Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik gelişmesi 3D simülasyon cihazıdır. Bu cihaz sayesinde hem cerrahlar hem de hastalar için ameliyat süreci çok daha güvenilir hale gelmiştir. Bu cihazın estetik cerrahiye getirdiği en önemli fayda estetik operasyon sonrası sahip olunacak görünümün daha muayene sırasında 3D simülasyon cihazı ile 3D göğüs büyütme görüntülenebilmesidir.

3D simülasyon ile 3D göğüs büyütme nasıl yapılır?

Estetik operasyon öncesi yapılan muayene esnasında 3D kameralar aracılığı ile hastanın 8 farklı açıdan üç boyutlu fotoğraflarının çekilmesi ile tasarım işlemine başlanılır. Ardından sculptor programı kullanılarak tasarımın planlanması gerçekleştirilir. Bu aşamada hasta ile birlikte yapılan tasarım ile ameliyat sonrası oluşturulacak görünüm ve ameliyat planlanmaya başlanır.

3D simülasyon ile otomatik ölçümler yapılabilir

36 megapiksel çözünürlükte çekilen renkli fotoğraflar 3D cihazının özel yazılımı sayesinde gerçeğe en yakın üç boyutlu modellere dönüştürülür. Estetik operasyonun gerçekleştirileceği bölge seçilir ve çekilen fotoğraflar aracılığı ile cihazın özel yazılımının sunduğu imkanlarla operasyon sonrasından nasıl bir sonuca ulaşılmak istendiği simüle edilerek görülebilmektedir. Cerrah ve hasta, öncesi ve sonrası görüntüleri ile göğüs büyütme operasyonunu daha iyi planlayabilmektedir.

3D Simülasyon cihazının sunduğu avantajlar nelerdir?

3D simülasyon cihazı sayesinde hasta ameliyat sonrası bir sürpriz ile karşılaşmaz. Seçeceği meme implantının şeklinin vücudu ile sağlayacağı uyumu görebilir. Damla tipi ya da yuvarlak meme tipi arasında tereddüt etmeden bir tercih yapabilir. Meme boyutuna vücudu ile en uyumlu olacak oranda belirleyebilir.

Tıptaki teknolojik gelişmeler her geçen insan sağlığına hizmet etmeye devam ediyor. 3D simülasyon cihazı ile hem cerrah hem de hastaya tüm ihtimalleri deneme fırsatı sunmaktadır. Bu sayede hasta seçimlerini tüm yönleri ile gerçeğe en yakın üç boyutlu görüntüsü üzerinde görebilir, diğer ihtimallerin hastanın aklında kalması engellenebilir, kişi hiçbir tereddüt yaşamadan seçimini yapabilir. Aynı şekilde estetik cerrah da birçok ihtimali bir arada değerlendirerek ameliyatı çok daha iyi planlayabilir.

3D simülasyon sayesinde estetik cerrahinin sonuçları hem hasta hem de cerrah için çok daha güvenilir hale gelmiştir.

secinstagram
2 yorum
 • Nesli
  Cevapla

  Selamlar göğüs büyütmek istiyorum ben de, ölçüleri 75b, boyum 153,yaşım 32,fiyat alabilir miyim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Cevapla

   Merhabalar Nesli Hanım.
   Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

Yorum Bırakın

Bilgi
İLETİŞİM & SORU FORMU

Bilgilerinizi Bırakın, Size Dönüş Yapalım...