fbpx ...

Mikro Yağ Enjeksiyonu

Mikro yağ enjeksiyonu, vücudun bir kısmından alınan yağın başka bir tarafa transferini içerir. Alanında uzman estetik cerrahlar tarafından klinik ortamında gerçekleştirilmesi gereken ciddi bir operasyondur. Cerrah tarafından alınan yağ hücreleri saflaştırılarak mikro düzeylerde tedavi edilmesi istenen bölgeye enjekte edilir. MicroYağ enjeksiyonu kırışıklık tedavisi, yüz, yanak ve çene konturu için güvenilir ve etkili alternatif bir operasyondur. Bu tedavinin diğer bir avantajı ise kişinin kendi yağından elde edilen saflaştırılmış yağ hücreleri kullanıldığı için hastanın alerjik reaksiyon riskli olmaz.

Mikro yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Donör bölge ile uygulamanın yapılacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturulur.  Cerrah küçük iğneli bir şırınga ile verici alandan, bu genellikle hastanın yağ hücresinin fazla olduğu karın ya da uyluk bölgesinden alınır. Alınan yağ hücreleri santrifüj yardımıyla saflaştırma işleminden geçirilerek, künt uçlu mikro kanüller kullanılarak yüze ya da vücudun şekillendirilmek istenen bölgelerini enjekte edilir. İleri seviyelerdeki estetik sorunlarda istenen düzeltme elde edilinceye kadar bu işlem tekrar edilebilir.

Reenjenksiyon yağ hücrelerinin alınma işlemi genellikle liposuction ya da yüz germe gibi diğer prosedürler ile birlikte yapılır. Yağ hücresi alımı sırasında, daha fazla yağ hücresi alınabilir, daha sonra dondurma işlemi uygulanabilir ve ileri dönemlerde enjeksiyonun tekrarlanması gerektiği durumlarda dondurarak depoladığı yağ hücrelerini kullanması da mümkündür.

Mikro yağ transferi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Hastalar operasyon tamamlandıktan sonra serbestçe hareket edebilir. İşlemden sonra 36 saat boyunca ufak bir hassasiyet yaşanabilir. Mikro yağ transferi genellikle 1 -3  seans sonrasında tamamlanabilir. Bu aşırı dolgun görünümün önlenmesini sağlar. Transfer edilen yağın yaklaşık %50-70’i hayatta kalır, hastanın kendi yağ hücresi kullanıldığından vücut tarafından bir kısmı tolere edilebilir.

Mikro yağ greftinin en önemli ikinci faydası cildinizde oluşturacağı değişikliklerdir. Birkaç ay içinde, hastaların çoğunda cilt kalitesi ve dokusunda önemli gelişmeler görülür. Bu yağın içerdiği kök hücrelerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Mikro yağ transferinin sağladığı faydalar nelerdir?

Yanaklar, göz çevresi ve dudak estetiğinde de başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Facelift, meme ve kalça büyütme gibi operasyonlarda daha pürüzsüz ve daha doğal bir sonuç elde etme de mikro yağ transferi büyük fayda sağlar. Yaşla birlikte çene ve boyunda oluşan yumuşak doku ve kemik kaybını düzeltmekte çok etkilidir.

Mikro yağ transferinin sağladığı diğer avantajlar nelerdir?

Cerrahi dışı yüz gençleştirmede dermal dolgu malzemelerine alternatif olarak yaygın olarak kullanılan birçok dolgu malzemesi var. Kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen malzemenin diğerlerine oranla alerjik reaksiyon riski yoktur ve daha uzun süre etkisini sürdürebilir. Kişinin kendi kanında bulunan doğal kök hücreleri, mikro yağ transferinin ardından cilde daha sağlıklı bir ışıltı verir.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.