fbpx

Nano Yağ Enjeksiyonu

Yüzdeki yaşlanma belirtilerini tedavisi için geleneksel enjekte edilebilir dolgu ile ilgilenenler için artık daha uzun ömürlü bir yaklaşım için yeni bir seçenek var. Enjekte edilebilir dolgu malzemeleri insanın kendi yağ hücrelerini kullanarak mikro aşılama tekniği ile küçük hacim değişiklikleri imkanı sunuyor. Yağ alım işlemi sırasında uygulanan liposuction ile hasta diğer bölgelerindeki istenmeyen yağlardan da kurtulabilecek.

Bu küçük hacimli mikro yağ grefti prosedürü yüz bölgesinde göz altı kapakları, nazolabial kırışıklıklar, gülme çizgileri, dudak çevresi ve alın çizgisi tedavisinde kullanılır. Bu yeni teknik, çoğu zaman yüz ya da göz kapağı cerrahisi ile bağlantılı olarak gerçekleştirilir.

Yağ transferi teknolojisindeki son gelişmeler yağ aşılama prosedürünü daha güvenilir ve daha kullanışlı bir hale getirmiştir. Meme cerrahisinde yağ grefti kullanımı araştırmaları güvenli ve etkili sonuçları teyit etmektedir.

Yüz gençleştirme için nano yağ enjeksiyonu avantajları nelerdir?

Kısa ömürlü bir dolgu malzemesi yerine hastanın kendi dokusunun kullanılması sağlanır. İstenmeyen ve fazla yağ hücresinin bulunduğu (karın, kalça ve basenler en yaygın donör alanları) bölgelerden liposuction yöntemi ile yağ alımındaki gelişmelerdir.

Yağ enjeksiyonu için gerekli olan şartlar nelerdir?

Yağ transfer tekniğinin sınırlamaları şunlardır: Yağ hacimlerinin yetersiz kullanılabilirliği, geleneksel yöntemlere göre daha fazla harcamadır.

Herhangi bir kozmetik veya rekonstrüktif cerrahi işlemde olduğu gibi, alanında uzman bir estetik cerrah tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur.

Yağ enjeksiyonu işlemi hangi durumlarda uygulanabilir?

Eğer yüzünüz buruşuk ve çökük görünüyorsa, geçici dolgu yerine daha kalıcı bir çözüm isteniyorsa, vücut hatlarınızı şekillendirmek, vücuttaki var olan izleri düzeltmek, ellerinizi ve yüzünüzü gençleştirmek, meme implantlarının bariz belirtilerini gizlemek ve kontur düzensizliğini kaldırmak için kullanılır.

Yağ transferi kimlere yapılır?

Nano Yağ enjeksiyonu hacim eksikliğini azaltmak için kullanılır. Enjeksiyon yaygın olarak dudak dahil tüm yüzde, ellerde, ciltte, meme ve kalça büyütmede tercih edilir. Yeterli yağ hücresi içeren donör bölgeye sahip olunmalıdır. Eğer tıbbi bir durum, sigara ya da herhangi bir dolaşım sorunu yoksa herkes için uygun bir operasyondur.

Nano yağ enjeksiyonu nasıl uygulanır?

Vücudun fazla yağ hücresi içeren kısımlarından alınan yağ hücreleri özel bir santrüfüj işleminden geçirilerek daha saf bir hale getirilir. Tedavi edilmesi istenen bölgeye hemen enjekte edilir. Yağ enjeksiyonun hemen ardından tedavi gözle görülür hale gelir. Operasyonun sonuçlarının görünmesi için beklemek gerekmez. Kişinin kendi yağından elde edildiği için herhangi bir yan etkisi görülmez. Etkisi ise yaklaşık 3 yıl boyunca devam eder. Son derece güvenilir ve kolay uygulanan bir işlemdir.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x