fbpx

Halk arasında sadece göğüs büyütme konusunda değil birçok konuda söylentiler, yanılgılar, önyargılar duymak mümkün. Bazen bu önyargılar, söylentiler öyle ön plana çıkabiliyor ki kimse bilimsel gerçekleri aklına dahi getirmiyor ve birçok insan çevresindeki bu fikir kirliliğinden kendini arındıramıyor. Hal böyle olunca bazen yapmak istediklerimiz de kursağımızda kalıyor, duyduklarımız hep daha fazla kafamızı karıştırıyor.

gogus-1

Estetik konusunda zaten belli bir önyargıya sahip olan halkı sonrasında bu konuyla ilgili medyada yer alan şakalar yüzünden estetik yanılgısını güçlendirdi. Üstelik teknoloji ve imkanlar henüz bu kadar gelişmemişken yanlış doktorların elinden çıkan estetik sonuçlar çok fazla konuşuldu. Bu ön yargılar son zamanlarda doğaldan ayırt edilemeyecen estetik operasyon örnekleriyle büyük ölçüde yok edilse de ne yazık ki hala var olduklarını söyleyebiliriz.

Ön yargıya sahip estetik alanlarından biri de göğüs büyütme estetiği. Bu estetiğe dair en büyük önyargılardan biri de silikonların patlama ihtimali.

İlk olarak göğüs büyütme operasyonunda kullanılan, adı halk arasında genelde silikon olarak geçen ama aslında asıl adı protez olan yapılardan bahsedelim. Bu yapılar tıbbi açıdan sadece göğüste değil vücutta diğer yapılarda da sık kullanılan, vücudun işleyişine son derece uyumlu yapılar olup kadın vücudunda ömrü boyunca sorunsuzca kalabilmektedir. Göğüs büyütme operasyonu aradan biraz zaman geçtikten sonra kişinin kendisine dahi operasyonun yapıldığını unutturacak kadar doğal bir hale gelir, izler belirsizleşir. Göğüs büyütme operasyonu yaptıran bir kadın, göğüslerinde bu operasyonu yaptırmamış bir kadının özgürlüğüne sahiptir.

Peki silikonlar gerçekten patlar mı?

Hayır, patlamaz. Göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan protezler tıbbi malzemeler olup birçok sağlık kuruluşundan onay almak zorundadır. Dahası, operasyon yapılırken protez markalarından ve çeşitlerinden size en uygun olanı seçilir, iş şansa bırakılmaz. Vücudunuzun proteze uyum sağlaması için gereken kontroller öncesinde yapılacaktır.

Üzerinde bu kadar çalışılan tıbbi gereçlerin bir balona benzetilip patlama ihtimalinden bahsedilmesi bu operasyona dair kötü önyargılardan yalnızca biridir. Ömrünüz boyunca yan etkisiz kullanabileceğiniz bu protezler size hayalinizdeki göğüsleri sunmaktadır. Eğer göğüslerinizden memnun değilseniz, biraz daha büyük göğüsler arzuluyorsanız önyargılarınızı arkanızda bırakabilirsiniz,

Sevgiyle kalınız

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
deryaakmaca
deryaakmaca
8 yıl önce

ameliyat için yaş sınırı varmı? yaptırıdıktan sonra hamileyken göğüsler büyürmü ? doğum yaptıktan sonra sarkarmı ? bebek emzire bilirmiyim ? fiyat nedir cevap vermenizi bekliyorum teşekkürler

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
8 yıl önce
Reply to  deryaakmaca

Net bir yaş sınırı yoktur fakat 18 yaşını doldurmuş olmalarını öneriyorum. Evet hamilelik ve sonrasında göğüslerde büyüme görülür. Doğum yaptıktan sonra sarkma görülmesi beklenmez,esas sarkma sebebi kilo alıp vermedir. Emzirme döneminden sonra bu operasyonun yapılmasını öneriyorum. Ücret konularını asistanımla görüşebilirsiniz. İyi günler.

Berkant kose
Berkant kose
8 yıl önce

Göğüs büyütme operasyonunda göğüs dokusunun yumuşaklığı aynimi kalır veya sertlesirmi ücreti nnedir bu ameliyatin

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk
8 yıl önce
Reply to  Berkant kose

merhabalar,
Göğüs büyütme operasyonu sonrası göğüs yapısına ve silikon yapısına bağlı olarak yumuşaklığı değişkenlik gösterecektir. Maliyet bilgisini asistanımdan detaylı öğrenebilirisiniz,
İyi dileklerimle

4
0
Would love your thoughts, please comment.x