Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir.

Operasyon Yaşı

Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmiş kişiler

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir.

Kişinin mevcut şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda operasyonu yapılabilir.

Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Aspirin ve türevi ilaçlar operasyontan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)

Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.

Genel anestezi altında olunacaksa operasyontan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.

Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.

Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz  size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Estetik göz kapağı operasyonı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir gerekirse fazla görülen yağ kitlesi alınır. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olunur. Operasyon üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu sayede operasyon izleri belirgin değildir ve gizli kalır. Operasyon hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır.

Anestezi Türü

Lokal anestezi ve intravenöz sedasyon (Damar yolu ile uyutma) yöntemi tercih edilir.

Operasyon Süresi

Üst göz kapağı operasyonu yaklaşık 40 dakika, ve alt göz kapağı operasyonu ise 1 saat sürer.

İyileşme Süreci

Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Operasyon sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik olabilir. Dikişler 3-5 gün sonra alınır. Operasyon iyi sonuç verir. Kişi 5 gün sonra işine dönebilir. Kontakt lens kullanıyorsa 1 hafta sonra takabilir.

Üçüncü haftadan sonra operasyonun yüzünüze verdiği, yaklaşık yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.

instagrambar
5 yorum
 • Arda Tunc
  Cevapla

  Merhaba ben 17 yasındayım yaklasık 8 9 ay once 15 20 dakıka süren sol ptozis amelıyatı oldum fakat amelıyat gününden berı sol üst göz kapağımın şişliği hiç inmedi bu sorunun tedavısı varmıdır ? Ayrıca guncel ozturkun muayene ücretini öğrenebilirmiyim teşekkürler

 • Alime Aydın
  Cevapla

  Ust goz kapagi ve alt goz ameliyat fiyati ogrenebilir miyim?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar,
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • Elif Baş
  Cevapla

  Merhabalar ben 25 yasındayım 10 senedir gece çalısıyorum bu yüzden gözlerımden cok kırısıklık var ve göz kapaklarım düşkün burda yazılanlar Benım sorunum ıcın olmadı gereken tedavılermı tesekkurler

 • hale sağlam
  Cevapla

  Merhaba benim gözaltlarımda minik yağ bezeleri var. Sanırım gittikçe çoğalıyor. Bununla ilgili ne yapılabilir acaba. Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...