu şekilde dikişlerin alınmasına da gerek olmaz. Buruna özel soğuk uygulamaları yapılır. Nefes almayı kolaylaştıracak özel yumuşak silikonlar ve burnun üzerinde özel atel ve bandajlar kullanılır. Hasta operasyondan hemen sonra rahatlıkla nefes alabilir.

Ameliyat sonrası: Şişkinlik için, hastalara özellikle şişmeyi nasıl en aza indirebilecekleri öğretilir. Şişliğin çok çabuk geçmesini sağlamak için soğuk kompresler, burun için antibiyotikler ve burnun içini nemlendirerek temizleyen özel spreyler verilir.  Operasyondan sonraki 1-2 hafta içinde kan sulandırıcı ilaç, alkol ve sigara kullanılmamaya devam edilir.

Hızlı iyileştirme estetiğinin avantajları nelerdir?

Kullanılan özel teknikler sayesinde minimal invaziv, minimal doku hasarı sağlanır. Ameliyattan sonra kan sulandırıcı ilaç ya da alkol kullanılmamaya devam edilir. Hem ameliyat hem de burun şeklinin tasarlanması sırasında yüksek çözünürlüklü bilgisayar sistemlerinden faydalanılır. Şişlik ve morarma azaltmaya yardımcı olan özel cihaz ve tekniklerin kullanılmasına özen gösterilir. Rinoplastiden sonra morarma riskini ortadan azaltan teknikler sayesinde sadece birkaç gün sürecek hafif şişlik ve çok nadiren de morluk oluşur. İlk hafta içinde oluşan bu morluklar belli belirsiz bir hal alır. Dikişler burun içine atıldığından görünen bir dikiş izi oluşmaz.

Hızlı iyileştirme süreci neler içerir?

Her hastaya, ilk ziyareti sırasında yapılması gerekenler, uygulanacak teknikler, yeni burnun alacağı şekil ayrıntılı bir şekilde açıklanır, operasyonun tamamı kişiye özel planlanır. 3D burun estetiği tasarım cihazları ve 3D mask rinoplasti yöntemiyle öncesi ve sonrası görüntülerinizi görebilir. Burnunuzun şekline ameliyata girmeden önce cerrahınızla birlikte karar verebilirsiniz. Ameliyata kadar nasıl beslenmeniz gerektiğiniz, genel sağlığınızı nasıl optimize edeceğinizi, hangi rinoplasti tekniklerinin kullanılacağını ve ameliyat sonra nasıl bir görünüme sahip olacağınız bilerek operasyona girmenin rahatlığını ve güvenini hissedersiniz.