fbpx

Birçok kadının derdidir çatlaklar. Özellikle bacak bölgesinde görülen çatlaklar kadınları yaz aylarından soğutur. Bazı kişilerin cildi esnek olmadığı için bu çatlaklar dizlere kadar inebilir. Çatlakların en büyük sebebi elbette ki nemsizlik.

Cildinizi yeterince nemlendirerek, spor yaparak ve dengeli beslenerek çatlakları büyük ölçüde önlemeniz mümkün. Ama özellikle sık kilo alıp vermek, ya da aniden fazla kilo almak, vermek bu çatlakları tetikliyor. Kilo alıp verme döneminde cildi nemlendirmek büyük önem taşıyor.

Aslında çatlakları önlemek çok da zor değil. Ama geçirmek? İşte o biraz zor. En azından artık beyazlaşmış çatlaklar evde uygulayacağınız yöntemlerle geçmesi biraz zor görünüyor. Ama estetikte çatlak görünümünü en aza indirgeyecek yöntemler bulunuyor. Tam olarak geçmesi zor olan bu can sıkıcı cilt deformelerini sizi rahatsız etmeyecek düzeye indirmek mümkün.

Size hangi yöntemin uygulanmasını gerektiğini doktorunuza danışmayı ve bu işlemlerin sağlıklı olabilmesi ve etkisini gösterebilmesi için doktor kontrolünde yapılması gerektiğini unutmayın. Çatlaklar için kullanılabilen 4 yöntem aşağıda sizi bekliyor.

catlak

1.Kriyoterapi

Cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan kriyoterapi yöntemi anestezi gerektirmeyen bir yöntem. Ameliyat izlerinin, güneş lekelerinin, çatlakların giderilmesinde kullanılan bu yöntem aslen bir dondurma yöntemi.

2.Reflexoterapi

Vücudu rahatlatan ve canlandıran bir yöntem olan reflexoterapi dolaşımı canlandırıyor ve düzene sokuyor. Özel olarak geliştirilen vakum ve frekanslar yardımıyla kolajen ve elastin uyarımından sorumlu hücreler harekete geçiriliyor.

3.Lazer Uygulaması

Lazer diğer uygulamalara göre daha dikkat gerektiren, daha ciddi bir operasyon. Cildin üst tabakası soyulacağı için kış aylarını tercih etmekte fayda var. Uygulama şu şekilde gerçekleşiyor: Özel olarak geliştirilen lazer ışınlarıyla cildin üst katmanı soyuluyor ve yeni cilt tabakasının açığa çıkması sağlanıyor. Bağ dokusunu onarıcı ilaç ve kremlerle cildin kendini toparlaması ve çatlaklardan arınması sağlanıyor.

4.Mikrodermabrazyon

Problemli bölgeye alüminyum oksit molekülleri püskürtülerek aşındırma işlemi yapan mikdrodermoabrazyon, lekelerde ve çatlaklarda genelde kullanılan yöntemlerden biri. Ardından doku yenilemeye yardımcı olan kremlerle cilt destekleniyor. Her mevsim uygulanan bu işlem, yapıldıktan 15 dakika sonra ardında hiçbir belirti bırakmıyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
Gülşah Baki
Gülşah Baki
8 yıl önce

Merhaba..ben çatlak tedavisi için biodermogenezis adinda bir yöntem de duymuştum siz ne düşunuyorsunuz ergenlik doneminde oluşan şuan beyaz renkte çatlaklarim var Trabzon da yasiyorum ama bir işlem yaptirirsam ehil ellerde olsun istiyorum uyguladiğiniz tedavi yöntemlerini ne sıklıkla ve yaklaşık kaç seans planliyorsunuz bu islem için Istanbul a gelip gidebiliceğim sekilde mi bir de fiyat araligi ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

1
0
Would love your thoughts, please comment.x