Venüs dudağı, antik çağdan itibaren kabul edilen ideal dudak şekillerinden birisidir. Venüs dudakları altın oran hesaplamaları uyumlu dudaktır. Venüs dudak dolgusunda dudak şekli altın oran hesaplamaları ile belirlenir. Ağzın genişliği ölçülere uyumlu olacak şekilde küçük, alt ve üst dudak kendi içinde orantılı olmalıdır. Alt dudak üst dudağa oranla daha hacimli olabilir. Özellikle üst dudak olmak üzere dudak çizgisi kıvrık, belirgin ve simetrik olmalıdır.

Dudak dolgusu kimlere yapılır?

Dudağın hacmi ve dudak çizgisinin belirgin olması sadece gençliğin değil güzelliğin ve cazibenin de en büyük göstergelerinden birisidir. Zamanla yaş almaya bağlı olarak dudağın hacmi azalabilir ve ayrıca dudak çizgisi de belirginliğini kaybederek silikleşebilir.

Venüs dudak dolgusu ile dudaklar daha hacimli hale getirilir. Ayrıca kontur uygulaması ile dudak çizgisi daha belirgin hale getirilir. Böylece ince dudaklar daha dolgun ve çekici bir görünüme sahip olurken yaşlanma belirtisi gösteren dudaklar ise daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Dudak dolgusu nasıl uygulanır?

Venüs dudak dolgusu da hyaluronik asit dolgu malzemesi kullanılarak yapılır. Hyaluronik asit vücutla uyumlu, doğal dudak yapısında bulunan bir maddedir. Bu yüzden herhangi bir yan etki ya da alerjik bir etkisi bulunmamaktadır. Geçici dudak dolgu malzemeleri kullanımı günümüzde birçok cerrah tarafından daha güvenilir bulunduğu için çok daha fazla tercih edilmektedir. Ortalama 15 – 20 dakikalık bir operasyonla küçük iğneli enjeksiyonlar ile dudak tasarımına göre gerekli noktalara uygulanır. Ameliyatsız estetik yöntemlerden birisidir. Yaşa bağlı olarak eğer ağız çevresinde kırışıklık oluşmuş ise botoks tedavisi ile birlikte yapılması gerekebilir. Dolgu işlemin ortalama 12 – 14 ay arasında tekrarlanması gerekebilir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Venüs dudağının özellikleri

Venüs dudağının en önemli özelliği tasarım sırasında altın oran ölçüleri ile uyumlu olmasını sağlamak ve üst dudak kıvrımlarının belirgin ve simetrik olmasını sağlamaktır. Kenar kısımları küçük olan, alt dudağın üst dudağa oranlı 3/1 oranında daha dolgun olması ve üst dudak kenarlar ile dümdüz değil kıvrımlı bir şekilde birleşmesidir. En cazibeli dudak şekillerinden birisi olan Venüs dudağı en çok talep edilen dudak şekillerinden birisidir.

instagrambar
2 yorum
 • Berfin kahraman
  Cevapla

  Merhabalar ben Venüs dudak dolgusu yaptırmak istiyorum 6 önce yaptırdım başka bir şehirde ve istediğim sonucu alamadım.Size yaptırmak istiyorum bunun için nasıl bir yol çizmeliyim.teşekkürler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar Berfin Hanım. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...